Zavrieť

Porady

Penále za oneskorené úhrady

Ahojte, potrebujem poradiť ohľadom penálov za oneskorené platby.Chcem sa spýtať, či je možné vystaviť penalizačnú faktúru aj za faktúry 2007 a 2008 a či je potrebné k tomu aj nejaký zoznam faktúr, ktorých sa to týka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Joan Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem poradiť ohľadom penálov za oneskorené platby.Chcem sa spýtať, či je možné vystaviť penalizačnú faktúru aj za faktúry 2007 a 2008 a či je potrebné k tomu aj nejaký zoznam faktúr, ktorých sa to týka.
    Áno, je to možné. Súčasťou penalizačnej faktúry je zoznam penalizovaných faktúr.

    Joan je offline (nepripojený) Joan

    Joan
    Ešte prosím ťa zistila som že mám tam aj faktúry z roku 2006. Môžem tam aj tie zahrnúť? A mám vôbec nejakú šancu, že mi penalizačnú faktúru uhradia?
    Ak nie, v tom prípade nasleduje exekúcia? Aké máte skúsenosti s takýmito prípadmi? Ďakujem za rady.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Joan Pozri príspevok
    Ešte prosím ťa zistila som že mám tam aj faktúry z roku 2006. Môžem tam aj tie zahrnúť? A mám vôbec nejakú šancu, že mi penalizačnú faktúru uhradia?
    Ak nie, v tom prípade nasleduje exekúcia? Aké máte skúsenosti s takýmito prípadmi? Ďakujem za rady.
    Môžeš zahrnúť všetky, ktoré chceš penalizovať.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Joan Pozri príspevok
    Ešte prosím ťa zistila som že mám tam aj faktúry z roku 2006. Môžem tam aj tie zahrnúť? A mám vôbec nejakú šancu, že mi penalizačnú faktúru uhradia?
    Ak nie, v tom prípade nasleduje exekúcia? Aké máte skúsenosti s takýmito prípadmi? Ďakujem za rady.
    Ťažko hovoriť o šanciach, či Ti ju zaplatia. Osobne som posielala upomienky za neuhradené faktúry, nakoniec aj pokus o zmier a bohužiaľ nič nezabralo.
    Takže by malo nasledovať súdne konanie, ktoré sa však môže ťahať véééľmi dlho. Výhra nie je istá. Ale musíš urobiť všetko, čo sa dá.
    Lenka

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    My sme postúpili právničke penále aj pohľadávky za nájomné a podarilo sa jej vysúdiť u dvoch nájomníkov po 10 tis. sk v priebehu 2 rokov.

    Joan je offline (nepripojený) Joan

    Joan
    Ak chcem stornovať penalizačnú FA z r.2008 a vystaviť novú na inú sumu, tak mám vystaviť storno Fa v € ?

    Penále za oneskorené úhrady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.