Zavrieť

Porady

majetok

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne zaradenia majetku, konkrétne akú sumu mám nahodiť do hodnoty majetku, pretože moja účtovníčka tvrdí, že keď mne príde nejaký majetok napr. mapy, tak do zaradenia musím dať celú hodnotu faktúry aj ked je tam napr. poštovné a balné. Čiže keď mapa stojí 3.200,- Sk + balné 50,- Sk + poštovné 200,- Sk, tak do majetku zaradím mapu v hodnote 3.450,- Sk? podľa mna je to hlúposť, a poštovné a balné by sa malo účtovať inak a nie zvyšovať o to hodnotu majetku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    Ahoj,
    Zákon o účtovníctve definuje cenu obstarania majetku, čo znamená že k cene majetku sa pripočítavajú náklady obstarania na daný majetok. V tomto prípade ja súhlasím s účtovníčkou a majetok by som zaradila v hodnote 3.450,- Sk. Majetok do 30.000,- sa predsa môže odpísať jednorazovo.

    1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

    1gabika1
    ďakujem pekne, keby mi to bola takto povedala je to zrozumiteľne, ale ona povedala, len že to tak musi byt lebo musi :-)

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Povedz jej, že si si to našla, nech má aj ona prehľad
    Zákon o účtovníctve §25 ods. 5.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.