Zavrieť

Porady

Šikana v triede

športujem a mám rád život
Mám dotaz.Nestalo sa Vám, alebo niekomu z detí či vnúčat, že v triede je jedna žiačka, ktorá šíkanuje deti,menej vychytralé ako ona?! Okolo seba si vytvára hlúčik a Tí ktorí sa chcú s ňou kamarátiť musia robiť veci tak ako To ona chce. Dokonca aj triedna učiteľka ako by jej nahrávala na mlyn.Vie o tom, ale nejako nevie rozkázať, aby to nerobila, naopak niektoré vyjadrenia triednej si veľa z detí vysvetlí tak" nerozprávajte sa s ňou však to povedala aj tručka". Je to správny postup "tručky!- triednej učiteľky v skratke, ako ju deti volajú?! Nemala by správne zabrániť šikane a výsmechu ona sama ako prvá?§ Čo by mali podstúpiť rodičia šikanovaného dievčatka, ktoré už sa bojí ísť do školy.Urobila kopanec, je to fakt, snaží sa, aj učiť sa začala ale z toho dostať sa nemôže, je vystresovaná a má len 12 rokov. Prezývky, debil, ožraté emo sú niekedy na dennom poriadku. Prosím poradte,alebo ak chcete diskutujte.
---------------------
Julo
Naposledy upravil Galius : 20.12.08 at 16:54 Dôvod: doplnené slabiky e
Usporiadat
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Kedysi, ked som pozerala niektore americke vytvory kinematografie, tak mi behal mraz po chrbte, ako sa tam spravali deti, resp. dorast , k sebe navzajom. Teraz to mame tu, zda sa mi, ze si s tym nikto nevie rady. Mali by sa tym naozaj vseobecne zaoberat odbornici a viest nejaku cielenu kampan, sam si clovek neda rady, zda sa mi, ze zasah rodicov to este zhorsi, ucitelia tiez nie su vsade, chudaci deti. Vdakabohu mam uz po 50-tke.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Haha, to ma teda nenapadlo!
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Milý Galius, mám skúsenosť so šikanou, ešte keď bol môj syn druháčik. Dvaja spolužiaci ho v triede sekírovali a bili a tretí sledoval, či nejde učiteľka. Nevedela som, čo sa deje, kým mi nebolo podozrivé, že malý sa sťažuje, že mu nie je dobre, že ho bolí bruško, až som naňho zatlačila, a on mi všetko s plačom "vyklopil". A tak som sa vybrala do školy. Tí, čo ma poznajú vedia, že keď sa rozzúrim, je lepšie mi uhnúť z cesty a čo sa týka detí, na to som mimoriadne háklivá. Nielen mojich, ale detí vôbec. No a urobila som cirkus. Nešla som len tak na pokec, ale urobiť bububu. Pretože takéto veci sa podľa mňa riešia hneď za tepla a pekne rýchlo. A bolo o.k. Pani učiteľka triedna bola pomaly rozčúlenejšia ako ja. Ani sa nečudujem, veď to robili za jej chrbtom. Mala niekoľko vážnych rozhovorov s deťmi aj s rodičmi. Bol to jediný prípad šikany za tie tri roky, čo mám deti v škole. Chvalabohu aj za malé dobrodenia.
Existujú školské inšpekcie, existuje samospráva, ako zriaďovateľ školy, existuje ministerstvo, ako vrcholný orgán školstva. Ak je to tak, ako píšeš, rieš to rýchlo a efektívne. Deti si to zaslúžia.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Galius Pozri príspevok
Mám dotaz.Nestalo sa Vám, alebo niekomu z detí či vnúčat, že v triede je jedna žiačka, ktorá šíkanuje deti,menej vychytralé ako ona?! Okolo seba si vytvára hlúčik a Tí ktorí sa chcú s ňou kamarátiť musia robiť veci tak ako To ona chce. Dokonca aj triedna učiteľka ako by jej nahrávala na mlyn.Vie o tom, ale nejako nevie rozkázať, aby to nerobila, naopak niektoré vyjadrenia triednej si veľa z detí vysvetlí tak" nerozprávajte sa s ňou však to povedala aj tručka". Je to správny postup "tručky!- triednej učiteľky v skratke, ako ju deti volajú?! Nemala by správne zabrániť šikane a výsmechu ona sama ako prvá?§ Čo by mali podstúpiť rodičia šikanovaného dievčatka, ktoré už sa bojí ísť do školy.Urobila kopanec, je to fakt, snaží sa, aj učiť sa začala ale z toho dostať sa nemôže, je vystresovaná a má len 12 rokov. Prezývky, debil, ožraté emo sú niekedy na dennom poriadku. Prosím poradte,alebo ak chcete diskutujte.
---------------------
Julo
myslim, ze na tento problem v triede, kde to ucitel neriesi, ci nezvlada riesit existuje aj vedenie skoly, potom zriadovatel td.
Ja osobne, ak by sa to tykalo mojho dietata prelozim ho do inej triedy, ak by nebolo ine vychodisko.
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

