Zavrieť

Porady

Škvarkové pagáčiky a všeličo iné

PAGÁČIKY ŠKVARKOVÉ


150 ml mlieka, jednu lyžičku cukru, 20 g droždia 300 g hrubej múky, jednu lyžičku soli, 200 g mletých škvariek, dva žĺtky, tri lyžice kyslej smotany, dve lyžice bieleho vína, jedno vajce

Do vlažného mlieka pridáme cukor, rozdrobené droždie a necháme vykysnúť. Na dosku dáme múku, premiešame so soľou, pridáme zomleté škvarky, žĺtky, smotanu, víno a vypracujeme hladké cesto. Na pomúčenej doske vyvaľkáme, zložíme ako obálku, prikryjeme hrncom a tridsať minút necháme kysnúť. Postup opakujeme trikrát. Nakoniec cesto vyvaľkáme na hrúbku asi 1,5 cm, povykrajujeme malé kolieska, rozložíme na plech a necháme kysnúť asi dve hodiny. Potrieme vajcom rozšľahaným so soľou a vo vyhriatej rúre upečieme dozlata.

CITRÓNOVÉ TIRAMISU
150 g podlhovastých piškót 50 ml vody 50 g cukru šťavu z jedného citróna 80 ml citrónového likéru tri lyžičky rozpustnej kávy Krém: 250 g syra mascarpone 300 g nízkotučného tvarohu 150 g práškového cukru 200 ml pochúťkovej smotany dva žĺtky dva balíčky vanilínového cukru

Vodu varíme s cukrom, kým sa čiastočne neodparí. Pridáme citrónovú šťavu, citrónový likér, instantnú kávu a premiešame. Dáme vychladnúť. Podlhovastú formu vystelieme fóliou a postupne ju plníme striedavo krémom a piškótami namočenými v pripravenej kávovej zmesi. Naplnenú formu odložíme do chladničky na osem až desať hodín. Pred podávaním ozdobíme citrónovou šupkou a nastrúhanou čokoládou.

Krém: Syr mascarpone zmiešame s tvarohom a pochúťkovou smotanou. Žĺtky vymiešame s práškovým a vanilínovým cukrom. Nakoniec spolu premiešame
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    RÝCHLA MANDARÍNKOVÁ TORTA

    tri vajcia 150 g kryštálového cukru 120 g polohrubej múky 500 ml smotany na šľahanie dva mandarínkové kompóty dva vanilkové pudingové prášky bez varenia ą 75 g 50 g čokolády na varenie

    Celé vajcia vyšľaháme s cukrom dopenista, postupne vmiešame múku. Cesto vylejeme do vymastenej, múkou vysypanej tortovej formy, vložíme do vyhriatej rúry a upečieme. Do veľkej nádoby, ktorá má vrchnák a dá sa tesne uzavrieť, vlejeme smotanu, kompót aj s nálevom, pridáme pudingové prášky, prikryjeme a trikrát s nádobou zatrepeme. Vychladnutý korpus vložíme späť do formy, potrieme pudingovou zmesou a na niekoľko hodín odložíme na chladné miesto. Keď stuhne, ozdobíme tortu ovocím a strúhanou čokoládou.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Arašidové slané pečivo

    250 g hladkej múky, 100 g pražených slaných arašidov, lyžička korenia karí, soľ, sedem lyžíc bieleho vína, 100 g masla, 50 g bieleho jogurtu, jedno vajce, 50 g píniových semienok

    Do preosiatej múky vmiešame pomleté arašidy, karí, soľ, pridáme víno, postrúhané maslo, jogurt a vypracujeme hladké cesto. Na pomúčenej doske cesto rozvaľkáme na hrúbku 5 mm a ozdobne nakrájame na trojuholníky. Rozložíme na plech, potrieme vajcom rozšľahaným so soľou a posypeme píniovými semienkami. Vložíme do vyhriatej rúry a upečieme doružova.
    Naposledy upravil JanaF : 02.06.05 at 13:51

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    A este pridam nieco, uz som si narobila chutky az az....

