Zavrieť

Porady

prehľad a 2x úhrada

Ahojte, prosím vás, ako mám vyplniť štvrťročný prehľad, ak bola zrážková daň odvedená 2x v októbri a zrážkovú daň splatná v novembri nebola uhrdená ale so súhlasom DU započítaná s tou 2x úhradou.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Benko Pozri príspevok
    Ahojte, prosím vás, ako mám vyplniť štvrťročný prehľad, ak bola zrážková daň odvedená 2x v októbri a zrážkovú daň splatná v novembri nebola uhrdená ale so súhlasom DU započítaná s tou 2x úhradou.
    ďakujem
    Uvedieš tak, ako bola odvedená.

    BNada je offline (nepripojený) BNada

    Práci sa venujem s plným nasadením a čo najsvedomitejšie. ...viac BNada
    Ahoj, myslím že máš dve možnosti. Prvá možnosť uviezť pri októbrovej sume - súčet oboch úhrad s dátumom tej neskoršej úhrady a v novembri úhradu neudať. Alebo druhá možnosť v októbri uviezť prvú platbu a v novembri druhú októbrovú platbu. Dôležité je tiež či úhrady boli po súčte totožné so súčtom skutočne zrazených preddavkov.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    BNada Pozri príspevok
    Ahoj, myslím že máš dve možnosti. Prvá možnosť uviezť pri októbrovej sume - súčet oboch úhrad s dátumom tej neskoršej úhrady a v novembri úhradu neudať. Alebo druhá možnosť v októbri uviezť prvú platbu a v novembri druhú októbrovú platbu. Dôležité je tiež či úhrady boli po súčte totožné so súčtom skutočne zrazených preddavkov.
    Úhrada sa uvádza v Prehľade podľa skutočnosti ako píše Tweety

    BNada je offline (nepripojený) BNada

    Práci sa venujem s plným nasadením a čo najsvedomitejšie. ...viac BNada
    To znamená moja prvá možnosť? V októbri uviezť súčet všetkých úhrad a dátum poslednej úhrady?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    BNada Pozri príspevok
    To znamená moja prvá možnosť? V októbri uviezť súčet všetkých úhrad a dátum poslednej úhrady?
    Áno

    BNada je offline (nepripojený) BNada

    Práci sa venujem s plným nasadením a čo najsvedomitejšie. ...viac BNada
    Evina ďakujem za potvrdenie.

    Benko je offline (nepripojený) Benko

    Benko
    Prosím vás ešte mi pomôžte s tým prehľadom. Za 3Q nebolo nič uhradené, v prehľade bolo uvedené že všetko uhradené, teraz musím podať opravné. Všetko dohradil v novembri a decembri.
    Môj problém je, teraz keď robím opravné za 3Q, tak tam uvediem skutočný dátum úhrady december alebo nechám voľné?
    A v prehľade za 4Q uvediem ktoré úhrady? Všetky alebo len úhradu predpisu?
    Napríklad 29.12.08 bol uhradený 8 mesiac + 10 mesiac+11 mesiac. Tak kde dám tú úhradu a v akej výške. Je mi z toho do plaču.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Benko Pozri príspevok
    Prosím vás ešte mi pomôžte s tým prehľadom. Za 3Q nebolo nič uhradené, v prehľade bolo uvedené že všetko uhradené, teraz musím podať opravné. Všetko dohradil v novembri a decembri.
    Môj problém je, teraz keď robím opravné za 3Q, tak tam uvediem skutočný dátum úhrady december alebo nechám voľné?
    A v prehľade za 4Q uvediem ktoré úhrady? Všetky alebo len úhradu predpisu?
    Napríklad 29.12.08 bol uhradený 8 mesiac + 10 mesiac+11 mesiac. Tak kde dám tú úhradu a v akej výške. Je mi z toho do plaču.
    Tak ako som písala v príspevku 5 - podľa skutočnosti
    Prehľad 3.Q. úhrada vo všetkých troch mesiacoch nula
    Prehľad 4.Q. všetky úhrady presne ako prešli cez bankový účet.
    Napíšeš 29.12 úhrada vo výške 8. mesiac + 10 mesiac + 11. mesiac - predpokladám, že to bola výplata za 11. mesiac vyplatená v 12. tak do 11. mesiaca, ak za 12. tak do 12. mesiaca, skrátka presne podľa skutočnosti ako to bolo....

    Plač si odlož radšej na DPH

    Benko je offline (nepripojený) Benko

    Benko
    Evina, ďakujem ti, idem to vyplniť. Mne ten výkaz robí problém od samého začiatku. Neviem sa v ňom odkontrolovať a ani nevidím jeho zmysel. Možno preto. Ja predsa vidím ako idú alebo nejdú úhrady cez hlavnú knihu. Mne to pripadá ako sledovačka pre DÚ. Veď ani prehľady o úhrade DPH sa nerobia.
    Ešte raz ďakujem.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Benko Pozri príspevok
    Evina, ďakujem ti, idem to vyplniť. Mne ten výkaz robí problém od samého začiatku. Neviem sa v ňom odkontrolovať a ani nevidím jeho zmysel. Možno preto. Ja predsa vidím ako idú alebo nejdú úhrady cez hlavnú knihu. Mne to pripadá ako sledovačka pre DÚ. Veď ani prehľady o úhrade DPH sa nerobia.
    Ešte raz ďakujem.
    Ak sa na to pozrieš, že je to "sledovačka" DÚ pomôže Ti to lepšie ho pochopiť - je to jednoducho zobrazenie skutočnosti. Ten prehľad nemá nič spoločné s predpismi a zaúčtovaním v účtovníctve, len z neho čerpáš sumy a dátumy. DÚ to umožňuje jednoduchšiu kontrolu správneho platenia preddavkov zo závislej činnosti, ako aj správneho dátumu platenia preddavkov.

    Na DPH podávaš DP, a to im pomôže sa zorientovať...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.