Zavrieť

Porady

úhrady faktúry s.r.o.

Ahojte mám otázočku.Ako je to v s.r.o. do príjmu za rok 2008 sa dajú len tie faktúry ktoré boli skutočne uhradené v roku 2008?A do výdavkov tiež len tie ktoré boli uhradené v roku 2008?Alebo sa to týka len fyzickej osoby v jednoduchom účtovníctve?U s.r.o. má nejaký vplyv zostatok peňazí na účte na konci roka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Vynosy a náklady v podvojnom účtovníctve ovplyvňujú základ dane podľa predpisu. Je to iné ako v jednoduchom účtovníctve.

    Sú určité prípady, kde sa okrem predpisu ešte sleduje aj úhrada, ale to sú iba mále výnimky.
    Napr. § 17, odt. 21 - zmluvné pokuty, úroky z omeškania. ........§ 19, ost.4 - nájomné platené FO.

    V PU zostatok peňazí na účte je neutrálny.

    k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

    k-a-t-k-a
    Teda idú do nákladov za rok 2008 len FA ktoré sú uhradené v roku 2008?Ak sa došlá FA za 2008 uhradí v roku 2009 ide do nákladov za 2009?Prepáčte za otázky nie som profesionálna účtovníčka ako vy

    vrba je offline (nepripojený) vrba

    vrba
    faktúry, ktoré súvisia s rokom 2008 - sú nákladom r.2008 aj ked nie sú uhradené a ako píše - azla - sú prípady, ked sa sleduje aj úhrada

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Všetky došle fa, aj neuhradené, aj keď sa uhradia v r.2009 idú do nákladov r.2008. Aj fa, ktoré budú vystavené v roku 2009 a týkajú sa roku 2008 (zdaniteľné plnenie), tak idú do nákladov roku 2008.

    úhrady faktúry s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.