Zavrieť

Porady

Samovoľné prasknutie skla na plastovom okne

Dobrý deň. V noci som sa zobudil na výrazný ostrý zvuk, no nič som v ten moment nezaregistroval. Ráno som zistil, že vnútorné sklo na plastovom okne je puknuté. Hladká nerozoklaná puklina sa šíri spod spodnej časti rámu a šikmo doprava po 30. cm končí. Na skle niet stopy od pôsobenia vonkajšieho rázového, či tlakového účinku. Okamžite som to reklamoval (okná sú v záruke) a kým mi príde odpoveď od dodávateľa, prosím o informáciu, kto má s týmto nejakú skúsenosť aj keď nie vlastnú, tak aspoň sprostredkovanú. Tuším, že to bude problém (zákazník versus dodávateľ). Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    TINOv Pozri príspevok
    Dobrý deň. V noci som sa zobudil na výrazný ostrý zvuk, no nič som v ten moment nezaregistroval. Ráno som zistil, že vnútorné sklo na plastovom okne je puknuté. Hladká nerozoklaná puklina sa šíri spod spodnej časti rámu a šikmo doprava po 30. cm končí. Na skle niet stopy od pôsobenia vonkajšieho rázového, či tlakového účinku. Okamžite som to reklamoval (okná sú v záruke) a kým mi príde odpoveď od dodávateľa, prosím o informáciu, kto má s týmto nejakú skúsenosť aj keď nie vlastnú, tak aspoň sprostredkovanú. Tuším, že to bude problém (zákazník versus dodávateľ). Ďakujem.
    Je to rodinný dom,panelak, alebo novostavba?

    TINOv je offline (nepripojený) TINOv

    TINOv
    Je to 25. ročný rodinný dom, ktorý sme zrenovovali. A okná sme vymenili všetky (9 ks).

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    TINOv Pozri príspevok
    Dobrý deň. V noci som sa zobudil na výrazný ostrý zvuk, no nič som v ten moment nezaregistroval. Ráno som zistil, že vnútorné sklo na plastovom okne je puknuté. Hladká nerozoklaná puklina sa šíri spod spodnej časti rámu a šikmo doprava po 30. cm končí. Na skle niet stopy od pôsobenia vonkajšieho rázového, či tlakového účinku. Okamžite som to reklamoval (okná sú v záruke) a kým mi príde odpoveď od dodávateľa, prosím o informáciu, kto má s týmto nejakú skúsenosť aj keď nie vlastnú, tak aspoň sprostredkovanú. Tuším, že to bude problém (zákazník versus dodávateľ). Ďakujem.
    Určite to nebude problém a vymenia Vám to bezplatne.

    tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

    tom_NR
    Zrejme ide o vadu izolačného dvojskla, alternatívne ešte môže vznikať pnutie v ráme krídla, preto by som osobne vymenil celé krídlo a to čo najskôr. Váš dodávateľ okien to musí riešiť s výrobcom skla.

    Samovoľné prasknutie skla na plastovom okne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.