Zavrieť

Porady

odpredaj kolkov

Ahojte, mám v účtovníctve platné kolkové známky , ktoré už nevyužijem a podľa informácii Slovenskej pošty budú platné do 16.1.2009.Pošta ich bude síce odkupovať, ale mne sa teraz naskytla príležitosť odpredať ich zamestnancovi (kúpil si auto a ide ho dnes al.v pondelok prihlásiť ....len neviem či vôbec môžem urobiť a či potom môžem zaúčtovať - 213/668 ? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Nerobím síce PÚ, ale myslím, že nákup kolkov si nemala ihneď ako výdaj. Až pri vydaní do spotreby. Takže, z predaja by som nedávala výnos, len by som ho odpísala z 213 a urobila príjem do pokladne.
    Naposledy upravil Jarka 1 : 12.12.08 at 08:08 Dôvod: pravopis

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vrba Pozri príspevok
    oprava!!! napísala som riadnu blbosť...to s tým účtovaním...
    Príjem za kolky 211/213.

    vrba je offline (nepripojený) vrba

    vrba
    ano, máš pravdu ďakujem , chcem účtovať výdaj kokov 335/213 a príjem hotovosti 211/335 , len mám obavu či sa niekto nepozastaví nad tým, že predávame kolky a výhradným predajcom je Slovenská pošta. Aby som firme nejakým spôsobom nespôsobila malér :-)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vrba Pozri príspevok
    ano, máš pravdu ďakujem , chcem účtovať výdaj kokov 335/213 a príjem hotovosti 211/335 , len mám obavu či sa niekto nepozastaví nad tým, že predávame kolky a výhradným predajcom je Slovenská pošta. Aby som firme nejakým spôsobom nespôsobila malér :-)
    Môžeš postupovať aj takto.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    vrba Pozri príspevok
    ano, máš pravdu ďakujem , chcem účtovať výdaj kokov 335/213 a príjem hotovosti 211/335 , len mám obavu či sa niekto nepozastaví nad tým, že predávame kolky a výhradným predajcom je Slovenská pošta. Aby som firme nejakým spôsobom nespôsobila malér :-)
    Myslím, že až od 1. 1. 2009 bude výhradným predajcom pošta. Zatiaľ sa ešte dajú kolky kúpiť aj v stánkoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.