Zavrieť

Porady

Úhrada došlej faktúry

Prečo keď robím úhradu došlej faktúry , tak mi túto sumu pripíše do bankovej knihy ako kredit. Postupovala som nasledovne , išla som cez bankovú knihu, dala som PRIDAŤ , potom som napísala dátum úhrady a cez externé číslo som v knihe záväzkov vyhľadala faktúru, sumu som odsúhlasila , odpklepla som OK , ale pri náhľade účtovania boli účty opačne zapísané MD-221 a DAL 321, nevedela som to opraviť, čo robím zle?
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

keď dáš "pridať" otvorí sa ti nové okno a kurzor v tej chvíli stoji vľavo hore pri okienku vzor, tam cez lupu vyber "úhrada DF" - potom ti to už pôjde...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
miriam.1 Pozri príspevok
Prečo keď robím úhradu došlej faktúry , tak mi túto sumu pripíše do bankovej knihy ako kredit. Postupovala som nasledovne , išla som cez bankovú knihu, dala som PRIDAŤ , potom som napísala dátum úhrady a cez externé číslo som v knihe záväzkov vyhľadala faktúru, sumu som odsúhlasila , odpklepla som OK , ale pri náhľade účtovania boli účty opačne zapísané MD-221 a DAL 321, nevedela som to opraviť, čo robím zle?
Možno máš zlý program.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

marjankaj Pozri príspevok
Možno máš zlý program.
program má dobrý, len postup nemá správny
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ak robíš v OMEGE súhlasím s Liba2. Treba zadať vzor č. 2 úhrada dod.faktúry
0 0
miriam.1 miriam.1

miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

Ale ja som išla presne podľa postupu, nahodila som tam vzor 2 a ešte aj do textu mi vyhodilo "úhrada došlej faktúry.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miriam.1 Pozri príspevok
Ale ja som išla presne podľa postupu, nahodila som tam vzor 2 a ešte aj do textu mi vyhodilo "úhrada došlej faktúry.
Aký druh predkontácie máš použitý ?
Mala by tam byť 2-2 úhrada DF
0 0
miriam.1 miriam.1

miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

Teraz som to skúšala , nastavila som si predkontáciu 2-2, aj tak mi zaúčtuje opačne 221/321
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miriam.1 Pozri príspevok
Teraz som to skúšala , nastavila som si predkontáciu 2-2, aj tak mi zaúčtuje opačne 221/321
Tak máš asi v predkontácii zle nahodené zaúčtovanie, oprav si to a bude to OK. Robí ti to len dnes, predtým si to mala v poriadku ?
0 0
miriam.1 miriam.1

miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

Fyzicky som to opravila, potvrdila som OK a aj tak mi tú sumu v bankovej knihe pripísalo plusom . Ja som teraz prešla iba na ten program, takže neviem , či mám niekde niečo zle nastavené. Som z toho už zúfalá.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miriam.1 Pozri príspevok
Fyzicky som to opravila, potvrdila som OK a aj tak mi tú sumu v bankovej knihe pripísalo plusom . Ja som teraz prešla iba na ten program, takže neviem , či mám niekde niečo zle nastavené. Som z toho už zúfalá.
Táto predkontácia je nastavená z KROSU, tam by nemal byť problém. Oprav si to ručne priamo v jednotlivých riadkoch zaúčtovania bank.výpisu.
0 0
miriam.1 miriam.1

miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

Skúsim, ďakujem
0 0
miriam.1 miriam.1

miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

Opravila som to ručne , keď som si vyhodila knihu analytickej evidencie, tak je dobre zaúčtované. Ale keď sa pozriem do bankovej knihy, tam je napísaný text o čo sa jedná, potom výška sumy a za tým znamienko +-. A mne v tej bankovej knihe napíše aj na úhradu došle faktúry +, tzn., že na tej dolnej lište, kde je vyčíslený zostatok, tak mi všetky sumy napočítava a tým pádom zostatok v banke nesedí.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miriam.1 Pozri príspevok
Opravila som to ručne , keď som si vyhodila knihu analytickej evidencie, tak je dobre zaúčtované. Ale keď sa pozriem do bankovej knihy, tam je napísaný text o čo sa jedná, potom výška sumy a za tým znamienko +-. A mne v tej bankovej knihe napíše aj na úhradu došle faktúry +, tzn., že na tej dolnej lište, kde je vyčíslený zostatok, tak mi všetky sumy napočítava a tým pádom zostatok v banke nesedí.
zmaž celý ten zápis a skús to nahrať znova. Možno je už SW "doblbnutý" po tolkých pokusoch.
0 0
miriam.1 miriam.1

miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

Ja som po každé ten zápisn zmazala, keď mi to nešlo, nešla som cez opravu.
0 0
mončok mončok

mončok je offline (nepripojený) mončok

Dobrý večer. Neviem kde mám chybu, ale chcela som uhradiť došlú faktúru zaevidovanú v roku 2008, cez hotovosť v roku 2009. Keď si nahodím číslo fa, nechce mi to spárovať. Myslela som si, že mám chybu v čísle faktúry, ale nemám. Pomôžete?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

mončok Pozri príspevok
Dobrý večer. Neviem kde mám chybu, ale chcela som uhradiť došlú faktúru zaevidovanú v roku 2008, cez hotovosť v roku 2009. Keď si nahodím číslo fa, nechce mi to spárovať. Myslela som si, že mám chybu v čísle faktúry, ale nemám. Pomôžete?
Prosím, zapíš si do profilu, ktorý program používaš ? alfu alebo omegu ?
0 0
mončok mončok

mončok je offline (nepripojený) mončok

Používam omegu
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

mončok Pozri príspevok
Dobrý večer. Neviem kde mám chybu, ale chcela som uhradiť došlú faktúru zaevidovanú v roku 2008, cez hotovosť v roku 2009. Keď si nahodím číslo fa, nechce mi to spárovať. Myslela som si, že mám chybu v čísle faktúry, ale nemám. Pomôžete?
..... a používaš vzory ? t.j. nastavené účtovanie v omege ? vyber vzor 2 úhrada DF a program ťa navedie čo všetko treba vyplniť (...a čo netreba ) , nakoniec dáš OK, malo by to bez problémov ísť , ak nie napíš viacej ako postupuješ.
0 0
mončok mončok

mončok je offline (nepripojený) mončok

Áno, išla som cez vzor 2 a keď pýtalo externé číslo fa, zadala som, odklikla a ďalej mi to nešlo. V roku 2008 mi to fungovalo, len teraz, keď uhrádzam v roku 2009 mi to nejde.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

mončok Pozri príspevok
Áno, išla som cez vzor 2 a keď pýtalo externé číslo fa, zadala som, odklikla a ďalej mi to nešlo. V roku 2008 mi to fungovalo, len teraz, keď uhrádzam v roku 2009 mi to nejde.
to znamená, že už máš otvorený ďalší rok... a tá neuhradená DF ti prešla do neho ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať