Zavrieť

Porady

Odvody 2

Ahoj Poradaci, prosim o radu,
popri zamestnani mam aj zivnost a k 30.6.08 som podal na SP vyplnene tlacivko, kde moj hruby prijem za szco 07 nepresiahol 12x min. mzdu, tzkze mi vyslo neplatit.... a ani neplatim cely zbytok roka 08, ani teraz zatial.....
Teraz som vsak niekde cital, ze ak ten prijem prevysi tych 12x, tak sa do 8 dni odo prevysenia mam prihlasit..... a moja otazka je, ako sa to mysli, pretoze moj hruby prijem za szco je za rok 08 viac ako tych 12x, staci mi pockat do 30.6.09, podat tlacivko s tymi viac ako 12x za 08 a od 1.7.09 zacat platit, abo tam bezat hned a zacat platit hned, vzhladom na tych 8 dni, ktore davno ubehli odo dna ked mi prisla platba kedysi v polovici roku 08 a nou som prevysil tych 12x.... za rok 08.... ?
Dufam som to popisal zrozumitelne....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    HappyKESK Pozri príspevok
    Ahoj Poradaci, prosim o radu,
    popri zamestnani mam aj zivnost a k 30.6.08 som podal na SP vyplnene tlacivko, kde moj hruby prijem za szco 07 nepresiahol 12x min. mzdu, tzkze mi vyslo neplatit.... a ani neplatim cely zbytok roka 08, ani teraz zatial.....
    Teraz som vsak niekde cital, ze ak ten prijem prevysi tych 12x, tak sa do 8 dni odo prevysenia mam prihlasit..... a moja otazka je, ako sa to mysli, pretoze moj hruby prijem za szco je za rok 08 viac ako tych 12x, staci mi pockat do 30.6.09, podat tlacivko s tymi viac ako 12x za 08 a od 1.7.09 zacat platit, abo tam bezat hned a zacat platit hned, vzhladom na tych 8 dni, ktore davno ubehli odo dna ked mi prisla platba kedysi v polovici roku 08 a nou som prevysil tych 12x.... za rok 08.... ?
    Dufam som to popisal zrozumitelne....
    Do 30.6.09 podávaš do soc.poisťovne Výpis z daňového priznania. Ak tvoj príjem presiahol 12-násobok platnej min. mzdy, do 8.7.09 si povinný zaregistrovať sa ako platitel poistného na reg. liste FO. Prvú platbu uhradíš do 8.8.2009.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Do 30.06.2009 podáš výpis do sociálnej poisťovne, kde uvedieš príjmy z daňového priznania za rok 2008. Zatiaľ nemusíš nikde bežať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.