Zavrieť

Porady

Usporiadat
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Áno,ale to ste mali urobiť už 31.5.2005.
0 0
Ala Ala

Ala je offline (nepripojený) Ala

Ano, už 31. mája alebo 1.6.
0 0
aka aka

aka je offline (nepripojený) aka

m_miriam3
Ak sme prijali dohodara na dobu od 1.6.-20.6.2005 som povinná prihlasiť ho do SP?
Určite áno, a to už 31.5.2005 faxom alebo e-mailom. Do 3 dni potvrdiť prijatie vyplneným registračným listom FO, kde som zvýraznila, že sa jedná o dohodára.
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Ano, dohodar sa prihlasuje den pred nastupom a zaroven na prihlaske mozete vyznacit aj ukoncenie, t.j. den 20.6.2005 a tak ako sa vyssie pise, v hornom rohu napisat DOVP.
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

A čo dohodár, ktorý robí dva mesiace do roka a to napr. máj a november. Za máj som ho prihlásila aj odhlásila. V novembri urobím to isté.
Počula som , že dohodára stačí prihlásiť raz. No to sa mi nezdá . Bolo by to možné ?
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

KAždý dohodár sa musí prihlásiť podľa toho, ako napísanú dohodu. Ak robí dvakrát za rok napr. v máji a novembri- tak sa musí prihlásiť a odhlásiť aj za máj aj za november. Ak by mal dohodu na celý rok, tak na začiatku a konci roka.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

A neviete niekto ako postupovať v prípade, že dohodu má napr. do 31.05. ale prácu ukončí až 15.06.? K akému dátumu urobiť odhlášku? Prepisovať DVP a dorábať dodatky sa mi zdá zbytočné, keď je v dohode uvedené, že zaplatené dostane až po vykonaní práce...

Volala som aj do sociálky a teta mi povedala, že sama nevie a že dohody sa aj tak ani nezačali nahrávať a že si myslí, že sa ani nikdy nahrávať nebudú... nieto ešte aj kontrolovať...

Tak by ma zaujímalo ako to vlastne je. Ja by som povedala, že podľa dohody, len či potom nevadí, keď ho odhlásim až dva týždne po jej ukončení...
0 0
alderonka alderonka

alderonka je offline (nepripojený) alderonka

Kde v registri FO uvádzate, že ide o dohodára. A mám niekde zaznačiť i to, že ide napr. v mojom prípade o zamestnanca na skrátený pracovný čas a to 10 hod týždenne? Mala by som podľa Vás na to upozorniť sociálku pri registrácií takého zamestnanca? V Čechách sa pri prihlasovaní do SP posiela aj pracovná zmluva, ale čo u nás?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pri registrácii dohodára zaškrtnem okienko zamestnanec a nad toto okienko napíšem: "Dohoda".
Pri skrátenom úväzku som zatiaľ nič neoznačovala, prihlásila som ho ako zamestnanca.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

U nás sa už nedáva s prihláškou pracovná zmluva. (Bolo kedysi...).
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
M0NIKA
A neviete niekto ako postupovať v prípade, že dohodu má napr. do 31.05. ale prácu ukončí až 15.06.? K akému dátumu urobiť odhlášku? Prepisovať DVP a dorábať dodatky sa mi zdá zbytočné, keď je v dohode uvedené, že zaplatené dostane až po vykonaní práce...

Volala som aj do sociálky a teta mi povedala, že sama nevie a že dohody sa aj tak ani nezačali nahrávať a že si myslí, že sa ani nikdy nahrávať nebudú... nieto ešte aj kontrolovať...

Tak by ma zaujímalo ako to vlastne je. Ja by som povedala, že podľa dohody, len či potom nevadí, keď ho odhlásim až dva týždne po jej ukončení...
Dohoda o vykonaní práce má byť od... do.... Ak bude pracovať do 15.06. a dohodu má iba do 31.05. tak potom to podľa môjho názoru nie je správne. Iné by bolo keby odovzdal prácu napr. 15.06., hoci by pracoval na tom iba do 31.05.
Dohodu by si mala mať na celé obdobie a tak ho aj prihlásiť/odhlásiť.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Richard
Dohoda o vykonaní práce má byť od... do.... Ak bude pracovať do 15.06. a dohodu má iba do 31.05. tak potom to podľa môjho názoru nie je správne. Iné by bolo keby odovzdal prácu napr. 15.06., hoci by pracoval na tom iba do 31.05.
Dohodu by si mala mať na celé obdobie a tak ho aj prihlásiť/odhlásiť.
To si myslím aj ja, ale problém je v tom, že dohodári píšu posudky na knihy. Keď aj odhadneme ako dlho im to bude trvať, nikto nemá páku na to, aby - keď to nestihnú - to z nich vymámil načas. Niektorí sú proste takí... A keď budú mať termín neskôr, tak ho aj tak nestihnú...
V dohode majú napísané, že zaplatené dostanú až po vykonaní a odovzdaní práce, takže ja sa to dozviem až vtedy, keď prácu odovzdajú.
Čo je teda menšie zlo: keď ich odhlásim podľa dohody (hoci prácu neodovzdali) alebo keď reálne ukončia prácu neskôr?
Opravovať dohodu je nereálne, pretože niekedy trvá dosť dlho podpísanie tej "pôvodnej"... (Ak to nie sú Bratislavačania)
Alebo existuje aj iný spôsob ako to vyriešiť?
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