Ak rozhovor s triednou nestačí a riešenie je v nedohľadne, je potrebné upozorniť riaditeľstvo školy. Okrem toho navštívte stránku
prevenciasikanovania a napíšte svoj problém, sú tam odborníci, ktorí Vás nasmerujú ďalej. Preloženie do inej triedy nemusí problém vždy vyriešiť. Školské žiacke tamtamy fungujú výborne a situácia by sa mohla zopakovať. Vaše dieťa potrebuje naučiť sa ako sa účinne brániť a aj Vy ako mu pomôcť. Držím Vám palce, pretože je to vážny problém. Hlavne to nevzdávajte a žiadajte školu, aby to riešila.Jana
Naposledy upravil janka331 : 21.12.08 at 20:31
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pred pár rokmi som mal podobný problém .
Mladšiu dcéru začal nejak prenasledovať spolužiak . Riešil som to najprv cez učiteľov a vychošku v družine , to akosi nepomáhalo . A to som bol členom ZRPŠ !!!!!
Najprv som si v dobrom pohovoril s chlapcom . Moje slová nemali účinok .
Išiel som za rodičmi , bývali vo vedľajšom vchode . Pohovor s nimi asi nemal dostatočný dopad na výchovu ich ratolesti , tak som mierne pritvrdil .
Veď som mal dobrý príklad z amerických filmov tak , ako spomenula tetrisss , začal som to riešiť po svojej línii a svojim spôsobom .
Akurát som si počkal na príležitosť a dôvod , ktorý prišiel onedlho . Po jednej príhode prišla mladá domov s plačom , roztrhnutý peračník , rozbité drahé plniace pero , atď .
Staršia dcéra / vekový rozdiel cca 8 rokov / po patričnom poučení a nabudení sa na to už nemohla pozerať , vyriešila situáciu po svojom / alebo mojom / . To jest , jej spolužiaci zaúčinkovali náležite a tvrdo , ako sa na puberťákov patrí .
Mladý susedko prišiel domov s patričným makeupom a jeho rodičia mi tak akurát mohli .......
Veľmi zaujímavé na tom celom extempore bolo to , že potom dcéra mala pokoj a susedko sa jej ešte aj v triede vyhýbal . Jeho foter radšej prešiel na druhú stranu ulice , keď ma uvidel .

PREDPOKLADÁM a som o tom presvedčený , že drvivá väčšina nebude so mnou súhlasiť , ale : " dovtedy sa chodí s krčahom po vodu ....."
a ja tiež nie som z tých , keď mi niekto vylepí , tak nastavím aj druhé líce !!!

Tiež si uvedomujem , že to nebol najsprávnejší spôsob riešenia , ale ako každý rodič , aj ja som bol odhodlaný ísť až do extrému . Neviem , ako by to dopadlo , keby bol odhodlaný na to isté aj on
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

skončili by ste obe strany s rovnakým makeupom
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
janka331 Pozri príspevok
skončili by ste obe strany s rovnakým makeupom

