Zavrieť

Porady

technicke zhodnotenie drobneho DHM

Este mam jednu otazocku,

v pripade, ze uctovna jednotka uctuje o drobnom DHM (do 30- tis.) ako o DHM, tzn. do N sa prenasa prostrednictvom odpisov (uct.odpis=dan.odpis) a dojde k technickemu zhodnoteniu, kt. OC je 50-tis.Skk, co v tomto pripade, postupuje sa ako pri tech.zhod.drobneho DHM alebo sa tento majetok reklasifikuje ako DHM(tzn. ako OC DHM sa bude brat ZC drobneho DHM navysena o tech. zhodnotenie a bude rozdiel medzi uctovnymi a danovymi odpismi)? Ide mi hlavne o to, aby to bolo spravne z danoveho hladiska.

Dakujem

Zuzu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    zuzka111 Pozri príspevok
    Este mam jednu otazocku,

    v pripade, ze uctovna jednotka uctuje o drobnom DHM (do 30- tis.) ako o DHM, tzn. do N sa prenasa prostrednictvom odpisov (uct.odpis=dan.odpis) a dojde k technickemu zhodnoteniu, kt. OC je 50-tis.Skk, co v tomto pripade, postupuje sa ako pri tech.zhod.drobneho DHM alebo sa tento majetok reklasifikuje ako DHM(tzn. ako OC DHM sa bude brat ZC drobneho DHM navysena o tech. zhodnotenie a bude rozdiel medzi uctovnymi a danovymi odpismi)? Ide mi hlavne o to, aby to bolo spravne z danoveho hladiska.

    Dakujem

    Zuzu
    Účtovala by som ako o inom majetku (predpokladám, že to nebolo v tom istom roku - zakúpené do 30tis. + TZ o 50tis.) - zaradila by som to ako TU-iného DHM na účet 029. A zaradíš do príslušnej odpisovej skupiny, kde to patrí podľa prílohy zákona o dane z pr.

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    My v takomto prípade reklasifikujeme majetok, priradíme mu daňovú odpisovú skupinu a odpisujeme ho rovnomerne.

    technicke zhodnotenie drobneho DHM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.