Zavrieť

Porady

Izolácia stavby-postup

Minulé leto sme kúpili chalupu – starý dlhý dom s gánkom. Chceli by sme ho odizolovať od vlhkosti. Vlhnú nám trochu obvodové steny aj priečky. Uvažujeme o drenážnom systéme. Pri dome je kopaná studňa vzdialená cca 1,5 m od domu. Môže nám niekto poradiť ako postupovať?

Ďakujem za všetky odpovede

Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Píšete že vám to len vlhne .Oddrenážovanie vám problém nevyrieši. Skúste nejaké fotto.Aké máte podlahy?Z čoho sú vymurované steny. Studňa s tým nemá nič spoločné.Jedine ,že by bola štrichom plná a vyvierala z nej voda.

    peto-12 je offline (nepripojený) peto-12

    peto-12
    Je to dom asi 20 m dlhý, 7 m široký. Základ je kameň, steny z nepálenej tehly, podlahy sú betonové. Steny sú zavlhnuté asi pol metra od zeme.
    V jednej izbe bolo v jeseni vidno aj mokré fľaky na betóne, ale keď sme tam
    boli a vetrali, tak vyschli.

    V celej obci je vraj vysoká úroveň spodnej vody.

    Peter

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Oddrenážovanie by mohlo pomôcť. U švagra ponohlo. Keď boli odkopané základy tak sme dali aj nopovú fóliu k základom. Nie vždy to však musí platiť. Najistejšie je podrezanie, ale zase drahé.

    gil je offline (nepripojený) gil

    gil
    Pokial sa vnutorna podlaha RD nachadza nad urovnou vonkajsieho terenu nie je potrebna odkopavka domu. U nepalenej tehly by som skor volil injektaz ako podrezanie. Pri podrezani zvykne vlhka nepalena tehla uzatvorit rez a je problem vlozit izolacny pas. Podlahu vybetonovat s tepelnou izolaciou a taktiez izolaciou proti zemnej vlhkosti. Foto by pomohlo.
    Dobry vecec.Nakolko sa jedna o starsiu stavbu bude uz funkcia vasej hydroizolacie znacne znizena ,alebo ju uz vobec nesplna.Riesil by som to chemickou tlakovou injektazou,ktora vam nahradi staru ,poskodenu ,alebo nefunkcnu hydroizolaciu.Odporucal by som vam skor injektaz ako podrezanie.

    peto-12 je offline (nepripojený) peto-12

    peto-12
    Ďakujem všetkým za rady.

    Dom je situovaný tak, že zo strany susedov ja podlaha po celej dlžke
    domu asi pol metra pod úrovňou terénu, z druhej strany nad úrovňou
    terénu.

    Pôvodne sme uvažovali odvodniť terén formou drenáže a k základu
    dať foliu.

    Chceme zvážiť všetky alternatívy aj vzhľadom na finančnú náročnosť.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Spravil by som tú drenáž s fóliou. Ak by nepomohlo, tak by som pokračoval buď podrezaním, alebo injektážou, alebo predajom domu a hľadaním niečoho lepšieho. Predchádzajúci majiteľ asi vedel čo robí.

    Izolácia stavby-postup

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.