Zavrieť

Porady

číslený rad v MRP

Ahojte,
...idem s takou možno "od veci" otázkou, ale bohužiaľ fakt neviem prečo mi môj program (pracujem v MRP PU Win) nechce dávať dobre číselné rady keď mám prijatú faktúru s poradovým číslom 1000, tak mi ju hodí za FA s č.100.

Pre lepšie pochopenie - označenie prijatých faktúr mám:
2008001
2008002
...
...
...
2008999
...
20081000 - a túto faktúru mi hodí za faktúru s číslom 2008100

Môžte mi niekto poradiť prečo je to tak? Alebo ako to skúsiť ináč s číslovaním od tisícky? Žeby nepoznal tisíc faktúr? Skúšala som všelijaké prefixy, ale buď mi to hodí úplne na začiatok,ešte pred jednotku alebo medzi faktúry v roku.
ĎAKUJEM
Lenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Pozná, ale máš nastavený číselný rad na určený počet čísel.
    Zadaj si nový rad.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    A rad si zadaj 2108xxx, zaradí Ti ho na koniec. Pouvažuj nad novým typom číselných radov.

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    Je to tým prefixom - program "vidí" len 3 číslice za 2008, a preto ti to dáva za 100. Keby si mala prefix od začiatku 20080001, tak by ti to dal za 20080999.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    aháá, takže musím upraviť prefix, ale aj keď som dala nový číselný rad napr. 200801000, tak mi to zas dalo na začiatok- nezávisle od toho starého. Ešte skúsim urobiť tak,ako mi napísal Milan.
    Ďakujem Vám.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Milan Benka Pozri príspevok
    A rad si zadaj 2108xxx, zaradí Ti ho na koniec. Pouvažuj nad novým typom číselných radov.
    Milanko, ďakujem. Už nad tým uvažujem.
    Nepredpokladala som,že budem mať viac ako tisíc faktúr, a vidíš... stalo sa...
    Ale ďakujem Ti veľmi pekne.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Lenka, ja som mala tento istý problém pred pár rokmi, odvtedy to riešim 5 číslicami. Fa odvtedy mávam cez tisíc.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    No vidíš, Leni, u mňa je to to isté, ako naschvál mám faktúr viac ako tisíc, čo som nikdy predtým nemala, preto som ani nepovažovala za potrebné mať taký veľký číselný rad.

    PS: čo sa týka prevodu na euro, tak už som to skúsila. Musela som, lebo potrebujem vystavovať už januárové faktúry a tiež kvôli DPH,ktoré bude v januári. Tak som si urobila kópiu firmy a v tej kópii som urobila ten prevod, hoci nemám ukončený rok. Potom urobím ďalšiu kópiu už s ukončenou závierkou a ročným prevodom.
    Lenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.