Zavrieť

Porady

Automat - ako na to

Dobry den, uz dlhsiu dobu rozmyslam nad kupou predajneho automatu a jeho naslednym umiestnenim niekde na frektventovane miesto... mohlo by to byt napr. aj sezonne... tieto miesta by som striedal podla rocneho obdobia (zima,leto). Zivnost je samozrejmost to viem.Prosim vas poradte mi co vsetko k tomu potrebujem, ohladom uctovnicky, povoleni atd. Ake odvody, poplatky by som musel platit... proste vsetko co sa toho tyka. Dakujem vam za trpezlivost s pozdravom Eclipse
Naposledy upravil Eclipseee : 07.01.09 at 15:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Podľa zákona č. 582/2004 o miestnych daniach budeš povinný platiť mestu/obci daň za predajné automaty. Teda neviem či príslušné mesto/obec má vo všeobecne záväznom nariadení uvedené, že tieto automaty môžeš prekladať ako sa Ti zachce. Pokiaľ som čítala VZN tak je tam okrem iného uvedené, že majiteľ nahlási miesto kde bude automat prevádzkovaný. Poplatok za každý automat je myslím si že 2000.- Sk - 66,39 € na rok. Doporučujem ísť ma úrad a spýtať sa. Dajú informáciu a poučia. Podľa mňa musí byť evidovaný aj na DÚ.
    dakujem Vam za odpoved, tie poplatky som pozeral uz na nete a je to rozne podla konkretneho mesta, obce.. Aby som rozvynul diskusiu - rozmyslal som uz aj nad stankovym predajom pri urcitych prilezitostiach (sportove, nejake vyrocia, podujatia a pod.) Chcem sa spytat ci budem musiet platit poplatky obci a popri tom este aj poplatok miestnemu zariadeniu kde budem predavat?

    Potrebujem pri stankovom predaji mat nejake povolenie od hygieny? Jednalo by sa o predaj popcornu, hor. cokolady a podobne.

    Dalsia otazka sa tyka co budem musiet platit ako novovzniknuty zivnostnik... ake odvody, proste vsetky poplatky, ktore suvisia s podnikanim na zivnost.
    Existuju nejake vyhody ked som este student? za odpovede dakujem !
    Naposledy upravil Eclipseee : 07.01.09 at 17:14

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.