    Banány v parížskom kréme (4 porcie)
    300 g čokolády na varenie, 3 dl smotany na šľahanie, 100 g práškového cukru, 100 g masla, 1 balíček bielej tortovej želatíny, 100 g štvorcových keksov, 4 veľké banány, chlebíčková forma 11x 25 cm

    Deň vopred spolu povaríme smotanu na šľahanie, čokoládu, práškový cukor a maslo. Necháme vychladnúť a vložíme do chladničky. Na druhý deň vyšľahá-me, pridáme želatínu pripravenú podľa návodu a dôkladne zmiešame. Chlebíčkovú formu vyložíme mastným papierom. Na dno formy dáme trochu krému, rovnomerne rozotrieme, rozložíme keksy, potrieme krémom, obložíme pozdĺžne nakrájanými banánmi, znova potrieme krémom a prikryjeme keksami. Postup ešte raz zopakujeme. Vrch potrieme krémom a dáme stuhnúť do chladničky. Na druhý deň dezert vyklopíme z formy, papier stiahneme a nakrájame na rovnaké rezy.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Vcera som vyskusala tu mandarinkovu dobrotku, poviem Vam, este som tak rychlo kolac neupiekla a aky bol chutny...

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    RÍBEZĽOVÝ KOLÁČ STAREJ MAMY

    Cesto: 140 g práškového cukru, 140 g masla, päť žĺtkov, 250 g polohrubej múky, 150 g pomletých orechov, pol balíčka kypriaceho prášku do pečiva Plnka: 100 g práškového cukru, tuhý sneh z piatich bielkov, 50 g kryštálového cukru

    Zmäknuté maslo ušľaháme s práškovým cukrom a so žĺtkami. Postupne k nemu pridávame múku zmiešanú s kypriacim práškom do pečiva a pomleté orechy. Pripravené cesto necháme dvadsať minút odstáť a potom ho rozotrieme na vymastený a múkou vysypaný plech. Pečieme vo vyhriatej rúre s teplotou 180 °C . Na vychladnutý koláč navrstvíme snehovú plnku a posypeme ríbezľami.

    Plnka: Práškový cukor zalejeme rovnakým objemom vody a uvaríme sirup. Z bielkov a kryštálového cukru vyšľaháme tuhý sneh a pomaly doň zašľaháme horúci sirup. Zľahka premiešame.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    PIŠKÓTOVÝ ZÁVIN

    päť vajec 80 g práškového cukru 75 g polohrubej múky 10 g kakaového prášku dve lyžice oleja Plnka: 400 ml smotany na šľahanie dva stužovače šľahačky 150 g tmavej mliečnej čokolády jeden vanilínový cukor

    Päť žĺtkov vymiešame s 20 g cukru. Z bielkov ušľaháme tuhý sneh, pomaly vsypeme 60 g cukru a spolu zmiešame. Do tejto masy zľahka primiešame žĺtky s cukrom a múku. Masu rozdelíme na dve časti. Do jednej vmiešame kakaový prášok a olej. Pripravené cestá striekame pomocou potravinárskeho vrecúška striedavo v pruhoch na plech vyložený papierom na pečenie. Špajdľou vtiahneme tmavé cesto do bieleho. Pečieme vo vyhriatej rúre pri teplote 200 °C osem minút. Po upečení zavinieme do rolády a necháme vychladnúť. Po vychladnutí odstránime papier, naplníme plnkou a opäť zrolujeme. Dáme stuhnúť na dve hodiny do chladničky.

    Plnka: Smotanu na šľahanie vyšľaháme dotuha s vanilínovým cukrom a so stužovačom šľahačky. Tmavú mliečnu čokoládu rozpustíme nad parou. Za občasného premiešania necháme vychladnúť a potom primiešame k vyšľahanej šľahačke.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    ŠUNKOVÝ ZÁKUSOK

    300 g šunky 300 g tvrdého syra 250 g krémového syra Lučina dve lyžice pochúťkovej smotany 5 g želatíny v prášku soľ mleté biele korenie

    Krémový syr vymiešame s pochúťkovou smotanou, mletým bielym korením a so soľou. Pridáme želatínu pripravenú podľa návodu, dobre vymiešame. Na alobal rozložíme plátky šunky a potrieme ich pripravenou syrovou zmesou, ktorú prikryjeme plátkami syra a potrieme ho plnkou. Postup zopakujeme. Naplnené pláty šunky a syra necháme v chladničke stuhnúť štyri hodiny. Potom ich nakrájame na kúsky.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Janka, tie koláčiky sú strašne pekné. Oči chcú jesť, žalúdok tiež a rozum hovorí nie, podietuj...

