Zavrieť

Porady

Zahraničný zamestnávateľ

Dobry deň,
potrebujem poradiť, čo ma robiť živnostnik ak rakusky zamestnavateľ mu nevyplatil 2 faktury... suma je cca 2100eur... pracoval pre slovensku spoločnosť ale v rakusku, ktorej konateľom je rakusky zamestnavateľ- stal sa nim az 17.12.2008 (jedna sa o faktury z mesiacov 9 a 10), predtym bol konatelom niekto iny. Problem je v tom že tento zamestanvatel mu nechce dat ani pracovnu zmluvu (zmluvu o dielo). neodpoveda na listy ktore sa mu posielali- o zmieri- že ak vyplati dlznu ciastku do 15 dni tak to nebude mat ine nasledky... ale neodpovedal a ani na ucet neprisli peniaze. Ako ma dalej pokracovat? Na koho sa ma obratit ked ani na zivnostenskom urade mu nevedia poradit- lebo maju asi ine zaujmy...

prosim keby sa dalo mohli by ste mi zasielat navrhy na mail- miracle2_@post.sk alebo miracle2_@centrum.sk

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Oželieť spomínané peniaze.

    Ak by ste sa rozhodli vymáhať dané peniaze v Rakúsku,náklady budú ďaleko vyššie.

    A ak sa zmenil konateĺ firmy ako hovoríte,tak sa može stať,že aj budete v práve aj súd vyhráte,no nebude od koho peniaze vymocť.

    A ocitnete sa tam,kde ste boli nazačiatku,akurat od vás vytiahnu ešte ´dalšie peniaze,na poplatky ,overenia,tlmočenie a p.

    Zahraničný zamestnávateľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.