Zavrieť

Porady

Kúpa pracovných strojov od súkromnej osoby

Dohodli sme si kúpu rôznyh pracovných strojov za výhodné sumy- brúsku -6.000,- , zváračku 7.000,- , náradie na sústruh - frézky v.... všetko v hodnote cca 10.000,- Sk , spolu je to v hodntoe niečo vyše 25.000,-Sk, je to od súkromnej osoby, ako mám postupovať, aby sa to dalo dať do nákladov, a musím tú osobu aj nahlásiť na DÚ, do akej sumy musíme nahlasovať fyzické osoby?Viem že bolo nad 10.000,- .......
Treba na každý stroj alebo náradie napísať zvlásť kúpnu zmluvu alebo to môže byť na jednej zmluve? A kde to zaúčtovať ako réžia ? réžijný materiál ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubinami je offline (nepripojený) lubinami

    Veselý človiečik lubinami
    Nestretli ste sa s tým, nikto sa neozval. urobila som jednu zmluvu, len neviem čo s tým hlásením na DÚ, dala som to do réžie- vybavenie dielne, poradte, môže to tak byť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lubinami Pozri príspevok
    Nestretli ste sa s tým, nikto sa neozval. urobila som jednu zmluvu, len neviem čo s tým hlásením na DÚ, dala som to do réžie- vybavenie dielne, poradte, môže to tak byť.
    Na DU nahlasuješ platby fyzickým osobám tzv. bonzáky do konca januára nasl. roka, ak v úhrne pre jednu FO presiahli za predch. kal. rok 100 tis. SK.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    lubinami Pozri príspevok
    Nestretli ste sa s tým, nikto sa neozval. urobila som jednu zmluvu, len neviem čo s tým hlásením na DÚ, dala som to do réžie- vybavenie dielne, poradte, môže to tak byť.
    Jedna zmluva a buď v nej, alebo ako nedeliteľná príloha zmluvy - zoznam predmetu kúpy a ceny za jednotlivé predmety.
    K účtovaniu tu http://www.porada.sk/t36710-dhim-do-30000-sk.html

    sztracena je offline (nepripojený) sztracena

    sztracena
    Dobrý večer, chcela by som sa k tejto téme opýtať. Chcela by som vedieť do akej sumy môže súkromná osoba predávať bez toho aby to bol pre ňu zdaniteľný príjem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    suma nie je ohraničená, len treba rozlíšiť, či ide o predaj osobných vecí, nepotrebného majetku, ktorý nebol posledných 5 rokov využívaný na podnikanie alebo či nejde o nejaké skryté obchodovanie - nákup-predaj. To je ale skôr problém toho občana.

    sztracena je offline (nepripojený) sztracena

    sztracena
    Takže mohla by som kúpiť na KZ notebook s tlačiarňou za cca 600,00 EUR od súkromnej osoby a priamo účtovať (JÚ) ako VOZD ???

    Kúpa pracovných strojov od súkromnej osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.