Zavrieť

Porady

práceneschopnosť

Dobrý večer,
vie mi prosím niekto poradiť: Zamestnanec bol práceneschopný od 11.11-21.11, to jest 11 dní, ale v tých jedenástich dňoch je aj sobota, nedeľa a 1 štátny sviatok. Program mi to dal ako práceneschopnosť 9 dní. Je teda potrebné posielať na soc.poisťovňu Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku?
Vopred ďakujem za všetky rady a názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Micuke je offline (nepripojený) Micuke

    Micuke
    áno, treba poslať, soc.poisťovňa mu musí zaplatiť 11-ty deň PN a musí mať priemer na výpočet nemocenského od vás. Vy platíte prvých 10 kalendárnych dní PN-ky náhradu príjmu - teda vrátane soboty, nedele a aj štátneho sviatku.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    grušina Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    vie mi prosím niekto poradiť: Zamestnanec bol práceneschopný od 11.11-21.11, to jest 11 dní, ale v tých jedenástich dňoch je aj sobota, nedeľa a 1 štátny sviatok. Program mi to dal ako práceneschopnosť 9 dní. Je teda potrebné posielať na soc.poisťovňu Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku?
    Vopred ďakujem za všetky rady a názory.
    no asi bude nejaká šarapata v zadávaní údajov. Skús sa príp. informovať u prevádzkovatela softwaru, príp. možno ti aj tu poradia (ja nemám s tým skúsenosť)
    Ten 11-ty den prepláca SP, takže musíš to tam zaslať aj s potvrdením.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.