Zavrieť

Porady

prechod na euro

Neviem či to niekomu pomôže a taktiež neviem do ktorej témy do zaradiť -snáď to niekto kompetentný zaradí správne. Vyhľadávala som všetky zákony potrebné k prechodu na euro, tak neviem či urobím dobre, možno ich už všetci máte ale zhrniem ich:
1.Zákon č. 465/2008 Z.z. ktorým sa menia zákony v pôsobnosti MFSR v súvislosti so zavedením meny euro v SR s účtinnosťou od 1.12.2008 a od 1.1.2009
2.Vyhláška č. 75/2008 Z.z.,ktorou sa ustanovujú pravidlá vykazovania, prepočtu a zaokrúhlovania peňažných súm v súvislosti s prechodom na menu euro na účely účtovníctva, daní a colné účely
3.Opatrenie MF SR č. MF/23535/2008-74, ktorým sa mení a dopĺňa Opatrenie MFSR č. 23504/2002-92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a rámcovej účtovej osnove pre podnikateľov účtujúcich v sústave PU v znení nesk.predpisov
4.Opatrenie MFSR č. MF/MF/24219/2008-74, ktorým sa mení a dopĺňa opatrenie MFSR č. 4455/2003-92, ktorým sa ustanovujú podobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierksy na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave PU v zn.nesk.predpisov.
5.ďalšie zákony a vyhlášky vydané z dôvodu prechodu na euro: -spôsob zaokrúhlovania
vyhláška č.246/2008 -premena menovitej hodnoty vkladov do imania a menovitej hodnoty základných imaní zo slovenskej meny na eurá.
Zákon č. 477/2008 Z.z. -menia a doplňajú sa zákony v pôsobnosti Ministerstva spravodlivosti SR v oblasti civilného práva v súvislosti so zavedením meny na euro.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Tu nájdeš všetko, čo je potrebné, aj so znením predpisov:
    http://www.porada.sk/t70339-euro-zak...ke-pokyny.html

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    ok, nevšimla som si že je to tu už pekne pokope, ja som dostala zoznam zákonov od mojej daňovej poradkyne a vyhľadávala som si ich v zbierke.sk, tak pardon...napísala som ich tu s dobrým úmyslom...

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Veď ja nič nevyčítam, to len keby si potrebovala, je tu všeličo.

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    ďakujem, len keby mám čas tie zákony všetky čítať...je to riadny chaos na konci roka...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.