Zavrieť

Porady

Kopírovanie fotiek z PC do fotoaparátu na pam. kartu

Vie niekto poradiť či sa dajú prekopírovať fotky z PC späť do foťáku ?
Mám foťák Kodak EasyShare C603, v PC mám nainštalovaný z originál CD program (v AJ) na sťahovanie fotiek z foťáku do PC = to funguje bez problémov = skoro samo . Potrebujem ale nejaké fotky z PC späť na kartu do foťáku a to mi nejde
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Manual Pozri príspevok
    Vie niekto poradiť či sa dajú prekopírovať fotky z PC späť do foťáku ?
    Mám foťák Kodak EasyShare C603, v PC mám nainštalovaný z originál CD program (v AJ) na sťahovanie fotiek z foťáku do PC = to funguje bez problémov = skoro samo . Potrebujem ale nejaké fotky z PC späť na kartu do foťáku a to mi nejde
    Ďakujem
    ... jednoducho na prenos z / do medzi PC a Foťákom používam funkciu F5 (copy) v TotalCommander-i....

    Madam Kurie je offline (nepripojený) Madam Kurie

    Predseda SVB Madam Kurie
    Bez problémov. Dokonca si ich môžeš pomenovať a až potom skopírovať späť. Kartu buď vložíš do "čítačky" pamäťových kariet v PC alebo externej. Pripojíš k PC. Klikneš na ikonu "Tento počítač" Rozbalí sa ti a karta by mala byť medzi ostatnými zariadeniami.( Ako USB Flash ...) Prípadne pri pripojení sa objaví okno s oznámením - čo má systém urobiť s fotkami ... Alebo fotoaparát pripojíš k PC USB káblom zapneš na prezeranie (foťák) a robíš to isté ako vyššie popísané. Pri Win XP či Viste nepotrebuješ žiadny dodatočný soft v PC na to aby to fungovalo tak ako som to popísal.

    Madam Kurie je offline (nepripojený) Madam Kurie

    Predseda SVB Madam Kurie
    buchač Pozri príspevok
    Nepoznám lepší program na tieto práce . Používam ho v podstate na všetko , čo sa týka prenosu dát a to aj v rámci mojich HDD , atď !!!!!!!!!!!
    Nie všetci používajú programky na uľahčenie práce v PC ako skúsení užívatelia. Vždy je treba vychádzať z toho , čo má každý Win a teda aj každý používateľ.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Tak treba kúpiť čítačku SD kariet, pretože PC mi nerozozná nový disk = foťák po pripojení k PC, takže nemám kam z PC cez Total Commander kopírovať. Nie som taký odborník, ale asi je to z dôvodu, že tam už mám nainštalovaný Kodak program, ktorý bol dodaný s foťákom a ten po pripojení "pretiahne" z foťáku do PC fotky automaticky s možnosťou výberu všetko alebo výber.
    Aké čítačky doporučujete ? Alebo sú v podstate všetky rovnaké.
    Naposledy upravil Manual : 27.12.08 at 06:38

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Manual Pozri príspevok
    Tak treba kúpiť čítačku SD kariet, pretože PC mi nerozozná nový disk = foťák po pripojení k PC, takže nemám kam z PC cez Total Commander kopírovať. Nie som taký odborník, ale asi je to z dôvodu, že tam už mám nainštalovaný Kodak program, ktorý bol dodaný s foťákom a ten po pripojení "pretiahne" z foťáku do PC fotky automaticky s možnosťou výberu všetko alebo výber.
    Aké čítačky doporučujete ? Alebo sú v podstate všetky rovnaké.
    1.Žiadny soft dodavany k digitalnemu fotoaparatu zdarma nie je žiadna výhra
    2.Čitačka na karty by podla mna mala byť nadčasova, aby podporovala rozne ine formaty
    3.Prepojenie kablom by vo Win XP nemal byť problem, možno treba nainstalovat ovladače, čo su na CD od vyrobcu.

    Madam Kurie je offline (nepripojený) Madam Kurie

    Predseda SVB Madam Kurie
    Pokiaľ ide o čítačky , ja používam od firmy "Apacer" Má možnosť čítať viacero tipov kariet. Cena cca 230 Sk. K tomu foťáku: Ak máš Win XP , skús odinštalovať ten program od Kodaku a potom pripojiť foťák k PC. Malo by to ísť. Ak však používaš program aj na úpravu fotiek, vtom prípade to skús s čítačkou. Kúpa závisí od kariet , ktoré používaš doma , prípadne aj všetky iné karty nachádzajúce sa v domácnosti. Sú i malé čítačky cca 2 x 4 cm ktoré sa dodávajú s niektorými SDHC kartami (čítajú i SD) a túto kombináciu je možné používať ako USB kľúč. Ja to praktizujem - (Čítačka od SanDisku a 16 GB karta od Panasonicu).

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Madam Kurie Pozri príspevok
    Pokiaľ ide o čítačky , ja používam od firmy "Apacer" Má možnosť čítať viacero tipov kariet. Cena cca 230 Sk. K tomu foťáku: Ak máš Win XP , skús odinštalovať ten program od Kodaku a potom pripojiť foťák k PC. Malo by to ísť. Ak však používaš program aj na úpravu fotiek, vtom prípade to skús s čítačkou. Kúpa závisí od kariet , ktoré používaš doma , prípadne aj všetky iné karty nachádzajúce sa v domácnosti. Sú i malé čítačky cca 2 x 4 cm ktoré sa dodávajú s niektorými SDHC kartami (čítajú i SD) a túto kombináciu je možné používať ako USB kľúč. Ja to praktizujem - (Čítačka od SanDisku a 16 GB karta od Panasonicu).
    OK, už si nejakú čítačku vyberiem, veď ich je v ponuke veľa.
    Ďakujem

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ... jednoducho na prenos z / do medzi PC a Foťákom používam funkciu F5 (copy) v TotalCommander-i....
    Nepoznám lepší program na tieto práce . Používam ho v podstate na všetko , čo sa týka prenosu dát a to aj v rámci mojich HDD , atď !!!!!!!!!!!

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Madam Kurie Pozri príspevok
    Nie všetci používajú programky na uľahčenie práce v PC ako skúsení užívatelia. Vždy je treba vychádzať z toho , čo má každý Win a teda aj každý používateľ.
    No šak ja nič , ja som muzikant

    Citujem :
    " Pri Win XP či Viste nepotrebuješ žiadny dodatočný soft v PC na to aby to fungovalo tak ako som to popísal. "

    - veď práve , mám Vistu , ale tieto veci radšej robím v Total C . To bol jeden z prvých programov , ktorý som si naištaloval do novej mašinky No ale máš pravdu , na všetko je potrebné ísť postupne . Keď si spomeniem , ako som začínal v T 602

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Tiež sa mi osvedčil PICASSA , dobrý program na úpravu foto , je dokonca aj v zrozumiteľnom jazyku / slovenčina /
    Čo sa týka pamäťových kariet a čítačiek , tak tam si nájdeš určite svoje , čo Ti bude vyhovovať . Ak si až príliš veľký laik , choď do špecializovaného marketu a vysvetli . Určite poradia . No určite nechoď do Tesca , Carefforu....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.