Zavrieť

Porady

Zle zrazena dan

Ahojte. V mzdovej oblasti nie som doma, tak snad sa vyjadrim zrozumitelne a prosim o radu. Obcas mame par prikaznych zmluv pri ktorych aj zrazame predd.dan. Teraz som si pri uctovani vsimla, ze jedna zmluva je na sumu 4900 Sk. Bolo to v oktobri vyplatene a aj dan odvedena DU. Mali sme odviest zrazkovu dan a nie preddavkovu vsak? Co teraz? Plati sa to na niaky iny ucet? Teraz v januari odovzdame ten stvrtrocny vykaz. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jandi je offline (nepripojený) jandi

    jandi
    Viem, ze podaktori budete chciet pisat, ze existuje vyhladavanie, viem aj temy so zrzkovou danou som pozerala.. ale aj tak nemam predstavu co mam urobit, ked sme to uz zaplatili. V jednom prispevku som citala, ze rozdiel doplatit, ale ta dan sa pocita rovnako nie? A to tlacivo na urad sme dali zatial le raz a aj to tam na urade s tetami vypisal spolocnik a kopiu mi zatial nedal, takze ani neviem ako to tlacivo vyzera...

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    jandi Pozri príspevok
    Viem, ze podaktori budete chciet pisat, ze existuje vyhladavanie, viem aj temy so zrzkovou danou som pozerala.. ale aj tak nemam predstavu co mam urobit, ked sme to uz zaplatili. V jednom prispevku som citala, ze rozdiel doplatit, ale ta dan sa pocita rovnako nie? A to tlacivo na urad sme dali zatial le raz a aj to tam na urade s tetami vypisal spolocnik a kopiu mi zatial nedal, takze ani neviem ako to tlacivo vyzera...
    Zrážková daň sa platí na ten istý účet ako preddavková, iba sa uvádza iný VS = 1744 (suma je rovnaká).
    Treba požiadať listom správcu dane o preúčtovanie zrážkovej dane na správny VS.
    Už sa neposiela osobitné Oznámenie... ale zrážková daň sa uvádza v štvrťročnom Prehľade...

    http://www.porada.sk/t20083-p21-zrazkova-dan.html
    tu si prečítaj príspevky 201-205

    jandi je offline (nepripojený) jandi

    jandi
    Jeej, Liba2, dakujem za odpoved. Takze len ten prehlad a napisem list o zlej uhrade.

    Aj tie prispevky som citala, lenze som zacala od zaciatku este rok 2006, potom sa to niak vraj pomenilo a ja mam z toho uz chaos. A k tomu takato nocna hodina, uz mi sibe...Stale tu nad tym sedim a hladam, citam..., som si prave vytlacila ten Prehlad zo stranky DRSR.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    jandi Pozri príspevok
    Jeej, Liba2, dakujem za odpoved. Takze len ten prehlad a napisem list o zlej uhrade.

    Aj tie prispevky som citala, lenze som zacala od zaciatku este rok 2006, potom sa to niak vraj pomenilo a ja mam z toho uz chaos. A k tomu takato nocna hodina, uz mi sibe...Stale tu nad tym sedim a hladam, citam..., som si prave vytlacila ten Prehlad zo stranky DRSR.
    Nevzdychaj , hodina je ranná , uviedla som ti čísla príspevkov 201-205 v danej téme, tak čítaj len to - lebo fakt boli zmeny a s tými sa už nezaťažuj; taraz je to jednoduché.

    jandi je offline (nepripojený) jandi

    jandi
    len ja som to precitala, nez si tie prispevky uviedla skoda, ze na porade neexistuje taky panacik(kontrolor), ktory by sa postavil tam, kde uz nemam citat, lebo uvadzane fakty su uz neplatne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.