Zavrieť

Porady

Predaj tovaru cez internetový bazár

Dobrý deň. Chcela by som predávať tovar prostredníctvom internetového bazáru, ktorý už existuje a takisto prostredníctvom aukcii. Za bazár aj za aukcie sa platí. Chcela by som vedieť, či na túto činnosť potrebujem živnosť. Tovar by bol zo zahraničia. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zlato_ocka Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcela by som predávať tovar prostredníctvom internetového bazáru, ktorý už existuje a takisto prostredníctvom aukcii. Za bazár aj za aukcie sa platí. Chcela by som vedieť, či na túto činnosť potrebujem živnosť. Tovar by bol zo zahraničia. Ďakujem za odpoveď.
    Keď to chceš robiť sústave, tak áno. Ide o bežnú živnosť maloobchod.
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    zlato_ocka Pozri príspevok
    A ak to chcem robiť trebárs len pol roka a koniec?
    Akože raz za pol roka čo?? Jednoznačne sa jedná o živnosť...To si aj murár /kaderníčka/môžu povedať, že pol roka bez živnosti a dosť. V tom je to čaro podnikania...musíš si všetko od piky papierovo vybaviť, vyskúšať a napr. po pol roku sa rozhodneš, či náhodou nezrušíš živnosť, lebo Ti to jednoducho
    nevynáša tak, ako si si predstavovala... Veľa zdaru a držím palce.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Prípad mimibazaru ( http://www.mimibazar.sk/ ), ked vela mamiciek na materskej si privyraba tým, že cez internet predava aj napriklad sekáčový tovar. Alebo tovar nakupovaný v zahraniči.
    Podla mna to jednoznačne splňa znaky živnosti, ale tú má z predavajúcich malokto. Tvária sa, že predavajú oblečenie po deťoch, prípadne si niečo kúpili a teraz im to nesedi.

    any001 je offline (nepripojený) any001

    any001
    Prosim vas o potvrdenie/vyvratenie mojho nazoru.
    Kupila som cez aukciu pouzity tovar, v podmienkach predaja je jednoznacne uvedene ze sa jedna o secondhandovy tovar. Podla mojho nazoru ide o podnikanie a mal by byt vystaveny danovy doklad. Dotycna osoba mi vsak nedala ziaden doklad o predaji. Neviem ci ma zivnost alebo nie a ci odvadza dane alebo to robi "na cierno".

    Prosim o nazor ci by som mala dostat doklad o kupe alebo nie.

    Navyse tovar vobec nezodpoveda popisu a kebyze ho pravdivo popise, nedrazim. Tovar chcem vratit, predavajuca vsak hovori ze to bude na moje naklady. Ale chyba sa stala na jej strane.
    Kde je pravda? Ako sa branit?

    Dakujem vam

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    any001 Pozri príspevok
    Prosim vas o potvrdenie/vyvratenie mojho nazoru.
    Kupila som cez aukciu pouzity tovar, v podmienkach predaja je jednoznacne uvedene ze sa jedna o secondhandovy tovar. Podla mojho nazoru ide o podnikanie a mal by byt vystaveny danovy doklad. Dotycna osoba mi vsak nedala ziaden doklad o predaji. Neviem ci ma zivnost alebo nie a ci odvadza dane alebo to robi "na cierno".

    Prosim o nazor ci by som mala dostat doklad o kupe alebo nie.

    Navyse tovar vobec nezodpoveda popisu a kebyze ho pravdivo popise, nedrazim. Tovar chcem vratit, predavajuca vsak hovori ze to bude na moje naklady. Ale chyba sa stala na jej strane.
    Kde je pravda? Ako sa branit?

    Dakujem vam
    ak niekto predá občas nejakú vec, ktorú mal na vlastnú potrebu a už to nepotrebuje, tak sa nejedná o podnikanie.

    Ale ak tieto veci pravidelne niekde nakupuje za tým účelom, že ich okamžite predá, to už splňa znaky podnikania.

    jaroe je offline (nepripojený) jaroe

    jaroe
    prosim Vas a ako je to v pripade napr. predaja sperkov cez internet? Je to v podstate katalogovy predaj ako napr. predaj kozmetiky Avon, oriflame a pod. Tam ziadnu zivnost netreba, ale co tie sperky, poradite pls?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jaroe Pozri príspevok
    prosim Vas a ako je to v pripade napr. predaja sperkov cez internet? Je to v podstate katalogovy predaj ako napr. predaj kozmetiky Avon, oriflame a pod. Tam ziadnu zivnost netreba, ale co tie sperky, poradite pls?
    Aj pri Avon, Oriflame a podobné je treba mať živn.oprávnenie. To len balamútia ľudí, že netreba.... Ide o sústavnú činnosť, ktorého cielom je zarobiť.

    Predaj tovaru cez internetový bazár

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.