Zavrieť

Porady

organizačná zložka účtovanie

...Prosím o radu....materská firma z čiech má organizačnú zložku na slovensku...zložka vznikla zápisom do OR 27.03.2008...ja som si myslela, že týmto dátumom začína vedenie účta na slovensku...účto vediem, ale ked som skontrolovala výstupy zaúčtovania napr.pokladne v čechách, v pokladni zložky už boli aj rôznevýdavky pred vznikom OZ...a ešte napr. materská firma vyšle svojich zamestnancov na slovensko a poskytne im napr. zálohu na diety zo slovenskej pokladne teda pokl. OZ, pritom ja keby som tieto výstupy nevidela, vôbec neviem, že taký preddavok bol z pokladne uhradený....

...je to normálne????...vôbec neviem, či postupujem správne....ved účto má byť zhodné aj v OZ aj v materskej firme nie???...

....a nemá niekto náhodou konkrétny príklad účtovania OZ a tiež prepojenia s mater.firmou???...som zúfala, idú daňové a vôbec neviem, čo dalej s účtom robiť, ako ukončiť k 31.12.08 účtovanie OZ...ako to posunúť dalej a tak....vopred ďakujem.......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    organizačná zložka účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.