Zavrieť

Porady

Áno či nie pozemok navozený sutinou.

Zdravim Vás, potrebujem poradiť v jednej veci a síce, že chcem kúpiť stavebný pozemok na rodinný dom. Momentálne je jeden v ponuke na dobrom mieste, s pekným výhľadom, za dobrú cenu, ale je tam jeden podstatný problém. Na tom pozemku bol pôvodne dom, ktorý sa zbural a keďže pozemok bol na miernom svahu a chceli to mať v rovine, tak ho zaviezli sutinou. Podľa mňa tá navezená sutina nie je veľmi dobré riešenie ak to teraz predávajú ako stavebný pozemok, lebo viem, že dom sa musí stavať na uležanom podklade, nie na nejakom navozenom. Som si na 90% istý, že by som spravil zle ak by som to kúpil, len ešte chcem počuť názor niekoho, kto staval a teda sa v tom už vyzná. Ja mám info len z internetu, žiadna prax. Je možné, aby nevedeli o tom, že im to nikto nekúpi ako stavebný pozemok ak je to zavezené sutinou?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    A čo Ti bráni, aby si tu sutinu neodstránil tam kde plánuješ postaviť dom? Snáď len troška vyššie náklady, ale píšeš, že je na dobrom mieste, musíš to zvážiť

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Aké vysoké sú tie sutiny? Ak sa vieš základmi dostať na pôvodný terén, tak problém nevidím, teda ak sa nejedná o nejaký močiar, mokrý íl a pod.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nemusíte sa báť nevypadá to byť žiadny problém. stačí aby o tom vedel projektant a hlavne slušná stavebná firma.Inak taký zbúraný starý dom sa zmestí asi tak do 10-15 kontajnerov aj z odvozom asi 5000 €.Prikloním sa k názoru FERDOSONDO ak je podklad íl tak určite nekupujte .Stavať na íle je sebevražda.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Súhlasím s chandlerom, len daj pozor, aby ten objekt nebol už pôvodne podpivničený a zavlhnutý ( t.j. zasypali suťou aj pivice). Slušná firma ti to spracuje bez problémov za nie veľké náklady. treba zvážiť čiten pozemok stojí za to. Ak áno niet čo rozmýšľať.
    Peknú robotu.

    Áno či nie pozemok navozený sutinou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.