Zavrieť

Porady

Perličky - poznatky - Euro mena

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dovoľujem si otvoriť túto tému , nakoľko sa v týchto dňoch určite všetci stretávame niekedy s kurióznymi situáciami . Prosím ak máte niečo či už negatívne , alebo pozitívne , tak napíšte .
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mala som dnes možnosť sa stretnúť s nasledovnou situáciou .

Prišla pani poštárka do firmy a priniesla dobierku kolegovi .Ten už mal pripravené slovenské koruny a vytešoval sa už od včera , ako ich minie na očakávanú dobrierku .

Lenže , poštárka trvala len na platbe v eurách , nakoľko ona SKK nemá ako zúčtovať , že jej to nebude sedieť .Nakoľko ten kolega je aj "môj syn "tak som pani poštárke povedala ......pani poštárka , máte šťastie , že ste to Vy , keby to bola iná poštárka , tak ju pošlem aj s touto škatulou preč a pôjde si syn pre dobierku na Poštu a zaplatí menou SKK , ale keďže ste to Vy , tak si choďte dokončiť rajón a cestou späť sa tu zastavte pre eurá , zatiaľ si pôjde do bankomatu vybrať euro menu .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5 Pozri príspevok
Mala som dnes možnosť sa stretnúť s nasledovnou situáciou .

Prišla pani poštárka do firmy a priniesla dobierku kolegovi .Ten už mal pripravené slovenské koruny a vytešoval sa už od včera , ako ich minie na očakávanú dobrierku .

Lenže , poštárka trvala len na platbe v eurách , nakoľko ona SKK nemá ako zúčtovať , že jej to nebude sedieť .Nakoľko ten kolega je aj "môj syn "tak som pani poštárke povedala ......pani poštárka , máte šťastie , že ste to Vy , keby to bola iná poštárka , tak ju pošlem aj s touto škatulou preč a pôjde si syn pre dobierku na Poštu a zaplatí menou SKK , ale keďže ste to Vy , tak si choďte dokončiť rajón a cestou späť sa tu zastavte pre eurá , zatiaľ si pôjde do bankomatu vybrať euro menu .
Zituš,To Ťa chváli, že si jej vyšla v ústrety, ale ona nemala právo žiadať €, máme predsa duálny obeh, takže obiehajú dve meny.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ďalší neskutočný poznatok, ktorý mi priniesol klient .....TTB si za vklad resp. odvod tržby na BU drobných euro mincí účtuje 2% z výšky vloženej sumy .
Vkladal si na účet 354 eur v drobnom , aby toho veľa nemal a poplatok za počítanie a vkladanie bol 7Eur .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tweety Pozri príspevok
Zituš,To Ťa chváli, že si jej vyšla v ústrety, ale ona nemala právo žiadať €, máme predsa duálny obeh, takže obiehajú dve meny.
Však práve preto , že som vedela , že nemá právo , tak som ju radšej poslala dokončiť rajón
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Ďalší neskutočný poznatok, ktorý mi priniesol klient .....TTB si za vklad resp. odvod tržby na BU drobných euro mincí účtuje 2% z výšky vloženej sumy .
Vkladal si na účet 354 eur v drobnom , aby toho veľa nemal a poplatok za počítanie a vkladanie bol 7Eur .
A výška tohto poplatku nie je nejako zákonom obmedzená? Veď to je zdieranie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
smith Pozri príspevok
A výška tohto poplatku nie je nejako zákonom obmedzená? Veď to je zdieranie.
Neviem sa k tomu vyjadriť , mám doklad k účtovaniu za vklad , lebo to bol klient dnes vložiť na BU . Bola som z toho zdierania aj ja sama prekvapená .


P.S. Je to klient , ktorý má novinový stánok .Doposiaľ veru ani nepotreboval BU na odvod tržby , ale tak sa mu strašne začali kopiť drobné , že to inak riešiť nemohol . A teda vieme si predstaviť , že to je len jeden deň ....koľko zaplatí tej banke , ak tam bude chodiť každý deň. Takže ide skúsiť hladať nejakú lacnejšiu banku .
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Podľa cenníku TB by to malo byť:

vklad hotovosti
– – – – – 0,93 EUR (28 SKK)*

vklad hotovosti formou rýchleho vkladu (do 19. 1. 2009)
– – – – – bez poplatku

vklad hotovosti formou rýchleho vkladu (od 20. 1. 2009)
– – – – – 0,1 % z
deklarovanej sumy

