Zavrieť

Porady

súkromné jazdy zamestnanca do mzdy

Mzdárky prosím Vás ako počítate nájradu za použitie firemného auta a súkromné jazdy zamestnanca, do zrážok mzdy?

Do nepeňažného príjmu ide 1% z OC a do zrážok mzdy náhrada:

Výpočet počet ubehnutých km/100 . priemerná spotreba . cena PHM

Je to tak správne?

Prosím poraďte, zároveň sa ospravedlňujem podobnú otázku som už zadala, ale nakolko som nedostala odpoveď a v príspevkoch som ju tiež nenašla zadala som ju znova. Možno som sa 1 x zle vyjadrila.

Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Akú náhradu chceš dať do zrážok a prečo ?
    Pripočítaním 1 % OC sa zvýši daňový základ zamestnanca, z ktorého mu po odpočítaní nezd.časti základu dane vypočítaš daň.
    Hrubá mzda /bez nepeňažného príjmu/ - odvody - daň = čistá mzda.

    jeana13 je offline (nepripojený) jeana13

    jeana13
    To ano. ale potrebujem vypočítať kolko zraziť zamestnancovi za súkromné km a neviem si spomenúť ako to vypočítať. Prosím poraď Ď.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jeana13 Pozri príspevok
    To ano. ale potrebujem vypočítať kolko zraziť zamestnancovi za súkromné km a neviem si spomenúť ako to vypočítať. Prosím poraď Ď.
    neviem čo mu chceš zraziť za súkromné km. Zaplatil daň za používanie súkr. auta. Nedaňovým výdavkom pre firmu sú PHM, ktoré zamestnanec použil na súkromné účely. Ak to máte v smernici, môžete od neho požadovať náhradu.

    jeana13 je offline (nepripojený) jeana13

    jeana13
    So zamestnancom je spísaná dohoda, citujem,, že formou zrážky zo mzdy uhradí pohonné hmoty spotrebované pri súkromných cestách "
    Tak ako? Doteraz som to nemala až teraz 1 x čo s tým?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jeana13 Pozri príspevok
    So zamestnancom je spísaná dohoda, citujem,, že formou zrážky zo mzdy uhradí pohonné hmoty spotrebované pri súkromných cestách "
    Tak ako? Doteraz som to nemala až teraz 1 x čo s tým?
    Áno, rátaš to tak - on vyšpecifikuje, koľko km nabehal súkromne a na základe týchto km vypočítaš tak, ako si uviedla - km x priemerná spotreba x priemerná cena PHM. A to uhradí zamestnanec.

    Cyros je offline (nepripojený) Cyros

    Cyros
    Ale čo je to priemerná spotreba? Podľa techničáku a či skutočná priemerná spotreba za daný mesiac (jej gro tvoria služobné jazdy, vychádza podstatne vyššia ako z techničáku)?

    súkromné jazdy zamestnanca do mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.