Zavrieť

Porady

Nedoplatok z RZZP za rok 2007 a danove priznanie za rok 2008

Chcem sa ešte opýtať, za rok 2007 v RZZP som mala nedoplatok 2964 SKK, budem to zohladnovať v daňovom priznaní za r. 2008?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Milka2 Pozri príspevok
    Kde doplním nedoplatok z RZ v DP? V ktorom riadku?
    si zamestnanec alebo SZČO ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Milka2 Pozri príspevok
    SZČO
    Ak ho uhradíš do konca roku 2008, bude to výdavok ovplyvňujúci základ dane v členení poistné /odvody/.
    Ak si budeš uplatňovať paušálne výdavky, pripočítaš ho k zaplatenému poistnému za rok 2008.
    Bude v odd. VI. r. 2 - výdavky

    Riky je offline (nepripojený) Riky

    Riky
    No, aj ja ďakujem za info. A ako to bude s preplatkom u szčo. Poisťovna mala vrátiť 14 178, ale z toho si stiahla 2693 (19% daň) a vrátila len 11 485,-???? Ako to naúčtovať?

    benefin je offline (nepripojený) benefin

    matka 9-rocneho syna :) benefin
    pripájam sa aj ja. preplatok RZZP účtujete mínusom vo výdavkoch - odvody do fondov, ak bol vrátený? ďakujem za odpoveď

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    benefin Pozri príspevok
    pripájam sa aj ja. preplatok RZZP účtujete mínusom vo výdavkoch - odvody do fondov, ak bol vrátený? ďakujem za odpoveď
    Zaúčtuješ ako ostatné príjmy.

    Pozri Postupy účtovania JÚ :

    §23
    (4) Preplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia41) sa účtuje v knihe pohľadávok ako pohľadávka voči príslušnej zdravotnej poisťovni. Inkaso preplatku sa účtuje v peňažnom denníku podľa § 4 ods. 6 písm. d) tretieho bodu.

    §4
    (6) V peňažnom denníku sa uvádza prehľad
    a) peňažných prostriedkov v hotovosti v členení na príjmy a výdavky,
    b) peňažných prostriedkov na účtoch v bankách v členení na príjmy a výdavky,
    c) priebežných položiek v členení na príjmy a výdavky,
    d) príjmov zahrnovaných do základu dane z príjmov4) celkom, v členení najmä na
    1. predaj tovaru,
    2. predaj výrobkov a služieb,
    3. ostatné príjmy,

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Riky Pozri príspevok
    No, aj ja ďakujem za info. A ako to bude s preplatkom u szčo. Poisťovna mala vrátiť 14 178, ale z toho si stiahla 2693 (19% daň) a vrátila len 11 485,-???? Ako to naúčtovať?
    Celú sumu 14178sk zaúčtuješ ako ostatný príjem, sumu 2693sk ako daň z príjmu podnikateľa /VNZD/.
    V daňovom priznaní si zrazenú daň započítaš.
    /účtovanie podobné ako u výnosových úrokov v banke/.

    Milka2 je offline (nepripojený) Milka2

    Milka2
    Tak je možné, že ak si zohladnim nedoplatok v zaplatenom poistnom, moze sa stat, ze mi aj nieco vratia?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Milka2 Pozri príspevok
    Tak je možné, že ak si zohladnim nedoplatok v zaplatenom poistnom, moze sa stat, ze mi aj nieco vratia?
    Nedoplatkom si ako SZČO znižuješ základ dane, /je to daňový výdavok/, nemajú ti čo vrátiť.
    Ak by to bol nedoplatok zamestnanca a sám si podá DP, zníži sa mu základ dane a pretože ostatná mzda už bola zdanená preddavkom, môže mu vzniknúť preplatok dane.

    Milka2 je offline (nepripojený) Milka2

    Milka2
    Čiže môj nedoplatok 2964,-sk, kt. som uhradila do 31.10.2008, uvediem do daň. priznanie ako zaplatené poistné+ostatné poistné do ZP, SP, čiže bude len navýšené poistné, nič viac...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.