Zavrieť

Porady

Nákupná poukážka

Ahoj, ideme dať zamestnancom nákupné poukážky v hodnote 1 000,- Sk zo sociálneho fondu, mám im dať 1190,- Sk?? aby mi vyšla presná tisícka?? a tú im dám alebo dám 1000,- Sk tú zdaním a budem mať vedené že dostal 1000,- Sk?? no neviem po sviatkoch rozmýšľať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Misicka21 Pozri príspevok
    Ahoj, ideme dať zamestnancom nákupné poukážky v hodnote 1 000,- Sk zo sociálneho fondu, mám im dať 1190,- Sk?? aby mi vyšla presná tisícka?? a tú im dám alebo dám 1000,- Sk tú zdaním a budem mať vedené že dostal 1000,- Sk?? no neviem po sviatkoch rozmýšľať
    Ak im dáš 1190,- musíš zdaniť túto sumu, ak 1000.-, tak túto. Jednoduché nie?

    Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

    Miška Misicka21
    To je samozrejmé, ale ja neviem,že či mu môžem dať zo SF
    1000,- sk, ktorú zdaním a dostane 840,- Sk
    alebo 1190,- sk, zdaním ju a dostane 1000,- Sk
    na poukážke bude že je na sumu 1000,- Sk,

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Misicka21 Pozri príspevok
    To je samozrejmé, ale ja neviem,že či mu môžem dať zo SF
    1000,- sk, ktorú zdaním a dostane 840,- Sk
    alebo 1190,- sk, zdaním ju a dostane 1000,- Sk
    na poukážke bude že je na sumu 1000,- Sk,
    Ak je na sumu 1000.-, tak zdaníš ako nepeň. príjem 1000.-.<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- edit note -->

    Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

    Miška Misicka21
    Ešte mi poradte, zdaním to 19%?? hľadala som v zákone a našla som, že keď to je do roka 2000,- Sk nezdaňujem to, je to pravda?? keď to ide zo SF

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Misicka21 Pozri príspevok
    Ešte mi poradte, zdaním to 19%?? hľadala som v zákone a našla som, že keď to je do roka 2000,- Sk nezdaňujem to, je to pravda?? keď to ide zo SF
    Odkiaľ to máš? Nepeň. príjem zo SF podlieha podľa Zákona o dani z príjmu zdaneniu,( je predmetom dane zo ZČ) na jeho výške nezáleží

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.