Zavrieť

Porady

Narok na dovolenku

Veľmi pekne prosím poradiť.Vek 30 rokov.Od 1.1.2008 do 30.4.08SZČO.Od 1.5.-do 15.6.zamestnaná,od 16.6.-do 31.8.PN a od 1.9.2008 MD.Koľko dní má nárok na dovolenku ?Priemer budem rátať z obdobia 1.5-31.5.?Vopred srdečne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Annaaa je offline (nepripojený) Annaaa

    Annaaa
    Endrju ospravedlňujem sa ,nie som mzdárka,dúfam že ma dokopeš k tumu,ako mám správne formulovať otázku.Pracovný pomer neskončil,keďže pracovníčka išla na riadnu MD.Jedná sa mi vlastne o to,aký zostatok dovolenky jej mám preniesť do nového roku /zatiaľ žiadnu dovolenku nečerpala/ .Ak jej aj vznikne nárok na nejakú dovolenku , s akou sumou mám rátať na vytvorenie rezervy pri plate 30300.-SK.Veľa príspevkov som už prečítala,ale priznám sa už mám z toho tak domotanú hlavu....

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Annaaa Pozri príspevok
    Veľmi pekne prosím poradiť.Vek 30 rokov.Od 1.1.2008 do 30.4.08SZČO.Od 1.5.-do 15.6.zamestnaná,od 16.6.-do 31.8.PN a od 1.9.2008 MD.Koľko dní má nárok na dovolenku ?Priemer budem rátať z obdobia 1.5-31.5.?Vopred srdečne ďakujem.
    Ak mozem poradit, tak pri rocnom naroku na dovolenku v rozsahu 20 dni, jej patri na 1 odpracovany mesiac 1/12 z 20 t.j. 1,6666 dna. Kedze pracovny pomer zacal 1. 5. 2008 tak sa jej to rata za kazdy cely mesiac trvania prac. pomeru, t.j. maj - december , cize 1,666 x8 = 13,33 dna - neviem, ci uznavate alebo nie dovolenku pol dna, takze na zvazeni bud 13 alebo pri zaokruhleni nahor13,5 dna. PN- nema vplyv, krati sa len vtedy ak je to viac ako 100 dni, ale to ona nema. A za prvych 6 mesiacov riadnej materskej jej tiez dovolenka patri, nepatri jej len po tom 6 mesiaci, ked je na tzv. dalsej materskej dovolenke. Co sa tyka priemeru tak k tomu je urcite treba viac udajov.
    Čučoriedka 5
    Ja viem, viem že už tu bolo veľa napísané o dovolenke ale chcem sa iba uistiť, či som postupovala správne. Pracovníčka natúpila do zamestnania 7.9.2009 - PP na dobu určitú do 18.12.2009
    Jen celoročný nárok na RD je 25 dní.
    Za uvedené trvanie pracovného pomeru som jej dala 4 dni.
    Je to OK ???
    Ďakujem.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Čučoriedka 5 Pozri príspevok
    Ja viem, viem že už tu bolo veľa napísané o dovolenke ale chcem sa iba uistiť, či som postupovala správne. Pracovníčka natúpila do zamestnania 7.9.2009 - PP na dobu určitú do 18.12.2009
    Jen celoročný nárok na RD je 25 dní.
    Za uvedené trvanie pracovného pomeru som jej dala 4 dni.
    Je to OK ???
    Ďakujem.
    Ak všetky dni odpracuje, resp. aspon 60dní, tak jej vzniká nárok na pomernú časť dovolenky za kalend.rok tj. na 1/12-tinu za každý "celý" kalendárny mesiac trvania PP. A PP trval celý kalendárny mesiac len v 10-11/09,takže to máš správne nárok na 2/12-tiny celoročného nároku 4dni.
    Čučoriedka 5
    Ďakujem, nebola som si istá .