Asi ťažko , nie je mi súperom aspoň , čo sa makeupu týka

Myslel som to skôr v inej rovine
0 0
Lídia Lídia

Lídia je offline (nepripojený) Lídia

Súhlasím, treba riešiť veci hneď za horúca. Nášho syna tiež priam trýznil spolužiak, dokonca si spravil "reťaz s háčikmi", no a syn doniesol domov dobité lýtka. Tak hneď na druhý deň sme nabehli do školy a pred nastúpenou triedou i triednou p. učiteľkou (ktorá to mimochodom chcela akosi utriasť), manžel chytil milého spolužiaka za rameno a povedal mu, čo potreboval počuť. Od vtedy nebolo čo riešiť, trieda, triedna p.uč.si vydýchli. Kolektív trýzniteľa pomaly prestal "žrať". Dnes je to už 10 rokov dozadu, náš syn cítil oporu a ochranu v správny čas. Doporučujem to riešiť dľa možnosti verejne, väčšinou tie "vyčnievajúce" a na seba upozorňujúce deti sú v prapodstate veľmi plaché a problém ich správania žiaľ často väzí z negatívneho rodinného prostredia.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Dieťa urobilo prešlap..no a čo,kto je dnes bez viny? Ak má v tebe tvoje dieťa oporu,tak choď do školy,chyť učiteľku pod krk (obrazne povedané), pekne pred celou triedou a vysvetli jej,že jej stolička nieje zabetonovaná v tej škole a ak neurobí poriadok a nedohliadne ,aby sa dieťaťu neubližovalo,tak sa postaráš,aby už nikde miesto nenašla!Ver tomu,že debatou za dverami v riaditeľni nič nevyriešiš. Je to trochu agresívne, ale keď pred celou triedou povieš,že tvoje dieťa síce urobilo chybu ale na ostatné decká tá chyba ešte len čaká a určite sa im páčiť nebude,ak sa im niekto bude takto posmievať a učiteľka to nechá tak,myslím,že tvoja reč padne na úrodnú pôdu.Ja som takto šikan v triede môjho syna vyriešila a bolo ma počuť aj v štyroch triedach.Ale malo to zmysel.Len to nenechaj tak,lebo najviac bude trpieť tvoje dieťa a ty sa na to budeš pozerať.

Úplne súhlasím s Lídiou,takéto veci sa nevyriešia potichu,ani postupným sledom od učiteľky k riaditeľovi a niekde do nebies.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač Pozri príspevok
Pred pár rokmi som mal podobný problém .
Mladšiu dcéru začal nejak prenasledovať spolužiak . Riešil som to najprv cez učiteľov a vychošku v družine , to akosi nepomáhalo . A to som bol členom ZRPŠ !!!!!
Najprv som si v dobrom pohovoril s chlapcom . Moje slová nemali účinok .
Išiel som za rodičmi , bývali vo vedľajšom vchode . Pohovor s nimi asi nemal dostatočný dopad na výchovu ich ratolesti , tak som mierne pritvrdil .
Veď som mal dobrý príklad z amerických filmov tak , ako spomenula tetrisss , začal som to riešiť po svojej línii a svojim spôsobom .
Akurát som si počkal na príležitosť a dôvod , ktorý prišiel onedlho . Po jednej príhode prišla mladá domov s plačom , roztrhnutý peračník , rozbité drahé plniace pero , atď .
Staršia dcéra / vekový rozdiel cca 8 rokov / po patričnom poučení a nabudení sa na to už nemohla pozerať , vyriešila situáciu po svojom / alebo mojom / . To jest , jej spolužiaci zaúčinkovali náležite a tvrdo , ako sa na puberťákov patrí .
Mladý susedko prišiel domov s patričným makeupom a jeho rodičia mi tak akurát mohli .......
Veľmi zaujímavé na tom celom extempore bolo to , že potom dcéra mala pokoj a susedko sa jej ešte aj v triede vyhýbal . Jeho foter radšej prešiel na druhú stranu ulice , keď ma uvidel .

PREDPOKLADÁM a som o tom presvedčený , že drvivá väčšina nebude so mnou súhlasiť , ale : " dovtedy sa chodí s krčahom po vodu ....."
a ja tiež nie som z tých , keď mi niekto vylepí , tak nastavím aj druhé líce !!!

