Zavrieť

Porady

mzdy za dec vyplatene v jan 2009

Dobry den /SZCO, JU/,

v pondelok sa chystam vyplatit mzdy zamestnancom prevodom na ucet. Softwer mi prepocital na paske /len/ Netto mzdu - k vyplate zo SKK na EUR, teda predpokladam, ze to staci, kedze je to za december. Zaokruhlil mi ju na 2 desatinne miesta nadol - v prospech zamestnanca /nie matematicky/.

Teraz si neviem celkom dobre predstavit, ako v JU zauctujem rozdiel sposobeny zaokruhlovanim na EUR, aby mi sedeli vsetky uctovne polozky - t.j. banka /vyplacam mzdy v EUR - kazdemu zamestnancovi prepocitanu netto mzdu v EUR zvlast/, danovemu uradu za december prepocitavam z SKK na EUR iba celkovu sumu odvodov DzP za vsetkych zamestnancov a vo vykaze rekapitulacie miezd mam sumu netto miezd v SKK zase v inej vyske. Ktoru z tychto sum mam uctovat v JU ako vyplatenu mzdu - tu z vykazu v SKK, alebo tu skutocne vyplatenu v EUR ? Je medzi nimi rozdiel asi 4 Sk, co s tym?
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
V JÚ účtuješ o skutočnom pohybe peňazí, či nie?
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

smith Pozri príspevok
V JÚ účtuješ o skutočnom pohybe peňazí, či nie?
To znamená, že zaúčtuješ len výdaj peňazí (pokladňa, banka) ako vyplatené mzdy zamestnancom.

Alebo máš na mysli rozdiel medzi záväzkom z roku 2008 v Sk a úhradou záväzku v EURO v roku 2009?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=junes;905284]
.....
Ktoru z tychto sum mam uctovat v JU ako vyplatenu mzdu - tu z vykazu v SKK, alebo tu skutocne vyplatenu v EUR ? Je medzi nimi rozdiel asi 4 Sk, co s tym?[]
Do výdavkov môžeš zaúčtovať len skutočne vyplatené čiastky. Ak mzdy účtuješ do záväzkov a tam ti vzniká rozdiel, postačuje "vynulovať" záväzky pridaním "úhrady" ako nepeňažný výdavok vo výške rozdielu a urobiť si o tom poznámku do vytlačenej zostavy. Pre ďalšie by som vec už vypustil z hlavy ....
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Ahojte prosím Vás neviete či sú nové tlačivá VZP alebo SP za 12/2008 , ktoré sa odovzdávajú v novom roku 2009? ďakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

svedia Pozri príspevok
Ahojte prosím Vás neviete či sú nové tlačivá VZP alebo SP za 12/2008 , ktoré sa odovzdávajú v novom roku 2009? ďakujem
Za december 2008 sa používajú pôvodné tlačivá do SP aj do ZP.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Prosím, a platí sa prevodom cez účet eurom alebo Sk?? Alebo radšej osobne slovenskými ak budú brať,, ďakujem veľmi...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

svedia Pozri príspevok
Prosím, a platí sa prevodom cez účet eurom alebo Sk?? Alebo radšej osobne slovenskými ak budú brať,, ďakujem veľmi...
Úhrada PP je v €...
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Cez účet eurom a v hotovosti do 16.1. môžeš aj v Sk.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Andyke Pozri príspevok
Cez účet eurom a v hotovosti do 16.1. môžeš aj v Sk.
nesuhlasim, myslim si, ze mzdy musi vyplatit uz v EUR, vyplaca ich fyzickym osobam a tie mozu dostavat v januari iba EUR.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ivka70 Pozri príspevok
nesuhlasim, myslim si, ze mzdy musi vyplatit uz v EUR, vyplaca ich fyzickym osobam a tie mozu dostavat v januari iba EUR.
Bavíme sa o úhrade poistného a nie miezd.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Andyke Pozri príspevok
Cez účet eurom a v hotovosti do 16.1. môžeš aj v Sk.
Odpovedala som za to, lebo som myslela,že sa pýta na úhradu odvodov, viď príspevok č. 6, kde sa pýtala na tlačivá do poisťovní.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