    brčko Pozri príspevok
    Ak všetky dni odpracuje, resp. aspon 60dní, tak jej vzniká nárok na pomernú časť dovolenky za kalend.rok tj. na 1/12-tinu za každý "celý" kalendárny mesiac trvania PP. A PP trval celý kalendárny mesiac len v 10-11/09,takže to máš správne nárok na 2/12-tiny celoročného nároku 4dni.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    brčko Pozri príspevok
    Ak všetky dni odpracuje, resp. aspon 60dní, tak jej vzniká nárok na pomernú časť dovolenky za kalend.rok tj. na 1/12-tinu za každý "celý" kalendárny mesiac trvania PP. A PP trval celý kalendárny mesiac len v 10-11/09,takže to máš správne nárok na 2/12-tiny celoročného nároku 4dni.
    nárok na 2/12 jej vznikne aj v prípade ak 60 dní neodpracuje - ak odpracuje aspoň 42 dní, vznikne jej nárok na dovolenku za odprac.dni - za každých 21 dní 1/12 ročného nároku.
    Čučoriedka 5
    Neviem , ako mám postupovať pri výpočte RD . Zamestnanec nastúpil do PP dňa 1.12.2009. V mesiaci december je včetne sviatkov 23 prac.dní. Ráta sa aj čerpanie dovolenky do odpracovaných dní ??? Zamestnanec má nárok na 20 dní RD a čerpal v mesiaci december 5 dní RD. Dala som mu nárok 1,5 dňa.
    Je to OK.???
    Ď. za každú odpoveď.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Čučoriedka 5 Pozri príspevok
    Neviem , ako mám postupovať pri výpočte RD . Zamestnanec nastúpil do PP dňa 1.12.2009. V mesiaci december je včetne sviatkov 23 prac.dní. Ráta sa aj čerpanie dovolenky do odpracovaných dní ??? Zamestnanec má nárok na 20 dní RD a čerpal v mesiaci december 5 dní RD. Dala som mu nárok 1,5 dňa.
    Je to OK.???
    Ď. za každú odpoveď.
    ano aj čerpanie dovolenky sa rata, ak odpracoval celý mesiac má v roku 2009 nárok na 1/12 ročného nároku na dovolenku
    Čučoriedka 5
    veronikasad Pozri príspevok
    ano aj čerpanie dovolenky sa rata, ak odpracoval celý mesiac má v roku 2009 nárok na 1/12 ročného nároku na dovolenku
    Veronikasad, ďakujem za odpoveď.
    Prajem príjemný dník.

    marmal je offline (nepripojený) marmal

    marmal
    Zamestnanec konci PP 31.1.2010, ma narok na dovolenku za januar, ked januar ma 19 pracovnych dni + 2 sviatky ???

    Dakujem

    Marta

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    marmal Pozri príspevok
    Zamestnanec konci PP 31.1.2010, ma narok na dovolenku za januar, ked januar ma 19 pracovnych dni + 2 sviatky ???

    Dakujem

    Marta
    1/12 z jeho ročného nároku na dovlenku.

    Ančika je offline (nepripojený) Ančika

    Anna M Ančika
    Zamestnankyňa je PN od októbra 2009 a spolu s OČR má neodpracovaných 124 dní. Dovolenku by som jej mala skrátiť o 2/12, t.j. o 4 dni (pri nároku 25 dní). Ona má ale zostatok RD z r. 2009 už iba tri dni. Čo by ste s tým robili? A to už mám samozrejme december 2009 uzavretý.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Ančika Pozri príspevok
    Zamestnankyňa je PN od októbra 2009 a spolu s OČR má neodpracovaných 124 dní. Dovolenku by som jej mala skrátiť o 2/12, t.j. o 4 dni (pri nároku 25 dní). Ona má ale zostatok RD z r. 2009 už iba tri dni. Čo by ste s tým robili? A to už mám samozrejme december 2009 uzavretý.
    Tie neodpracované dni sú ako počítané? Počítajú sa pracovné dni a nie kalendárne.

    Ančika je offline (nepripojený) Ančika

    Anna M Ančika
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    Tie neodpracované dni sú ako počítané? Počítajú sa pracovné dni a nie kalendárne.
    Ďakujem, musím skontrolovať

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ančika Pozri príspevok
    Zamestnankyňa je PN od októbra 2009 a spolu s OČR má neodpracovaných 124 dní. Dovolenku by som jej mala skrátiť o 2/12, t.j. o 4 dni (pri nároku 25 dní). Ona má ale zostatok RD z r. 2009 už iba tri dni. Čo by ste s tým robili? A to už mám samozrejme december 2009 uzavretý.
    Do konca roka to nie sú ani 124 kal. dni,nieto ešte pracovných. Ak nebola PN predtým - dovolenku jej nekrátiš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.