Tiež si uvedomujem , že to nebol najsprávnejší spôsob riešenia , ale ako každý rodič , aj ja som bol odhodlaný ísť až do extrému . Neviem , ako by to dopadlo , keby bol odhodlaný na to isté aj on
Hm....toto je riesenie ? Ukazat dietatu, ze bitkou sa riesia problemy? nesuhlasim.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Lídia Pozri príspevok
Súhlasím, treba riešiť veci hneď za horúca. Nášho syna tiež priam trýznil spolužiak, dokonca si spravil "reťaz s háčikmi", no a syn doniesol domov dobité lýtka. Tak hneď na druhý deň sme nabehli do školy a pred nastúpenou triedou i triednou p. učiteľkou (ktorá to mimochodom chcela akosi utriasť), manžel chytil milého spolužiaka za rameno a povedal mu, čo potreboval počuť. Od vtedy nebolo čo riešiť, trieda, triedna p.uč.si vydýchli. Kolektív trýzniteľa pomaly prestal "žrať". Dnes je to už 10 rokov dozadu, náš syn cítil oporu a ochranu v správny čas. Doporučujem to riešiť dľa možnosti verejne, väčšinou tie "vyčnievajúce" a na seba upozorňujúce deti sú v prapodstate veľmi plaché a problém ich správania žiaľ často väzí z negatívneho rodinného prostredia.
Suhlasim s tym, ze detri, ktore sikanuju, si tym nieco kompenzuju, pripadne napodobnuju chovanie u nich v rodine. Preto nesuhlasim s riesenim bitkou, nakolko take dieta sa zatne, mozno o niekolko rokov prerastie u neho sikana spoluziakov do niecoho...no ineho....
Co sa tyka ucitelov- som matka aj ucitelka. Tiez by som nepovolila, aby niekto sikanoval moju dceru, riesila by som to- no chladnou hlavou, bitkou a vyhrazkami ucitelke isto nie,nakolko z pedag.praxe viem, ze deti, ktore sa dopustaju sikany, su skor z bohatsich vrstiev, povedia ucitelke do oci, pred celou triedou- ze otecko vsetko vybavi.
Ucitel ho nemoze ani udriet, riesit to, ako by mozno mal chut a nejedna sa len o tu stolicku pod nim, myslim, ze plat ucitela, nie je o tom, ze si silou-mocou chce udrzat stolicku pod zadkom a zatvara oci pred sikanou.
Proste, niekedy nema paky na okamzite riesaenie problemu, deti si k ucitelovi dovoluju, tak ako vidia doma, preto je rodinna vychova ta prvorada, rodicia by mali byt pre dieta vzorom spravania sa,ucitel ma v prvom rade vzdelavat, popritom aj vychovavat.nesuhlasim ani stym, ze na riaditelstve skoly sa to ututle, nakolko sikana je taky zavazny problem, ze ziaden riaditel by si nedovolil ututlat tak zavaznu vec.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Buchac, vyriesil si to sice nie citankovo, ale efektivne a to je dolezite. Inak, ked si vsimnete, vacsina tychto "agresorov" pokial narazia na odpor, tak sa stiahnu, ide len o to, najst odvahu sa postavit,ale to je to najtazsie. Moj syn, ked nastupil do gymnazia, tak chodil nejaky zmoknuty domov, ked som sa ho vypytovala, pomaly som sa dozvedela, ze ich stvrtaci cvicia asi takym sposobom, ze im beru desiate, nutia ich salutovat, alebo vynasat skazeny vzduch v suplikoch von na chodbu. Zda sa vam to smiesne?, no pre tych vystrasenych prvakov to nebolo a tak som mu doporucila, nech to odmietne urobit. Stalo sa ... no a bez nejakych inych komplikacii to skoncilo, nastastie. Proti sikane treba bojovat a podla mna akymikolvek prostriedkami, preco by mali byt ti utlacani slusni, ked ti druhy su surovi? Obycajne to bohuzial cez ucitelov nejde, co je nespravne.
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Ako rodic si tiez myslim, ze sikanu treba riesit hned na zaciatku a primerane agresorovi. Ak nezaberie rozumne slovo a ani ostre, nevahala by som siahnut po tvrdsich metodach. Poniektori chudacikovia problemovi potrebuju len spoznat hranice a tak im ich s radostou ukazem!
Mne sa syn hned na zaciatku ako prvak stazoval na 1 chalana stvrtaka, co si ho tiez vzdy vycihol cez prestavku a svacal ho a kopal ("sranda" ze jeho otec a teta robili zle mne, ked som bola decko). Skusila som to nechat na syna a nastastie to stacilo. Takze som synovi povedala, nech necaka, ze pride znova za nim, ale nech ide rovno k nemu cez najblizsiu velku prestavku a povie mu, ze nech s tym prestane, lebo mamina a ocino uz o tom vedia, poznaju ich celu rodinu, a ked mu este nieco urobi, tak sa porozpravaju s kazdym, mamou, otcom, babkou, dedkom aj z jednej aj z druhej strany. A jasne, ze pojde aj za pani ucitelkami. Zhodou okolnosti maju rovnake priezviska - nie su rodina, tak okrem toho som mu poradila "ved ja som xy, ty si xy - hadam si nebudeme robit zle" . Na 2. den isiel za nim a neviem, co vsetko mu povedal a nakolko pomohlo, ze sme ho den na to stretli pred skolou aj s babkou, s ktorou som sa velmi milo pozdravila a Jakub mi ho hned prstom ukazoval, ze to je on a ja som nanho hodila moj najstrasnejsi vrazdiaci pohlad. Hlavne, ze to prestalo a syn ma odvtedy pokoj.
Ano, to dieta bolo zneharmonickej rodiny, otec asi aj s diagnozou na hlavu, ale preto nema najmensie pravo strpcovat zivot detom okolo seba.