ivka70 Pozri príspevok
nesuhlasim, myslim si, ze mzdy musi vyplatit uz v EUR, vyplaca ich fyzickym osobam a tie mozu dostavat v januari iba EUR.
ale to sa myslelo platbu do SP a ZP.... Mzdy - správne v EUR
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

smith Pozri príspevok
Bavíme sa o úhrade poistného a nie miezd.
aaa, uz mi to doslo, potom je to spravne, to sa da uhradit aj v SKK do 16.1.
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Dobré ráno, práve si dávam dokopy decembrové výplaty a spolu s nimi pôjdu na úhradu aj odvody z roku 2008. Chcem sa utvrdiť, že to mám prepočítané správne, čiže odvody do SP aj ZP prevediem už v eurách a sumu prepočítam tak, že celkovú sumu vynásobím 30,126 a zaokrúhlim matematicky? Alebo musím každý odvod do SP ( nemocenské, starobné atď ) prepočítať zvlášť na euro? Ďakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
megyzah Pozri príspevok
Dobré ráno, práve si dávam dokopy decembrové výplaty a spolu s nimi pôjdu na úhradu aj odvody z roku 2008. Chcem sa utvrdiť, že to mám prepočítané správne, čiže odvody do SP aj ZP prevediem už v eurách a sumu prepočítam tak, že celkovú sumu vynásobím 30,126 a zaokrúhlim matematicky? Alebo musím každý odvod do SP ( nemocenské, starobné atď ) prepočítať zvlášť na euro? Ďakujem.
Keby si vynásobil, tak to bi bolo trošku veľa, nie? Treba deliť.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=megyzah;905717]Dobré ráno, práve si dávam dokopy decembrové výplaty a spolu s nimi pôjdu na úhradu aj odvody z roku 2008. Chcem sa utvrdiť, že to mám prepočítané správne, čiže odvody do SP aj ZP prevediem už v eurách a sumu prepočítam tak, že celkovú sumu vynásobím vydelím 30,126 a zaokrúhlim matematicky na eurocent nadol . Alebo musím každý odvod do SP ( nemocenské, starobné atď ) prepočítať zvlášť na euro? Nie. Ďakujem.[/qu]
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

[quote=STRELEC;905742]
megyzah Pozri príspevok
Dobré ráno, práve si dávam dokopy decembrové výplaty a spolu s nimi pôjdu na úhradu aj odvody z roku 2008. Chcem sa utvrdiť, že to mám prepočítané správne, čiže odvody do SP aj ZP prevediem už v eurách a sumu prepočítam tak, že celkovú sumu vynásobím vydelím 30,126 a zaokrúhlim matematicky na eurocent nadol . Alebo musím každý odvod do SP ( nemocenské, starobné atď ) prepočítať zvlášť na euro? Nie. Ďakujem.[/qu]

Prosím a platí to aj pi preddavkovej dani? Zaokrúhlenie na eurocent nadol?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=megyzah;905812][quote=STRELEC;905742]


Prosím a platí to aj pi preddavkovej dani? Zaokrúhlenie na eurocent nadol? .......... Áno. [/qu]
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

[quote=STRELEC;905818][quote=megyzah;905812]
STRELEC Pozri príspevok


Prosím a platí to aj pi preddavkovej dani? Zaokrúhlenie na eurocent nadol? .......... Áno. [/qu]
Ďakujem ( aj za trpezlivosť )
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
[quote=junes;905284]Dobry den /SZCO, JU/,

v pondelok sa chystam vyplatit mzdy zamestnancom prevodom na ucet. Softwer mi prepocital na paske /len/ Netto mzdu - k vyplate zo SKK na EUR, teda predpokladam, ze to staci, kedze je to za december. Zaokruhlil mi ju na 2 desatinne miesta nadol - v prospech zamestnanca /nie matematicky/.
quote]

Ak je to nadol, tak to asi v prospech zamestnanca nebude.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať