Zavrieť

Porady

odkedy je 24. december statny sviatok?

Neviem kam tuto temu zaradit, tak skusam sem. Potrebujem poradit - pamatam si z detstva, ze 24. december bol kedysi este normalnym pracovnym dnom. V rodine sa na tom nevieme dohodnut a nepodarilo sa mi nic vyguglit. Bol naozaj 24. december niekedy pracovnym dnom a ak hej odkedy je dnom pracovneho pokoja? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    za bývalého izmu nebol nikdy dňom pracovného pokoja, ani žiadnym sviatkom. Myslím, že asi pred 2 alebo 3 rokmi sa stal dňom pracovného pokoja.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    legolas Pozri príspevok
    za bývalého izmu nebol nikdy dňom pracovného pokoja, ani žiadnym sviatkom. Myslím, že asi pred 2 alebo 3 rokmi sa stal dňom pracovného pokoja.
    Presne tak, dokonca ja som ešte zopár krát išiel na štedrý deň doobeda do školy...

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Podla mna je to dlhsie, čo sa 24.decembra nepracuje. Možno 8 rokov.

    Ja si pamätám, že sme sviatky museli nadpracovavať v sobotu. 24.december nie, to nebol sviatok. Rodicia prisli trochu skor z prace, otec podvecer zabil a vycistil kapra, ktoreho som utekal kupit hned zo skoly. Vsetko sa stihlo pripravit do tej 19 hodiny. Ziadne stresy neboli. A to sme nemali tie hypermarkety s neprebernym množstvom tovaru. Skor ničoho nebolo ako bolo, no nikomu nič nechybalo. Mama mi dala peniaze, tašku a po sidlisku som pobehal vsetky zelovoce ak som chcel mat ovocie. V jednom som kupil jablka, v inom pomaranče. Ludia žili skromnejsie. Dnes, ked vidim tie obrovske nakupne vozíky a plne kurčiat, mäsa, mlieka...atd. tak mam taky dojem, že niektorym za 19 rokov narastli dalsie žaludky. Fakt nechapem.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    duves Pozri príspevok
    Podla mna je to dlhsie, čo sa 24.decembra nepracuje. Možno 8 rokov.

    Ja si pamätám, že sme sviatky museli nadpracovavať v sobotu. 24.december nie, to nebol sviatok. Rodicia prisli trochu skor z prace, otec podvecer zabil a vycistil kapra, ktoreho som utekal kupit hned zo skoly. Vsetko sa stihlo pripravit do tej 19 hodiny. Ziadne stresy neboli. A to sme nemali tie hypermarkety s neprebernym množstvom tovaru. Skor ničoho nebolo ako bolo, no nikomu nič nechybalo. Mama mi dala peniaze, tašku a po sidlisku som pobehal vsetky zelovoce ak som chcel mat ovocie. V jednom som kupil jablka, v inom pomaranče. Ludia žili skromnejsie. Dnes, ked vidim tie obrovske nakupne vozíky a plne kurčiat, mäsa, mlieka...atd. tak mam taky dojem, že niektorym za 19 rokov narastli dalsie žaludky. Fakt nechapem.
    Jaaaaaaaaaj, to boli "časy"-pripomenul si mi to a inak voľakedy som sa na vianoce tešil o niečo viacej a dovod? Tešil som sa , že po roku budem v ruke držať banán alebo pomaranč( samozrejme kubánsky) a tie zelovoce máš pravdu tiež- ja som tiež mal za úlohu vystáť radu najmenej 2 hodinovú, samozrejme vonku v mraze a najvačšie nervy som mal keď po takom 2 hod. státi pred zelovocom už som bol pri pulte skoro a teta na plné ústa zakričala- "banány a pomaranče už niesúúúúúúúúúú"- a tak ďalší zelovoc, ďalšia rada...To už ani pravda nieje...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    duves Pozri príspevok
    Podla mna je to dlhsie, čo sa 24.decembra nepracuje. Možno 8 rokov.

    Ja si pamätám, že sme sviatky museli nadpracovavať v sobotu. 24.december nie, to nebol sviatok. Rodicia prisli trochu skor z prace, otec podvecer zabil a vycistil kapra, ktoreho som utekal kupit hned zo skoly. Vsetko sa stihlo pripravit do tej 19 hodiny. Ziadne stresy neboli. A to sme nemali tie hypermarkety s neprebernym množstvom tovaru. Skor ničoho nebolo ako bolo, no nikomu nič nechybalo. Mama mi dala peniaze, tašku a po sidlisku som pobehal vsetky zelovoce ak som chcel mat ovocie. V jednom som kupil jablka, v inom pomaranče. Ludia žili skromnejsie. Dnes, ked vidim tie obrovske nakupne vozíky a plne kurčiat, mäsa, mlieka...atd. tak mam taky dojem, že niektorym za 19 rokov narastli dalsie žaludky. Fakt nechapem.
    A najkrajší darček v historii? Keď som dostal tú rusku hru, čo vlk chytal tie vajíčka- to bol šok...

    odkedy je 24. december statny sviatok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.