Zavrieť

Porady

Daňový bonus zamest. ak bol na PN ceý mesiac

Ako je to s daňovým bonusom ak bol zamestnanec celý mesiac na PN?
Keď spracujem mzdy a dam si tlačové zostavy v PREHĽADE mi vypíše DB , že si máme žiadať / alebo započítať / od DÚ. Má takýto zamestanec nárok na DB?
Podľa mňa má nárok, v zákone sa píše o odracovaných dňoch v roku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fiesta je offline (nepripojený) fiesta

    fiesta
    nárok v danom mesiaci na DB nemá, ale ak mal za rok príjem minimálne 6-násobok minimálnej mzdy, tak mu to vrátiš v ročnom zúčtovaní.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Pre úplnosť...
    Nárok na mesačný DB vznikne zamestnancovi len za mesiac, v ktorom zarobil minimálne 1/2 minimálnej mzdy,( napr. že by nebol PN celý mesiac... )
    Ale pri ročnom zúčtovaní alebo pri podávaní DP vyplatíš bonus za celý rok ak v úhrne za rok zarobil minimálne 6 násobok minimálne mzdy (samozrejme pri splnení ostatných zákonných podmienok)

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    Ja mám opačný problém.
    Zamestnankyňa pracovala u nás na polovičný úväzok. za mesiace 1 až 7. tu mala každý mesiac príjem väčší ako 1/2 minimálnej mzdy. Tak som jej mesačne vyplácala daňový bonus (6x555 + 1x582 = 3912). Potom od augusta do októbra bola PN a potom jej začala materská. Teraz jej robím ročné zúčtovanie. Úhrn príjmov za rok 2008 bol však iba 34.300, čo je menej ako 6-násobok minimálnej mzdy (48.600,-). Aký bude mať nárok na daňový bonus v ročnom zúčtovaní. Bude to 0,- a potom musí vrátiť DB v plnej výške?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    zukana Pozri príspevok
    Ja mám opačný problém.
    Zamestnankyňa pracovala u nás na polovičný úväzok. za mesiace 1 až 7. tu mala každý mesiac príjem väčší ako 1/2 minimálnej mzdy. Tak som jej mesačne vyplácala daňový bonus (6x555 + 1x582 = 3912). Potom od augusta do októbra bola PN a potom jej začala materská. Teraz jej robím ročné zúčtovanie. Úhrn príjmov za rok 2008 bol však iba 34.300, čo je menej ako 6-násobok minimálnej mzdy (48.600,-). Aký bude mať nárok na daňový bonus v ročnom zúčtovaní. Bude to 0,- a potom musí vrátiť DB v plnej výške?
    ... vrátiť nemusí..
    Z §33..
    (7) Ak daňovník v zdaňovacom období dosiahol zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške polovice minimálnej mzdy len v niektorých kalendárnych mesiacoch a zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) priznal v týchto kalendárnych mesiacoch daňový bonus, nestráca nárok na už priznaný daňový bonus

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    Takže v ročnom zúčtovaní do riadku 05 - Nárok na daň - 3912, r.06 - DB priznaný a vyplatený - 3912 a rozdiel žiadny nebude.

    Daňový bonus zamest. ak bol na PN ceý mesiac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.