Zavrieť

Porady

SZČO preddavky do ZP

Podnikam od augusta 2008 ako SZČO. Preddavky do ZP som platil vzdy okolo 6.dna v mesiaci spätne za predchadzajuci mesiac. Teraz v januari 2009 sa kvoli zvyseniu minimalnej mzdy zvysili aj preddavky do ZP. Zistil som si, ze teraz iba prevediem povodnu sumu 1134 Sk na EUR a uhradim december v povodnej sume, a za januar uz vlastne budem platit tu zvysenu sumu. To je v poriadku.

Ale: Do ktoreho obdobia zahrniem tento vydavok do ZP? Patri do decembra 2008, ale platim ho v januari 2009 ??? Na vypocet dane totiz musim zahrnut aj vydavky do ZP. A kedze fyzicky som v decembri 2008 neplatil do ZP, alelen v januari 2009, tak teraz neviem ako to vlastne je...

Chcel by som tiez vediet, ci mozem platit preddavky aj za aktualny mesiac - cize v januari za januar, atd...

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Poistné za december uhradené v januári Ti ide do nákladov v r.2009 (pri JÚ).
    Preddavky môžeš platiť aj za aktuálny mesiac napr. vždy v posledný deň za príslušný mesiac.

    Wotan je offline (nepripojený) Wotan

    Wotan
    A potom za r.2009 budem mat 13 x platbu poistneho do ZP /kedze v januari som platil aj za dec.08 aj za januar 09/, cize o nieco vacsie vydavky... nebude sa to danovakom zdat cudne?

    convict je offline (nepripojený) convict

    Detailista convict
    Wotan Pozri príspevok
    A potom za r.2009 budem mat 13 x platbu poistneho do ZP /kedze v januari som platil aj za dec.08 aj za januar 09/, cize o nieco vacsie vydavky... nebude sa to danovakom zdat cudne?
    Uplatňuješ SKUTOĆNÉ výdavky zaplatené v kalendárnom roku.
    Naposledy upravil convict : 11.02.09 at 00:25

    SZČO preddavky do ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.