Zavrieť

Porady

ukončenie pracovného pomeru s tehotnou?

Chcem sa opýtať, aké kroky môžem podniknúť voči bývalému zamestnávateľovi, keď tento ukončil so mnou pracovný pomer (mala som zmluvu na dobu neurčitú) hneď v ten deň ako sa dozvedel, že som tehotná (teraz už viem, že na to nemal právo), lenže v zmluve stojí "ukončenie dohodou". Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    atbetulka Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, aké kroky môžem podniknúť voči bývalému zamestnávateľovi, keď tento ukončil so mnou pracovný pomer (mala som zmluvu na dobu neurčitú) hneď v ten deň ako sa dozvedel, že som tehotná (teraz už viem, že na to nemal právo), lenže v zmluve stojí "ukončenie dohodou". Ďakujem.
    Máš doklad o tom, že vedel o tom tehotenstve?Dala si mu to písomne? Lebo,iba keď ústne, tak nevybojuješ nič- bude to tvrdenie proti tvrdeniu...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    atbetulka Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, aké kroky môžem podniknúť voči bývalému zamestnávateľovi, keď tento ukončil so mnou pracovný pomer (mala som zmluvu na dobu neurčitú) hneď v ten deň ako sa dozvedel, že som tehotná (teraz už viem, že na to nemal právo), lenže v zmluve stojí "ukončenie dohodou". Ďakujem.
    A ako sa to dozvedel? Od teba? Ako si mu oznámila?

    Potom ti odpoviem na druhú časť otázky.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Máš doklad o tom, že vedel o tom tehotenstve?Dala si mu to písomne? Lebo,iba keď ústne, tak nevybojuješ nič- bude to tvrdenie proti tvrdeniu...
    Si ma predbehol - ale doplním to. Nebude to dokonca ani tvrdenie proti tvrdeniu. Pokiaľ zamestnankyňa neoznámi zamestnávateľovi písomne a nedoloží kópiu lekárskeho potvrdenia, tak pre pracovno právne účely nie je z pohľadu zamestnávateľa tehotnou zamestnankyňou, aj keby jej tehotenstvo bolo viditeľné.

    A ak to bolo ukončenie PP dohodou, tak dohodou môže skončiť aj tehotná zamestnankyňa. Skončenie bolo z právneho hľadiska, si myslím, úplne legálne. AK by si nesúhlasila s dohodou, nemala si ju podpisovať.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    Si ma predbehol - ale doplním to. Nebude to dokonca ani tvrdenie proti tvrdeniu. Pokiaľ zamestnankyňa neoznámi zamestnávateľovi písomne a nedoloží kópiu lekárskeho potvrdenia, tak pre pracovno právne účely nie je z pohľadu zamestnávateľa tehotnou zamestnankyňou, aj keby jej tehotenstvo bolo viditeľné.

    A ak to bolo ukončenie PP dohodou, tak dohodou môže skončiť aj tehotná zamestnankyňa. Skončenie bolo z právneho hľadiska, si myslím, úplne legálne. AK by si nesúhlasila s dohodou, nemala si ju podpisovať.
    Tiež ma napadlo, že dohodou ked to skončili, tak sa vlastne vzdala svojích možných práv...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    atbetulka Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, aké kroky môžem podniknúť voči bývalému zamestnávateľovi, keď tento ukončil so mnou pracovný pomer (mala som zmluvu na dobu neurčitú) hneď v ten deň ako sa dozvedel, že som tehotná (teraz už viem, že na to nemal právo), lenže v zmluve stojí "ukončenie dohodou". Ďakujem.
    Dohoda je súhlas zamestnanca aj zamestnávateľa - takže nie je čo riešiť...
    Pokial nebola podpísaná pod nátlakom zo strany zamestnávateľa, neznalosť zákona zamestnanca neospravedlňuje.
    Naposledy upravil veronikasad : 15.12.08 at 10:54

    ukončenie pracovného pomeru s tehotnou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.