Zavrieť

Porady

neplnenie kolektivnej zmluvy

Na koho sa treba obratit alebo co robit, ak zamestnavatel odmieta plnit urcity bod kolektivnej zmluvy s vyhovorkou, ze ma nedostatok penazi?ide o prispevok zo soc. fondu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    poradaci Pozri príspevok
    Na koho sa treba obratit alebo co robit, ak zamestnavatel odmieta plnit urcity bod kolektivnej zmluvy s vyhovorkou, ze ma nedostatok penazi?ide o prispevok zo soc. fondu
    A napadlo vám, že skutočne môže byť, že nemá peniaze v soc. fonde? Aký zisk dosiahla firma za posledné obdobie (tento rok, posledný kvartál,..)?

    Nech odborový orgán iniciuje stretnutie s vedením firmy (tí, čo kolektívnu zmluvu uzavreli) a nech si nechajú od vedenie predložiť dôkazy, že nie sú peniaze. Potom buď nech upravia kol. zmluvu, alebo nech žiadajú plniť záväzky z kol. zmluvy.

    poradaci je offline (nepripojený) poradaci

    poradaci
    ale ako zamestnanca ma nemusi zaujimat, ze nemaju peniaze, ked v kolektivnej zmluve slubili prispevok na regeneraciu, museli mat nejaku kalkulaciu

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    poradaci Pozri príspevok
    ale ako zamestnanca ma nemusi zaujimat, ze nemaju peniaze, ked v kolektivnej zmluve slubili prispevok na regeneraciu, museli mat nejaku kalkulaciu
    Ja ťa plne chápem, že sa dožadujete svojich nárokov, ale čo bude lepšie, keď vám firma napr. tento rok nedá nejaký benefit a prežije, alebo vyplatí každému príspevok na dovolenku a v budúcom roku firma bude mať také problémy, že môžu ukončiť činnosť a zamestnanci pôjdu miesto na dovolenku hromadne na úrad práce?

    Neviem, v akej firme robíš (malá/veľká, súkromná/štátna,..) či skutočne nemajú peniaze alebo je to len zástierka neochoty vyplatiť. Skôr, než podnikneš nejaké závažnejšie kroky, mali by ste cez tie odbory preveriť skutočnú situáciu vo firme. Ako som už napísal, ak naozaj nemajú peniaze, tak sa treba uskromniť. Ak peniaze majú, tak sa ich treba dožadovať.

    jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

    jun2006
    poradaci Pozri príspevok
    ale ako zamestnanca ma nemusi zaujimat, ze nemaju peniaze, ked v kolektivnej zmluve slubili prispevok na regeneraciu, museli mat nejaku kalkulaciu
    Clovece, som rad, ze nepracujes pre mna. By som ta hnal svinskym krokom.

    U nas sa hovori - z jalovej kravy tela nevytiahnes...

    Kapisto??

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Odborová organizácia a zamestnávateľ by mali vypracovať dodatok ku kolektívnej zmluve z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov na účte soc. fondu a prepočítať jednotlivé zložky plnení zo SF.

    neplnenie kolektivnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.