A este ako ucitelka k tomuto poviem, ze nech by bola situacia v triede akokolvek komplikovana (bohati, vplyvni rodicia, dieta s diagnozou,alebo co), aj tak by som okamzite zakrocila, lebo aj na to tam som a ziadny potencialny sociopaticky manipulator mi tam nebude nicit ostatnych! Mozno by stacil pohovor medzi 4ocami, mozno dohovorenie celej triede, ak nie, potom sa da zavolat psycholog, aj s policajtom pripadne pravnikom len tak na besedu. Je vela moznosti, ako moze ucitel moderovat situaciu bez toho, aby prekrocil svoje pravomoci. Ak nic nerobi, tak tam nema co robit a radsej nech ide do kelu!
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Galius Pozri príspevok
Mám dotaz.Nestalo sa Vám, alebo niekomu z detí či vnúčat, že v triede je jedna žiačka, ktorá šíkanuje deti,menej vychytralé ako ona?! Okolo seba si vytvára hlúčik a Tí ktorí sa chcú s ňou kamarátiť musia robiť veci tak ako To ona chce. Dokonca aj triedna učiteľka ako by jej nahrávala na mlyn.Vie o tom, ale nejako nevie rozkázať, aby to nerobila, naopak niektoré vyjadrenia triednej si veľa z detí vysvetlí tak" nerozprávajte sa s ňou však to povedala aj tručka". Je to správny postup "tručky!- triednej učiteľky v skratke, ako ju deti volajú?! Nemala by správne zabrániť šikane a výsmechu ona sama ako prvá?§ Čo by mali podstúpiť rodičia šikanovaného dievčatka, ktoré už sa bojí ísť do školy.Urobila kopanec, je to fakt, snaží sa, aj učiť sa začala ale z toho dostať sa nemôže, je vystresovaná a má len 12 rokov. Prezývky, debil, ožraté emo sú niekedy na dennom poriadku. Prosím poradte,alebo ak chcete diskutujte.
---------------------
Julo
No, tak toto mi je veľmi povedomé, ale vyjadrovať sa k tomu zatiaľ nebudem, lebo ide koniec roka a nemienim sa rozčulovať. Musím si najprv doma preveriť a potom snáď- hovorím len snáď budem reagovať, zatiaľ som prekvapená a
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Galius Pozri príspevok
Mám dotaz.Nestalo sa Vám, alebo niekomu z detí či vnúčat, že v triede je jedna žiačka, ktorá šíkanuje deti,menej vychytralé ako ona?! Okolo seba si vytvára hlúčik a Tí ktorí sa chcú s ňou kamarátiť musia robiť veci tak ako To ona chce. Dokonca aj triedna učiteľka ako by jej nahrávala na mlyn.Vie o tom, ale nejako nevie rozkázať, aby to nerobila, naopak niektoré vyjadrenia triednej si veľa z detí vysvetlí tak" nerozprávajte sa s ňou však to povedala aj tručka". Je to správny postup "tručky!- triednej učiteľky v skratke, ako ju deti volajú?! Nemala by správne zabrániť šikane a výsmechu ona sama ako prvá?§ Čo by mali podstúpiť rodičia šikanovaného dievčatka, ktoré už sa bojí ísť do školy.Urobila kopanec, je to fakt, snaží sa, aj učiť sa začala ale z toho dostať sa nemôže, je vystresovaná a má len 12 rokov. Prezývky, debil, ožraté emo sú niekedy na dennom poriadku. Prosím poradte,alebo ak chcete diskutujte.
---------------------
Julo
Teraz som si poriadne precitala tvoj prispevok, ale o akej sikane pises? To, ze sa s tvojou dcerkou nechce to dievca kamaratit, nie je sikana, no nie kazdy s kazdym chce byt kamos. Ked to dievca upradnostnuje ritolezcov a tvoja dcera nim nie je, to sa neda nijako zmenit.A o akom kopanci tvojej dcerky pises? To som sa tiez nedozvedela, tak bud som ja nepochopila tvoj prispevok, alebo je nejasne napisany, co vsak sikanu na skolach nijako neospravedlnuje a tato tema je tu myslim si na mieste.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

