Zavrieť

Porady

ovb-stavebné sporenie

Zakladal som stavebné sporenie pre deti. S manželkou sme rozvedený, deti sú v jej starostlivosti. Zmluvy som zakladal cez finančného poradcu OVB p. xx. Tento pán mimochodom pracujúci ako profesionálny vojak, sa hral na finančného poradcu a zmluvy uzavrel tak že korenšpondenčnú adresu zabudol uviesť. Takže sa to snažil napraviť. Napísal v mojoj mene list do spavebnej sporiteľne kde uvádza že nežijem z matkou a bojím sa že peniaze zo zmlúv vyberie atď. List podpísal za mňa a p. zz jeho nadriadená v štruktúre OVB list rsp. podpis overila. PSS zmluvy zablokovala a poslala mi dopis v ktorom mi oznamuje že zmluvy sú zablokované do dovŕšenia plnoletosti detí rsp. podpísania návrhu o zrušení zákoným zástupcom t.j. manželkou.
Podľa p. xx sa nič nedialo. Keď som naliehal že chcem zmluvy zrušiť tak sa o to pokúsil zmenou tarify. Napísal žiadosť, podpísal ju a pani. zz ju zas overila. Tak sa to stalo ešte raz alebo dva krát. PSS mi peniaze odmieta vyplatiť a zmluvy zrušiť nakoľko nie som zákoný zástupca detí, aj keď na návrhu zmlúv som ako zákoný zástupca uvedený ja a zmluvy som uizatváral ja.
Ponaučenie- Dávajte si pozor na \"finančných poradcov\" OVB p. xx, p. zz ktorí klamú klientov, falšujú ich podpis.
PSS by mala prehodnotiť aký ľudia pre ňu pracujú a akí ľudia jej robia hanbu
Naposledy upravil aaandrejj : 23.12.08 at 16:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

    anonym222
    Pán Andrej, osobne nemám tiež dobré skúsenosti s poradcami stav. sporiteľni. K vášmu problému by som však chcel uviesť niečo iné: Prečo chcete zrušiť sporenie a vybrať peniaze? Nezakladal ste ho náhodou pre svoje deti? Tak potom nechajte peniaze deťom, aj keď ste sa rozviedol, sú to stále vaše deti a mate voči ním určitú zodpovednosť.

    aaandrejj je offline (nepripojený) aaandrejj

    aaandrejj
    Manželka pri zvýšení výživného žiadala sporiť deťom na vkladné knižkzy čo jej aj súd akceptoval. Takže detom šetrím na vkladné knižky z 0,5% úrokom. Posielam im dosť vysoké výživné, takže na ďaľšie sporenie už nemám. Za 15 rokov im v stavebnej sporiteľni z tých peňazí nezostane nič. Všetko pôjde na poplatky.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nie som právnik, napriek tomu si myslím, že ak sa preukáže že zmeny si nepodpísal ty - sú neplatné. Nekomunikuj s finančným poradcom OVB, ale priamo s obchodným zastúpením príslušnej stavebnej sporitelne vo Vašom meste, alebo priamo s ústredím.
    Uvádzať mená finačných poradcov na tejto stránke nie je tým najlepším riešením ...

    ovb-stavebné sporenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.