Zavrieť

Porady

DoVP na konci roka do SP

Dobrý večer milí Poraďáci,

mám takú otázočku týkajúcu sa ohľadom DoVP. Niekde som čítala, že zamestnávateľ má povinnosť odhlásiť dohodára zo Soc. poisťovni ku 31.12 a následne prihlásiť k 01.01 (za predpokladu, že vzťah pokračuje aj v budúcom roku). Vo firme máme pracovníkov na DoVP a preto Vás prosím o info.
Ďakujem, ostávam s pozdravom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ja-ne Pozri príspevok
    Dobrý večer milí Poraďáci,

    mám takú otázočku týkajúcu sa ohľadom DoVP. Niekde som čítala, že zamestnávateľ má povinnosť odhlásiť dohodára zo Soc. poisťovni ku 31.12 a následne prihlásiť k 01.01 (za predpokladu, že vzťah pokračuje aj v budúcom roku). Vo firme máme pracovníkov na DoVP a preto Vás prosím o info.
    Ďakujem, ostávam s pozdravom
    Nie , takúto povinnosť nemáš, ak dohoda pokračuje aj naďalej v budúcom roku , zo SP ich neodhlasuješ. Tvoj zdroj info bol nesprávny.

    samuelina je offline (nepripojený) samuelina

    samuelina
    Dobrý deň.
    Mám taktiež zamestnancov na DVP a aj DPC a som ich ku koncu roka neodhlasovala, no dnes som bola na SP a tam vo veľkom fungovalo odhlasovanie a prihlasovanie dohodárov, takže je povinnosť alebo nie je?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    samuelina Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Mám taktiež zamestnancov na DVP a aj DPC a som ich ku koncu roka neodhlasovala, no dnes som bola na SP a tam vo veľkom fungovalo odhlasovanie a prihlasovanie dohodárov, takže je povinnosť alebo nie je?
    Povinnosť prihlasovania a odhlasovania na konci roka nie je. Ale na jednu dohodu o vykonaní práce môžeš u jedného zamestnávateľa odpracovať 350 hod. v kal. roku. Preto tie prihlášky a odhlášky ...
    Naposledy upravil veronikasad : 05.01.09 at 12:21

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Je povinnosť len vtedy, keď bola dohoda uzatvorená do 31.12.2008. Keď sa uzatvorí od januára nová, tak treba dohodára znovu prihlásiť.

    samuelina je offline (nepripojený) samuelina

    samuelina
    veronikasad Pozri príspevok
    Povinnosť prihlasovania a odhlasovania na konci roka nie je. Ale na jednu dohodu o vykonaní práce môžeš u jedného zamestnávateľa odpracovať 350 hod. v kal. roku. Preto tie prihlášky a odhlášky ...
    a nie náhodou 350 hod ročne za všetky DVP u jedného zamestnávateľa?

    Centrum je offline (nepripojený) Centrum

    Dôchodkyňa, pracovne stále aktívna. Pred nástupom na dôchodok v rôznych ekonomických funkciách, vedúca ek.odboru, fin. riad., ekonom ...viac Centrum
    Súhlasím s odpoveďou a iba doplním, že rozdiel medzi dohodami je u DoPČ, kde nie je ročné obmedzenie 350 hodín, ale max. týždenný fond do 10 hodín, teda že DoPĆ môže byť uzavretá aj na dobu neurčitú, z čoho je zrejmé, že je nelogické odhlasovanie Obdobne aj u dohody -brigádnická činnosť študenta (ale - nie viac ako 1/2 FPD za rok ).

    MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

    MIRKA111
    Mám jeden problém, máme niektorých zamestnancov (dôchodcov) zamestnaných na DoPČ, zmluvy im robíme zakaždým do konca roku, takže na konci roka samé odhlášky a prihlášky, chybička sa vloudila a jeden úsek som vynechala. Je tam asi 5 takýchto zamestnancov, budem mať problém ak ich odhlásim dnes k 31.12. a zároveň prihlásim k 01.01.2009? Fakticky sú aj tak prihlásený, len tam bude ta odhláška a prihláška. Alebo bude lepšie urobiť dodatočne dodatok o predlžení DoPČ.

    lukika je offline (nepripojený) lukika

    lukika
    ja mam podobny problem ako mirka111. ale ide o to, ze ja dohodarov mam ukoncenych k 31.12.2008 a nova dohoda je k od 01.01.2009. v bratislave na zahradnickej mi kedysi pani v okienku povedala, ze sa to nema prihlasovat a odhlasovat, ale nechat tak. taraz som vsak v pomykove, ked to tu citam, ci som ich nemala odhlasit a nanovo prihlasit. nevidim vsak v tom logiku. keby bolo aspon 1 den prerusenie, tak ano, ale takto to nema zmysel a iba si zbytocne vyrabame robotu (samozrejme aj zamestnancom socpoist, ved vieme, ze nestihaju). ako to robite vy pri takychto dohodach? pracne odhlasujete a prihlasujete?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lukika Pozri príspevok
    ja mam podobny problem ako mirka111. ale ide o to, ze ja dohodarov mam ukoncenych k 31.12.2008 a nova dohoda je k od 01.01.2009. v bratislave na zahradnickej mi kedysi pani v okienku povedala, ze sa to nema prihlasovat a odhlasovat, ale nechat tak. taraz som vsak v pomykove, ked to tu citam, ci som ich nemala odhlasit a nanovo prihlasit. nevidim vsak v tom logiku. keby bolo aspon 1 den prerusenie, tak ano, ale takto to nema zmysel a iba si zbytocne vyrabame robotu (samozrejme aj zamestnancom socpoist, ved vieme, ze nestihaju). ako to robite vy pri takychto dohodach? pracne odhlasujete a prihlasujete?
    Tu neide o 1 alebo 2 dni prerušenia. Ak máš uzatvorené dohody o pracovnej činnosti na dobu neurčitú, nemusíš robiť nič. Ak máš DoPČ do 31.12. a od 1.1. chceš novú, musíš urobiť odhlášku a prihlášku.
    Pri dohode o vykonaní práce je stanovený limit 350 hod. u jedného zamestnávateľa ročne

    lukika je offline (nepripojený) lukika

    lukika
    veronikasad ja to chapem, ale nedava mi to logiku. naco to papierovanie. to, ze maju mat iba do 350 hod. rocne mi je jasne. to dodrzujeme.
    pekny zbytok vecera.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.