alaya, ak som správne pochopila, v tomto prípade sa jedná viacmenej o psychickú šikanu. Už aj moje prváča prišlo zo školy s tým, že kamarátka jej zahlásila, že keď jej niečo nedá tak sa s ňou nebude kamarátiť. Ale mláďa je našťastie splachovacie a doma som jej vysvetlila, že taká kamarátka určite nestojí za to. A okrem iného ako som si stihla všimnúť, tak si veľmi rýchlo našla kamarátky a aj kamarátov vo vyšších ročníkoch, ked idem pre ňu do školy tak sa nestíham čudovať, koho všetkého zdraví a kto jej so širokým úsmevom odpovedá (deviatakov nevynímajúc)
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

willma Pozri príspevok
alaya, ak som správne pochopila, v tomto prípade sa jedná viacmenej o psychickú šikanu. Už aj moje prváča prišlo zo školy s tým, že kamarátka jej zahlásila, že keď jej niečo nedá tak sa s ňou nebude kamarátiť. Ale mláďa je našťastie splachovacie a doma som jej vysvetlila, že taká kamarátka určite nestojí za to. A okrem iného ako som si stihla všimnúť, tak si veľmi rýchlo našla kamarátky a aj kamarátov vo vyšších ročníkoch, ked idem pre ňu do školy tak sa nestíham čudovať, koho všetkého zdraví a kto jej so širokým úsmevom odpovedá (deviatakov nevynímajúc)
Vobec som nemyslela psych.sikanu, len som chcela, aby mi zadavateka temy vysvetlila, ako vlastne dochadza k sikane, lebo pise, ze sa ta dievcina nechce kamaratit s jej dcerou a obklopuje sa tymi, co jej lezu do zadku. Potom pisala o nejakom kopanci, no nevysvetlila akom,takze si neviem urobit o tomto prispevku svoj nazor.

.................................................. .................................


