Zavrieť

Porady

krbová vložka

Ahojte. poraďte mi. hrdzavie mi krbová vložka. konkrétne dvieka, pánty a mriežka, odkiaľ ide vzduch. mám ju len 2 mesiace v novostavbe a kúri sa v nej, keď sa robí - omietky, sadrokartón, dlažba...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Aká je to značka?

    Keď sa robí obstavba krbu, malo by to asi 3-4 týždne schnúť,až potom postupne prikurovať.
    Nechali ste obstavbu preschnúť?

    pupkin je offline (nepripojený) pupkin

    pupkin
    je liatinová. no schlo to cca týždeň? ale robil mi to krbár a ten nič také nehovoril. nafotil som to a idem to reklamovať. uspejem?

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    V spotrebičoch na pevné palivo sa musí kúriť tak, aby sa kovové veci neoštiev neorosievali, teda aspoň nad 56 °C je minimum
    potom tam hrá rolu okolitá vlhkosť vzduchu a vlhkosť z málo vysušeného paliva...

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Dodávam - ale to sa týka skôr spotrebičov s kolobehom vody a 56 °C je poč.iat.teplota vykur. vody;
    na dvierkach a pántoch neviem aký by mohol byť kondenz. Ešte tak by mohlo stekať z komína- teoreticky. Zrejme treba reklamovať.

    elkibo je offline (nepripojený) elkibo

    elkibo
    Nuz s tou reklamaciou by som pockal. Neviem ci by s tym uspel. Ked sa v nej poriadne zakuri tak bude taka horuca ze nebude tam mat co v nej hrdzavet. Si v novostabe je tam kopec vody ktora sa este nestihla vyparit a ked tam len trochu zakuris tak sa v okoli s chladnym vzduchom a teplom vo vnutri urobi rosny bod a tam to aj hrdzavie ked bude stavba upne sucha dam ruku do toho krbu ze to nebude hrdzavet. Zmeraj si vlhkost v novostavbe a a budes prekvapeny ake je to vysoke cislo.

    pupkin je offline (nepripojený) pupkin

    pupkin
    A ak neuspejem s reklamáciou, neviete mi poradiť či sa to dá nejak ošetriť - zbrúsiť a natrieť nejakou kvalitnou farbou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.