Zavrieť

Porady

Živnosť a k tomu brigádovanie?

Dobrý deň. Nedávno som si založil živnosť. Príjmy zo živnosti nie sú pre mňa ale dostačujúce a tak som premýšlal vo voľnom čase nad brigádovaním. Je možné chodiť na brigády (napr. cez rôzne agentúry) ak mám živnosť a prípadne za akých podmienok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Za takých, aké si dohodneš. Pokiaľ sa domnievaš, že ako živnostník nemôžeš pre niekoho robiť na pracovnú zmluvu, dohodu o vykonaní práce a pod. - Tvoja obava je zbytočná. Môžeš - vôbec nič tomu nebráni.
    Na Porade si prípadne vyhľadaj témy súvisiace so živnosťou "popri zamestnaní", s prácou na niektorú z foriem dohody a podobné témy.

    Tomantex je offline (nepripojený) Tomantex

    Tomantex
    Ďakujem za odpoveď. Tak s brigádami mi to je už jasné, teraz by ma ešte zaujímalo, ako to je s prácou. Povedzme že by som sa chcel zamestnať, resp. nastúpiť do zamestnania, ktoré vôbec nesúvisí s mojou živnosťou ako normálny zamestnanec a popri tom si ponechať aj živnosť. Je to možné na klasickú pracovnú zmluvu, alebo je to možné len na dohodu a podobne?

    jipro je offline (nepripojený) jipro

    jipro
    Tomantex Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Tak s brigádami mi to je už jasné, teraz by ma ešte zaujímalo, ako to je s prácou. Povedzme že by som sa chcel zamestnať, resp. nastúpiť do zamestnania, ktoré vôbec nesúvisí s mojou živnosťou ako normálny zamestnanec a popri tom si ponechať aj živnosť. Je to možné na klasickú pracovnú zmluvu, alebo je to možné len na dohodu a podobne?
    Popri živnosti môžeš pracovať aj na pracovný pomer, len aby o tvojej živnosti vedel aj zamestnávateľ, niekomu vadí vykonávanie živnosti popri zamestnaní. Popri zamestnaní ale nezabudni aj na svoje povinnosti ako živnostník /daňové,SP, ZP,.../

    Živnosť a k tomu brigádovanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.