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    A este pridam jeden recept: Listkove cesto treba rozvalkat, natriet kecupom a navrch naukladat sunku (pripadne zeleninku), posypeme kari korenim a urobime z toho zavin. Ked mame urobeny zavin, pekne ho nakrajame a vzniknu nam kolieska, ktore poukladame na plech, osolime a potrieme rozslahanym vajickom a dame upiect. Poviem vam, ze je to velmi rychle a chutne jedlo

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    janka poznám to je to súúúper a velmi rýchlo, môžeš vyskúšať s višňami a čokoládovým pudingom...

    nika123 je offline (nepripojený) nika123

    nika123
    JanaF
    PAGÁČIKY ŠKVARKOVÉ


    150 ml mlieka, jednu lyžičku cukru, 20 g droždia 300 g hrubej múky, jednu lyžičku soli, 200 g mletých škvariek, dva žĺtky, tri lyžice kyslej smotany, dve lyžice bieleho vína, jedno vajce

    Do vlažného mlieka pridáme cukor, rozdrobené droždie a necháme vykysnúť. Na dosku dáme múku, premiešame so soľou, pridáme zomleté škvarky, žĺtky, smotanu, víno a vypracujeme hladké cesto. Na pomúčenej doske vyvaľkáme, zložíme ako obálku, prikryjeme hrncom a tridsať minút necháme kysnúť. Postup opakujeme trikrát. Nakoniec cesto vyvaľkáme na hrúbku asi 1,5 cm, povykrajujeme malé kolieska, rozložíme na plech a necháme kysnúť asi dve hodiny. Potrieme vajcom rozšľahaným so soľou a vo vyhriatej rúre upečieme dozlata.

    CITRÓNOVÉ TIRAMISU
    150 g podlhovastých piškót 50 ml vody 50 g cukru šťavu z jedného citróna 80 ml citrónového likéru tri lyžičky rozpustnej kávy Krém: 250 g syra mascarpone 300 g nízkotučného tvarohu 150 g práškového cukru 200 ml pochúťkovej smotany dva žĺtky dva balíčky vanilínového cukru

    Vodu varíme s cukrom, kým sa čiastočne neodparí. Pridáme citrónovú šťavu, citrónový likér, instantnú kávu a premiešame. Dáme vychladnúť. Podlhovastú formu vystelieme fóliou a postupne ju plníme striedavo krémom a piškótami namočenými v pripravenej kávovej zmesi. Naplnenú formu odložíme do chladničky na osem až desať hodín. Pred podávaním ozdobíme citrónovou šupkou a nastrúhanou čokoládou.

    Krém: Syr mascarpone zmiešame s tvarohom a pochúťkovou smotanou. Žĺtky vymiešame s práškovým a vanilínovým cukrom. Nakoniec spolu premiešame
    Ja syr maskarpone nahrádzam pochúťkovým maslom bez príchute.Je to rovnaká chuť a nie je to také drahé.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Prezraďte mi, odkiaľ ťaháte tie recepty aj s obrázkami?
    Aj ja chcem také, uložím si ich, ale neviem, kde ich hľadať?!

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Všetky recepty sú úžasné už na pohľad. Ja málo pečiem pretože môj chlap má najradšej zo všetkých koláčov "mäso a klobásu. Takže vyskúšam len šunkový koláčik.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    rada
    Všetky recepty sú úžasné už na pohľad. Ja málo pečiem pretože môj chlap má najradšej zo všetkých koláčov "mäso a klobásu. Takže vyskúšam len šunkový koláčik.
    Ten chutí aj môjmu pohľadu, ja tiež radšej piškótu pasírovanú cez mäso!

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Janka, musím ťa pochváliť, lebo oceňujem, že si sem k receptom pricapila aj obrázky. Keď čítam nejaké recepty, mám radšej, keď môžem vidieť, aké to bude na pohľad. Ďakujem ti za to.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    ondrejvla
    Prezraďte mi, odkiaľ ťaháte tie recepty aj s obrázkami?
    Aj ja chcem také, uložím si ich, ale neviem, kde ich hľadať?!
    ked mi dojdu napady, tak troska posurfujem po nete, je tam toho taaak vela, ale skus www.dobrejedlo.sk. uz by tam mali byt aj novsie recepty, ktore pohladia zaludok. dobru chut

    lienka06 je offline (nepripojený) lienka06

    lienka06
    Podobný recept ako ty z lístkovým závinom mám aj ja,len ja natriem rozvaľkané cesto horčicou,poukladám plátky šunky,porciovaný syr,posypem pizzovým korením a zaviniem.Dám celé pieceť a pred pečením potriem vajíčkom,posypem sézamom. Dá sa to jesť teplé ,alebo použiť aj na studenú misu.A ešte jedna rada od mojej svokry ,ona pred pečením slaných kúskov posype najprv plech a potom ukladá na plech.

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    Koľko ml mandarínkový kompót mám použiť a iba jeden ? Druhý ide na ozdobenie ? Ďakujem, chcela by som to urobiť aj ja.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.