pardon, az teraz som sa docitala, ze je to zadavatel
Naposledy upravil alaya1 : 30.12.08 at 16:48
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Galius môj drahý. Vieš, dobre aká som citlivá na mnohé rodinné záležitosti a moja vina, že som Ťa neprosila,aby si o tom niekomu rozprával hoci si pamätám Tvoju rozhorčenosť.Nuž čo už je to vonku, vidíš sám, že nie je možné povedať len časť, lebo iní ktorí situáciu nepoznajú majú nie relevantné informácie. Vravela som Ti, že táto Porada a ludi na nej sú príma ale som Ti zabudla povedať, že treba hovoriť jasne. Aj ja som sa popálila, v dvoch témach som bola tak poučená, ako sa vyjadrovať, že aj keď som predtým zvažovla čo napíšem, teraz slová zvažujem trojnásobne. Milí poraďáci, už viete podľa nicku kto je to šikanované dievčatko. Tušila som z príspevku a je to veľmi, veľmii ťažké mi o tom písať a nekonečne smutný príbeh. Má strach zajtra nastúpiť do školyale toľko môžem povedať, že podľa výrokov p. učiteľky pred triedou sa nám javí z jej strany možmá že nevedome, ale predsa ak nie podpora šikany, tak určite psychicky sama zdeptáva dievča. Nemyslím, že výrok tr.učiteľky pred triedou na adresu dievčaťa " že však ona zle dopadne a bude sa diviť, keď sňou nikto sa nebude kamarátiť" bol správny a hodný pedagóga. Alebo napr: nebola v škole pre autohaváriu mamky a keď o tri dni došla dve dievčatá pripomenuli p. učiteľke " p. učiteľka, povedala ste, že keď príde, skontrolujete jej tašku a kontrolu tašky pred triedou urobila. Pre nás je to o to ťažšie, že p. učiteľka učila jej mamku-moju dcéru ba aj môjho syna a vždy sme si ju vážili. Tomuto však predchádzali iné udalosti zpred roka. čo robiť s dieťatom, ktoré je dôverčivé a skôr dá na kamarátky, s ktorými sa chce kamarátiť, oni ju navedú na sprostosť ona je prichytená, ale keby ste ju aj zabili neprezradí tzv.kamarátky. Ale na naše vystríhania nedá, a keď po čase sa presvedčí o opaku, je nešťastná ale opäť je zatiahnutá do somarín 13.ročných puberťákov.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Zitulda Pozri príspevok
Galius môj drahý. Vieš, dobre aká som citlivá na mnohé rodinné záležitosti a moja vina, že som Ťa neprosila,aby si o tom niekomu rozprával hoci si pamätám Tvoju rozhorčenosť.Nuž čo už je to vonku, vidíš sám, že nie je možné povedať len časť, lebo iní ktorí situáciu nepoznajú majú nie relevantné informácie. Vravela som Ti, že táto Porada a ludi na nej sú príma ale som Ti zabudla povedať, že treba hovoriť jasne. Aj ja som sa popálila, v dvoch témach som bola tak poučená, ako sa vyjadrovať, že aj keď som predtým zvažovla čo napíšem, teraz slová zvažujem trojnásobne. Milí poraďáci, už viete podľa nicku kto je to šikanované dievčatko. Tušila som z príspevku a je to veľmi, veľmii ťažké mi o tom písať a nekonečne smutný príbeh. Má strach zajtra nastúpiť do školyale toľko môžem povedať, že podľa výrokov p. učiteľky pred triedou sa nám javí z jej strany možmá že nevedome, ale predsa ak nie podpora šikany, tak určite psychicky sama zdeptáva dievča. Nemyslím, že výrok tr.učiteľky pred triedou na adresu dievčaťa " že však ona zle dopadne a bude sa diviť, keď sňou nikto sa nebude kamarátiť" bol správny a hodný pedagóga. Alebo napr: nebola v škole pre autohaváriu mamky a keď o tri dni došla dve dievčatá pripomenuli p. učiteľke " p. učiteľka, povedala ste, že keď príde, skontrolujete jej tašku a kontrolu tašky pred triedou urobila. Pre nás je to o to ťažšie, že p. učiteľka učila jej mamku-moju dcéru ba aj môjho syna a vždy sme si ju vážili. Tomuto však predchádzali iné udalosti zpred roka. čo robiť s dieťatom, ktoré je dôverčivé a skôr dá na kamarátky, s ktorými sa chce kamarátiť, oni ju navedú na sprostosť ona je prichytená, ale keby ste ju aj zabili neprezradí tzv.kamarátky. Ale na naše vystríhania nedá, a keď po čase sa presvedčí o opaku, je nešťastná ale opäť je zatiahnutá do somarín 13.ročných puberťákov.
Myslím, že celá téma uletela niekam mimo môjho chápania.
Je to na škodu, lebo šikanovanie na školách je veľmi horúca téma!!! http://www.modernaskola.sk/rs,c411/Sikanovanie
A kto sa už aspoň raz stretol s nejakou formou "šikany" na vlastnej koži, bude určite so mnou súhlasiť.
Téma šikanovanie na školách, ale i na pracoviskách (mobbing,http://www.sme.sk/c/2809991/sikanova...slovakov.html# bossing), by si zaslúžila serióznu debatu. Je to ťažko odhaliteľná forma zlovôle, ešte ťažšie dokazovateľná a hlavne zdrvujúco traumatizujúca pre obeť, ktorá sa nevie brániť.

.................................................. .................................................. ...
"K tomu, aby víťazilo zlo, je potrebný jediný predpoklad - nečinnosť dobra."
Naposledy upravil jaros5 : 17.01.09 at 13:46 Dôvod: doplnenie odkazov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať