Zavrieť

Porady

Podporiť neziskovú organizáciu?

Dnes do našej firmy prišiel dopis od n.o. Maják /hluchoslepé deti/ so žiadosťou o finančný dar.
V prílohe listu bola čistá zloženka. Ak poukážeme na ich účet 1.000,-Sk
môže to ísť do nákladov? Asi nie, že ? Ako to konkrétne účtovať v JÚ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Nielen teraz v predvianočnom období nám chodia zloženky s pozdravmi od postihnutých ľudí, respektíve od skupín, ktoré združujú týchto našich spoluobčanov. Doteraz mi nikdy nenapadlo uvažovať nad tým, či si o to môžem znížiť základ dane, i keď zákon to umožňuje podľa §50 ZoDP, 2% zo zaplatenej dane poskytnúť niektorej z týchto organizácii.
    Každoročne aj ako dôchodkyňa prispievam pre zdravotne ťažko postihnutých občanov ( napriek tomu, že som ZŤP, manžel ZŤPS...) ak chcem niekomu niečo darovať, nehľadám cestičku, ako to mať v nákladoch, ale hľadám cestičku, ako môcť pomôcť čo najviac. Veľmi veľa poraďákov je aj sponzormi Dobrého anjela, kupujeme Nota bene, dávame milodary v kostoloch. Skúsme práve teraz, alebo aspoň teraz, v tomto období nekalkulovať, ale pomôcť, ono sa nám to raz vráti. Alebo, ako mi dnes povedala moja Poraďácka priateľka, ktorá mi napiekla vianočné oblátky,
    z ktorých určite darujem aj iným diabetikom - " ja som ti to upiekla preto, aby som mala za moju pomoc vyhradené miesto tam hore, pri okne..."
    Pomôžme nezištne, len tak pre dobrý pocit a zabudnime na náklady...
    Ďakujem za to, že ste si prečítali tento môj príspevok a ďakujem aj za oblátky Dáška.

    Podporiť neziskovú organizáciu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.