Zavrieť

Porady

dokladovanie zakúpeného tovaru

Ahojte,chcem si otvoriť obchod -predaj a požičiavanie šiat.Šaty by som nakupovala z internetu.Chcem sa spýtať či by som musela dokladovať zakúpené šaty,keď ten od koho nakupujem by mi doklad určite nedal. Ak áno ako by sa to dalo spraviť.Ďakujem kika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Z akého dôvodu ti doklad nedá? Nemáš doklad, nemáš výdavok. V každom prípade je potrebné mať doklad o nákupe z rôznych dôvodov.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Macik81 Pozri príspevok
    Ahojte,chcem si otvoriť obchod -predaj a požičiavanie šiat.Šaty by som nakupovala z internetu.Chcem sa spýtať či by som musela dokladovať zakúpené šaty,keď ten od koho nakupujem by mi doklad určite nedal. Ak áno ako by sa to dalo spraviť.Ďakujem kika
    On ti nemusí dať žiadny doklad.
    Uzatvor s ním Kúpnu zmluvu (priprav si text zmluvy tak, že len dopíšeš potrebné údaje o predávajúcom, názov tovaru a sumu a dáš mu zmluvu podpísať).
    Doklad o prevzatí sumy bude:
    a) výpis z účtu (tvojho), kde je uvedené číslo účtu - kam peniaze išli;
    b) pri hotovostnej úhrade vystavíš výdavkový pokladničný doklad, kde sa ti predávajúci podpíše ako príjemca dohodnutej sumy a dopíš k tomu jeho číslo OP.
    Šaty = tovar teraz môžeš prijať na sklad.

    richardg je offline (nepripojený) richardg

    richardg
    ahoj,ja som si tiež kupovala šaty z netu a vystavila som si iba kúpnopredajnú zmluvu a hotovo.to stačí, len aby si niečo mala

    dokladovanie zakúpeného tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.