výber hotovosti – – – 0 EUR (0 SKK)* 1,13 EUR (34 SKK)* 0,93 EUR (28 SKK)*
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ja mám hneď dve skúsenosti s eurom.
1. Išla som si kúpiť noviny, cigarety a chcela som zaplatiť 20eurovkou, a nato mi pani trafikárka povedala, že mi z 20eurovky nemôže vydať, lebo by sa vyhádzala z drobných, tak som jej povedala že mám iba 1000Korunáčku a z tú mi predsa tiež nemôže zobrať. Tak mi radšej rozmenila tú 1000korunáčku a ja som je dala 200,-- Sk a ona mi vydala minimum mincí.
2. Išla som platiť skipassy. Dala som slečne 2000Sk a ona mi vydala rovných 25Eur. Dosť mi to bolo divné že by to vyšlo tak napresne tak som sa postavila kúsok bokom a na kalkulačke prepočítala a prišla som na to že pani mi mala dať 25,36Eur. Podišla som k okienku, so slovami Prepáčte ale vy ste mi zle vydali o 36cent menej a ona na to: Pani ale to už je neskoro, mali ste si to prepočítať hneď pri okienku a rozdiel mi nedoplatila.
A preto som hned utekala do prvej banky vymeniť všetky Skk za Eurá a už nechcem ani počuť o Skk. Aj keď je pravda, že ešte stále rozmýšlam v Skk
Naposledy upravil bv_alexandra : 08.01.09 at 13:18
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Zita5 Pozri príspevok
Ďalší neskutočný poznatok, ktorý mi priniesol klient .....TTB si za vklad resp. odvod tržby na BU drobných euro mincí účtuje 2% z výšky vloženej sumy .
Vkladal si na účet 354 eur v drobnom , aby toho veľa nemal a poplatok za počítanie a vkladanie bol 7Eur .


tak to nechápem, veď od 1.1.do 16.1.09 majú byť tieto vklady bez poplatku...
ako je to možné?, že platil
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Zita5 Pozri príspevok
Mala som dnes možnosť sa stretnúť s nasledovnou situáciou .

Prišla pani poštárka do firmy a priniesla dobierku kolegovi .Ten už mal pripravené slovenské koruny a vytešoval sa už od včera , ako ich minie na očakávanú dobrierku .

Lenže , poštárka trvala len na platbe v eurách , nakoľko ona SKK nemá ako zúčtovať , že jej to nebude sedieť .Nakoľko ten kolega je aj "môj syn "tak som pani poštárke povedala ......pani poštárka , máte šťastie , že ste to Vy , keby to bola iná poštárka , tak ju pošlem aj s touto škatulou preč a pôjde si syn pre dobierku na Poštu a zaplatí menou SKK , ale keďže ste to Vy , tak si choďte dokončiť rajón a cestou späť sa tu zastavte pre eurá , zatiaľ si pôjde do bankomatu vybrať euro menu .
Neviem, ale nemajú pošty výnimku z duálneho obehu? Na konci roka totiž či v televízii alebo v rozhlase hovorili, že od nového roku sa na poštách bude platiť len v €, že Sk už pošty nebudú prijímať. Možno som zle počula, ale možno preto boli koncom roka (teda 31. 12.) všetky pošty zatvorené.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
rodina1 Pozri príspevok
Neviem, ale nemajú pošty výnimku z duálneho obehu? Na konci roka totiž či v televízii alebo v rozhlase hovorili, že od nového roku sa na poštách bude platiť len v €, že Sk už pošty nebudú prijímať. Možno som zle počula, ale možno preto boli koncom roka (teda 31. 12.) všetky pošty zatvorené.
Nie je to pravda. Pošta berie aj SKK aj €. Len napr. šeky a všetky ostatné doklady musia byť vyplnené na €.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
linko1 Pozri príspevok
tak to nechápem, veď od 1.1.do 16.1.09 majú byť tieto vklady bez poplatku...
ako je to možné?, že platil
Ale on už odvázal vlastne novú tržbu - euro mince .
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
aha, tak to áno, ja som myslela, že vkladal ešte slov. koruny...
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Aj ja mám skúsenosť s bankou - bola som meniť zvyšné koruny na eurá. Prišla som k slovenskej sporiteľni - mojej "domovskej" banke , s ktorou vďačne, rada a dlhodobo spolupracujem napriek niektorým menej kvalitným službám. Ako som sa k nej blížila, bolo mi divné, koľko ľudí tam stojí PRED bankou, ešte som si v duchu vzdychla, že to bude na nejakú tú hodinku, zvažujúc, či tam vôbec ísť som sa dostala pred vchod. Aké bolo moje prekvapenie, keď som zistila, že tých ľudí nie je tak veľa, ale banka je zavretá! Tak som sa opýtala tých ľudí, že čo sa deje. Čuduj sa svete, do banky vpúšťali ľudí len po jednom! Vážne! Všetci sme čakali vonku, kým sa vnútri (bolo tam asi 5 ľudí) niekto nevybaví, aby ďalšieho vpustili... skrátka Kocúrkovo. Napadla ma pri tom hriešna myšlienka - ktovie, kde si pán Počiatek menil hotovosť na eurá a či aj on musel čakať na mraze takýmto dehonestujúcim spôsobom...
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ale ešte musím podotknúť, že som sa ešte nestretla s nejakými väčšími problémami v obchodoch, dokonca sa ma pýtajú, či ešte nemám nejaké slovenské mince alebo bankovky, aby som ich minula. Sú fakt milí a obchodníci, predavači a predavačky majú moje absolutórium v týchto dňoch aj za ochotu, flexibilitu a pevné nervy...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Marianna01 Pozri príspevok
Čuduj sa svete, do banky vpúšťali ľudí len po jednom! Vážne! Všetci sme čakali vonku, kým sa vnútri (bolo tam asi 5 ľudí) niekto nevybaví, aby ďalšieho vpustili... skrátka Kocúrkovo.

