Zavrieť

Porady

obcianske zdruzenie a dotacie

Dobry den
sme obcianske zdruzenie, ktore dostalo dotaciu z mesta (na zaklade zmluvy o poskytnuti dotacie). Chcem sa spytat ako sa ma zauctovat v JU tato dotacia ako POZD alebo ako PNZD.
Dalej sme zaregistrovani ako prijimatelia 2% z dani - ako sa uctuju tieto prijmy - z 2%?
Podla mna su to vsetko PNZD, ale niesom si isty, pretoze mi potom vychadza danova strata, ked uctujem VOZD - vacsinou su to iba vydavky na prevadzkovu reziu... Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    dotácie / súvisiace s predmetom vzniku O Z / a podiel na dani z prijmu /2%/sú oslobodené od dane z prijmu - PNZD

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    gappa Pozri príspevok
    Dobry den
    sme obcianske zdruzenie, ktore dostalo dotaciu z mesta (na zaklade zmluvy o poskytnuti dotacie). Chcem sa spytat ako sa ma zauctovat v JU tato dotacia ako POZD alebo ako PNZD.
    Dalej sme zaregistrovani ako prijimatelia 2% z dani - ako sa uctuju tieto prijmy - z 2%?
    Podla mna su to vsetko PNZD, ale niesom si isty, pretoze mi potom vychadza danova strata, ked uctujem VOZD - vacsinou su to iba vydavky na prevadzkovu reziu... Dakujem za rady
    Oproti prijmom ktore uvadzate a ktore sa uctuju ako PNZD budu vase vydavky na reziu, mzdy a hlavnu cinnost vydavkami VNZD takze danova strata alebo zisk vam vznikne ale to je predsa normalne ze aj neziskove organizacia ma hospodarsky vysledok.

    gappa je offline (nepripojený) gappa

    gappa
    victoria: mozem sa este opytat?

    my, ako obcianske zdruzenie, sa zaoberame organizovanim sportoveho podujatia s rozpoctom cca 400tis - 500tis Sk. Prijmy na toto podujatie su zo startovneho, vstupneho, dotacia mesta (ak je schvalena) a prijmy z reklamy, alebo prenajmu reklamnych ploch v sportovom areali pocas podujatia a este prijmy z poukazanych 2% z dani. Dotacia a prijmy z 2% su PNZD ostatne POZD. Su to jedine prijmy pre nase obc.zdruzenie, pretoze ine aktivity nerobime. Vsetky nase vydavky su spojene s pripravou a realizaciou podujatia. Ako mam rozlisit, ktore vydavky su VNZD a ktore su VOZD? Ja mam vsetky vydavky VOZD a to nie je asi dobre.....
    Alebo, teraz mi napadlo - vydavky, ktorymi som vyuctovaval dotaciu mesta su asi VNZD...

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    gappa Pozri príspevok
    victoria: mozem sa este opytat?

    my, ako obcianske zdruzenie, sa zaoberame organizovanim sportoveho podujatia s rozpoctom cca 400tis - 500tis Sk. Prijmy na toto podujatie su zo startovneho, vstupneho, dotacia mesta (ak je schvalena) a prijmy z reklamy, alebo prenajmu reklamnych ploch v sportovom areali pocas podujatia a este prijmy z poukazanych 2% z dani. Dotacia a prijmy z 2% su PNZD ostatne POZD. Su to jedine prijmy pre nase obc.zdruzenie, pretoze ine aktivity nerobime. Vsetky nase vydavky su spojene s pripravou a realizaciou podujatia. Ako mam rozlisit, ktore vydavky su VNZD a ktore su VOZD? Ja mam vsetky vydavky VOZD a to nie je asi dobre.....
    Alebo, teraz mi napadlo - vydavky, ktorymi som vyuctovaval dotaciu mesta su asi VNZD...
    Vydavky vo vyske dotacie, vyuctovane mestu su urcite VNZD a taktiez pouzite podiely zaplatenej dane su v sulade s § 50 VNZD. Pokial mate vo svojom cieli podporu sportu a jednou z cinnosti na jeho dosiahnutie organizovanie sportovych podujati ja by som rozmyslala aj o prijmoch zo startovneho a vstupneho ako o PNZD. Vsetko zalezi od toho co mate v stanovach. Prijem z reklamy je urcite POZD.

    obcianske zdruzenie a dotacie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.