Zavrieť

Porady

víno

dobry den
prosim vas neviete mi poradit ako by som znizil obsah síry vo víne? nejakym nedopatrenim som pridal do sto litrov namiesto 10 gramov 100 gramov dvojsiricitanu draselneho. Neviem ci sa s tym niekto stretol. Ak by bolo nejake riesenie bol by som velmi vdacny. Ide o obycajne domáce vino zo zmiesanych odrôd.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dik ale to som chcel pouzit ako poslednu moznost. Kdesi som cital ze by mohlo pomoct prevzdusnenie alebo pouzitie nejakých anexov. Keby bola nejaká moznost, ktorá by sa dala aplikovat v domacich podmienkach. Či už pridanie nejakej látky, ktorá by to naviazala, alebo prefiltrovanie cez niečo.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    kozoroh13 Pozri príspevok
    Dik ale to som chcel pouzit ako poslednu moznost. Kdesi som cital ze by mohlo pomoct prevzdusnenie alebo pouzitie nejakých anexov. Keby bola nejaká moznost, ktorá by sa dala aplikovat v domacich podmienkach. Či už pridanie nejakej látky, ktorá by to naviazala, alebo prefiltrovanie cez niečo.
    Pozri www.vinko.sk

    shlavaty je offline (nepripojený) shlavaty

    shlavaty
    kozoroh13 Pozri príspevok
    dobry den
    prosim vas neviete mi poradit ako by som znizil obsah síry vo víne? nejakym nedopatrenim som pridal do sto litrov namiesto 10 gramov 100 gramov dvojsiricitanu draselneho. Neviem ci sa s tym niekto stretol. Ak by bolo nejake riesenie bol by som velmi vdacny. Ide o obycajne domáce vino zo zmiesanych odrôd.
    Príjemný deň!
    Odporúčam ho zmiešať s vínom nezasíreným. Postupom času sa pirosiričitan odparí aj sám. Žiaľ bude to trvať dlhšiu dobu. Prevzdušnením sa tomu tiež pomôže. Mám ďalšiu radu Unipex BA na nižšie uvedenej adrese ponúka desiatky rôznych osvedčených prípravkov na vylepšenie a čírenie vína. Treba si to prečítať a v záhradkárskej predajni zakúpiť.
    Stano - Vráble

    unimpex-bratislavahttp

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    shlavaty Pozri príspevok
    Príjemný deň!
    Odporúčam ho zmiešať s vínom nezasíreným. Postupom času sa pirosiričitan odparí aj sám. Žiaľ bude to trvať dlhšiu dobu. Prevzdušnením sa tomu tiež pomôže. Mám ďalšiu radu Unipex BA na nižšie uvedenej adrese ponúka desiatky rôznych osvedčených prípravkov na vylepšenie a čírenie vína. Treba si to prečítať a v záhradkárskej predajni zakúpiť.
    Stano - Vráble

    unimpex-bratislavahttp
    možno by sa to dalo urobiť tým zmiešaním, ale to by musel mať percentuálne toľko iného vína aby sa to vyrovnalo. Aj tak to už nebude ono, lebo to víno bude mať stále korenistú, driapavú chuť.

    shlavaty je offline (nepripojený) shlavaty

    shlavaty
    legolas Pozri príspevok
    možno by sa to dalo urobiť tým zmiešaním, ale to by musel mať percentuálne toľko iného vína aby sa to vyrovnalo. Aj tak to už nebude ono, lebo to víno bude mať stále korenistú, driapavú chuť.
    Odporúčam použiť Kupzit je to
    citran meďnatý na elimináciu sulfánových aróm a sirky
    POPIS PRODUKTU
    Kupzit je preparát založený na báze citranu meďnatého a je určený na elimináciu sulfánových, sírovodíkových aróm a
    pachutí ako aj iných fermentačných produktov v hroznových a ovocných vínach. Kupzit obsahuje 2 % citranu meďnatého. Pre uľahčenie použitia a dávkovania je citran naviazaný na minerálny nosič - čistý vysokokvalitný granulovaný bentonit.
    Vyskúšajte nemôžete už nič pokaziť. Na 100l použiť podľa návodu 1 balíček.

    ÚČEL POUŽITIA
    Kupzit reaguje rýchle a selektívne sulfánovými nepríjemne zapáchajúcimi zlúčeninami ako sú sírovodík a merkaptány.
    Tieto zlúčeniny sa vyzrážavajú, pričom obsah medi sa pri správnom dávkovaní sa zvýši bezvýznamne.
    PRODUKT A ÚČINOK
    Odporúčame pred samotným použitím previesť testy na stanovenie presného dávkovania. Zvyčajne je dávka
    v rozmedzí 5 – 20 g/hl, v ojedinelých prípadoch až 50 g/hl alebo aj viac, pričom treba dbať na max. možný povolený
    obsah kys. citrónovej vo víne.
    POUŽITIE
    Kupzit sa používa a dávkuje po pripravení suspenzie Kupzit – víno v pomere 1:10. Suspenziu je nutné dokonale
    rozmiešať. Po rozmiešaní do celého objemu okamžite prebieha reakcia, pričom sedimentácia zrazeniny prebehne
    počas 1 až 2 dní. Pri presnom dávkovaní sa nezvyšuje obsah medi, alebo len zanedbateľne, čiže nie je nutné ošetrovať
    víno následne modrým čírením. Kupzit sa používa zvlášť, ale aj v kombinácii s normálnym čírením. V prípade
    kombinovaného čírenia sa Kupzit pridáva ako prvý.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.