S čakaním pred bankou mám aj ja skúsenosť (v inej banke). Dokonca aj s odchodom z banky cez vzadný služobný vchod. Totiž nechali sme všetky veci naraz prerobiť na € (nové účty, knižky, príkazy, úvery) a tak sa to pretiahlo, že banka zavrela na obednajšiu prestávku a spolu s pracovníkmi sme odchádzali zadným vchodom.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Otec mojej kamarátky poslal vnuka /10 rokov/do obchodu niečo mu kúpiť a dal mu 200,-- Sk.Chlapec kúpil, vydali mu v €. Dedkovi odovzdal nákup aj výdavok, ale dedko mu výdavok vrátil s tým, že drobné si nechaj ,lenže to bolo viac ako 3 €, teda skoro 100,- Sk. Takže pozor na tie drobné.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zita5 Pozri príspevok
Neviem sa k tomu vyjadriť , mám doklad k účtovaniu za vklad , lebo to bol klient dnes vložiť na BU . Bola som z toho zdierania aj ja sama prekvapená .


P.S. Je to klient , ktorý má novinový stánok .Doposiaľ veru ani nepotreboval BU na odvod tržby , ale tak sa mu strašne začali kopiť drobné , že to inak riešiť nemohol . A teda vieme si predstaviť , že to je len jeden deň ....koľko zaplatí tej banke , ak tam bude chodiť každý deň. Takže ide skúsiť hladať nejakú lacnejšiu banku .
Moj klient s novinovým stánkom to vyriešil tak, že synovi založil vo VUB detskú vkladnú knižku a na tú berú mince bez poplatku /či je to nejako obmedzené počtom ks, neviem. Nosí ich tam častejšie/.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Moj klient s novinovým stánkom to vyriešil tak, že synovi založil vo VUB detskú vkladnú knižku a na tú berú mince bez poplatku /či je to nejako obmedzené počtom ks, neviem. Nosí ich tam častejšie/.
Aj tak sa dá , len neviem si predstaviť , ak príde deň "D" a nebude na úhradu niektorej z FA , tak potom bude musieť synovi vybrať z knižky
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja som sa dnes celý deň pokúšala rozmeniť 100 € bankovku. Nikde mi ju nevzali, lebo vraj by prišli o všetky drobné.... V markete je lepšie platiť kartou ale sú drobné obchodíky a novinové stánky kde to nejde. Platby kartou ale tiež riadne zdržujú. Nejaký čas to trvá kým sa obchod spojí s bankou kým naťukate PIN a potom doklad. Je to dosť o nervy. Korún som sa už ale tiež zbavila, lebo sa mi tie mince plietli v peňaženke, ale teraz mám zase ťažkú peňaženku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať