Zavrieť

Porady

SURNE!!! - zaradenie majetku - kedy?

Dobry den, potrebujem surne poradit ohladom spravneho kurzu pre zaradenie majetku. Nadobudli sme majetok z 3.krajiny (podmienka je tam FOB – rizika spojene s majetkom na nas prechadzaju dnom nalodenia a to bolo 23. septembra). Fakturu za tento majetok sme ale dostali az 24. oktobra. Ja som pouzila kurz pre tento majetok z 24. oktobra. Nemal tam byt kurz z 23. septembra? Mozete hodit aj nejaky paragraf, o ktory sa da opriet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    martinka2 Pozri príspevok
    Dobry den, potrebujem surne poradit ohladom spravneho kurzu pre zaradenie majetku. Nadobudli sme majetok z 3.krajiny (podmienka je tam FOB – rizika spojene s majetkom na nas prechadzaju dnom nalodenia a to bolo 23. septembra). Fakturu za tento majetok sme ale dostali az 24. oktobra. Ja som pouzila kurz pre tento majetok z 24. oktobra. Nemal tam byt kurz z 23. septembra? Mozete hodit aj nejaky paragraf, o ktory sa da opriet?
    Pri dovoze z tretej krajiny sa počíta kurz dňom pustenia do nášho colného režimu - takže podľa vystaveného JCD. Napr. na JCD je dátum 30.09.2008, tak i keď faktúra prišla až 24.10. - dńom nastania účtovného prípadu a teda kurz pre zaradenie je deň 30.9.2008. A ešte otázka: na základe čoho colníci preclili tento majetok - museli mať predsa už vtedy faktúru??

    SURNE!!! - zaradenie majetku - kedy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.