Zavrieť

Porady

Faktúry nezahrnuté do účtovníctva

Chcela by som si s Vami objasniť takú vec: Kamarát - živnostník má zriadený pneuservis. Občas predá gumy (otec, svokor, a iní známi) "bez papiera". Keďže oni nepotrebujú žiaden doklad o kúpe on ho nevystaví. Od svojho dodávateľa ale faktúru o obstaraní tovaru dostal, vyplatené v hotovosti. Vadí to ak ju jednoducho neeviduje (zahodí), pretože by mu potom nesedel stav na sklade.
Čo vy nato?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Koľko je toho do roka? Ak ich on zaplatí v hotovosti, ten kto príjme peniaze (jeho dodávateľ) môže mať daňovú kontrolu, ktorá príde na to, že tvoj známy mu platil a môžu urobiť krížovú kontrolu. To sa môže, ale aj nemusí stať. Neplaším ťa?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Toto keby čítal Mikloš a spol.! Ale je to zo života. Ako mňa učila jedna staršia pani účtovníčka - aj vyhadzovať treba s citom materinským. Hlavne treba zosúladiť, čo sa neblokuje a čo sa vyhadzuje.

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Johanka
    Toto keby čítal Mikloš a spol.! Ale je to zo života. Ako mňa učila jedna staršia pani účtovníčka - aj vyhadzovať treba s citom materinským. Hlavne treba zosúladiť, čo sa neblokuje a čo sa vyhadzuje.
    Johanka, možno aj p. Mikloš vyhadzuje...

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Plašíš, plašíš. Nie mňa, ale jeho. On chce odo mňa poradiť, a ja netuším ako. Na druhej strane si myslím, že koľko podnikateľov si súkromne nakupuje napr. v Metre a do účtovníctva to takisto nejde. Takže neviem.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Ja si tiež myslím. Začala som tému, a teraz musím bežať do sveta. Zajtra si pozriem vaše názory. Ahojček.
    Včera mi doobeda zavolali z daňovéhu úradu, že dnes prídu na kontrolu
    za IV.štvrťrok 2002 mám pripraviť všetky účtovné doklady za toto obdobie.
    Prišli. Robili krížovú kontrolu na faktúry, úhrady, DPH pre iný účt. subjekt,
    v ktorom iný daňový úrad (iný okres) robí daňovú kontrolu už 2 týždeň.
    Keby som to nezažila tak neverím, že to robia.
    Prajem pekný deň.

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    martina fafrakova
    Včera mi doobeda zavolali z daňovéhu úradu, že dnes prídu na kontrolu
    za IV.štvrťrok 2002 mám pripraviť všetky účtovné doklady za toto obdobie.
    Prišli. Robili krížovú kontrolu na faktúry, úhrady, DPH pre iný účt. subjekt,
    v ktorom iný daňový úrad (iný okres) robí daňovú kontrolu už 2 týždeň.
    Keby som to nezažila tak neverím, že to robia.
    Prajem pekný deň.
    bože až mi chodí mráz po chrbte...

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Ja si myslim ze nie je problem aby nakupil pneumatiky. Ale vydavok za nakup bude nedanovy. Ide o to ze moze nakupovat aj pre svoju sukromnu spotrebu a v tom pripade faktúru evidovat nemusi. Ak ho niekto nebonzne ze predal bez papieru tak by sa teoreticky nemalo nic stat.

    Pasyd je offline (nepripojený) Pasyd

    Pasyd
    martina fafrakova
    Včera mi doobeda zavolali z daňovéhu úradu, že dnes prídu na kontrolu
    za IV.štvrťrok 2002 mám pripraviť všetky účtovné doklady za toto obdobie.
    Prišli. Robili krížovú kontrolu na faktúry, úhrady, DPH pre iný účt. subjekt,
    v ktorom iný daňový úrad (iný okres) robí daňovú kontrolu už 2 týždeň.
    Keby som to nezažila tak neverím, že to robia.
    Prajem pekný deň.
    môžem sa opýtať z ktorého si kraja?!?

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    Jozef I
    Ja si myslim ze nie je problem aby nakupil pneumatiky. Ale vydavok za nakup bude nedanovy. Ide o to ze moze nakupovat aj pre svoju sukromnu spotrebu a v tom pripade faktúru evidovat nemusi. Ak ho niekto nebonzne ze predal bez papieru tak by sa teoreticky nemalo nic stat.
    No ak je živnostník a zaoberá sa predajom pneumatík nevidím dôvod nákupu pneumatík na osobnú spotrebu -možno tak raz do roka 4 pneumatiky letné a a 4 zimné /a to musí jazdiť na aute ozaj vela aby ich zodral / na svoje súkromné auto nezahrnuté do majetku firmy

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    martina fafrakova
    Keby som to nezažila tak neverím, že to robia.
    Prajem pekný deň.
    No veď preto by som bála.... Tiež sme už raz mali "krížák"
    (rozmotávali nám aj pásky z registračky)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.