viem, ze na tuto temu tu uz bola rozsiahla konverzacia, ale v piatok som bola na SP a pani mi povedala, ze pokial mam predpoklad, ze niekto mi odrobi maj a zrejme ho zoberiem na dohodu aj, povedzme, v novembri, tak mam dat prihlasku od maja a nechat ju platit cely rok, iba do vykazov dam do mesiacov kedy nerobi ten dotycny dohodar 0,- VZ. vraj kto by to nahraval. ale dohoda by nemala byt uzavreta takto, ci moze? co vy na to?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
súhlas s evae
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Susan
Ano, dohodar sa prihlasuje den pred nastupom a zaroven na prihlaske mozete vyznacit aj ukoncenie, t.j. den 20.6.2005 a tak ako sa vyssie pise, v hornom rohu napisat DOVP.
Dnes som sa dozvedela na pobočke SP pikošku. Vraj tak to nahláseného dohodára neuznali pri kontrole inšpektorátu práce ako splnenú oznamovaciu povinnosť z dôvodu nejasnosti vypisaného formulára.

Tak ma napadlo, nezišlo by sa na porade rozbehnúť tému: "Nevadí ,nevadí.... "
Tento príspevok prosím berte ako reakciu na už niekedy nepochopiteľné dôvody našich úradníkov pri "dôslednom" vykonávaní svojej práce. Čo nemám na papieri nemôžem mať v hlave.
To Endrju : Einstein večne živí...... alebo, že by ten vesmír?
Naposledy upravil Denda : 07.06.05 at 09:22
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

Denda
Dnes som sa dozvedela na pobočke SP pikošku. Vraj tak to nahláseného dohodára neuznali pri kontrole inšpektorátu práce ako splnenú oznamovaciu povinnosť z dôvodu nejasnosti vypisaného formulára.

Tak ma napadlo, nezišlo by sa na porade rozbehnúť tému: "Nevadí ,nevadí.... "
no ved ja som tej pani tiez hovorila, ze to asi nie je spravne, aby som mala niekoho prihlaseneho cely rok, pretoze tak sa kryjem pred uradmi, ze je nahlaseny a mozem ho mat nacierno, pretoze mu dam nulovy vymeriavaci a tym padom mam 0,- UP. ona, ze to sa vsetko sledovat neda a kto to ma vsetko registrovat. tak co mam robit? mam pripravit dve dohody a neviem ako mam teraz posupovat, pretoze mam na SP ZBLBLI
mali by sme dat nejaky link, nevadi, nevadi a sarkasticky pisat co vsetko nam "nevadi"
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

M0NIKA
V dohode majú napísané, že zaplatené dostanú až po vykonaní a odovzdaní práce, takže ja sa to dozviem až vtedy, keď prácu odovzdajú.
Čo je teda menšie zlo: keď ich odhlásim podľa dohody (hoci prácu neodovzdali) alebo keď reálne ukončia prácu neskôr?
Opravovať dohodu je nereálne, pretože niekedy trvá dosť dlho podpísanie tej "pôvodnej"... (Ak to nie sú Bratislavačania)
Alebo existuje aj iný spôsob ako to vyriešiť?
Dohoda o vykonaní práce má mať okrem toho čo za to aj presne vymedzenú dobu, do kedy sa má úloha vykonať. Zákonník práce hovorí o tom, že v prípade nedodržania dohodnutej doby môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť alebo mu môže znížiť odmenu ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam.
V tvojom prípade radím upozorniť zamestnancov na dodržiavanie termínov v zmluve alebo zmeniť typ zmluvného vzťahu.
0 0
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
M0NIKA
To si myslím aj ja, ale problém je v tom, že dohodári píšu posudky na knihy. Keď aj odhadneme ako dlho im to bude trvať, nikto nemá páku na to, aby - keď to nestihnú - to z nich vymámil načas. Niektorí sú proste takí... A keď budú mať termín neskôr, tak ho aj tak nestihnú...
V dohode majú napísané, že zaplatené dostanú až po vykonaní a odovzdaní práce, takže ja sa to dozviem až vtedy, keď prácu odovzdajú.
Čo je teda menšie zlo: keď ich odhlásim podľa dohody (hoci prácu neodovzdali) alebo keď reálne ukončia prácu neskôr?
Opravovať dohodu je nereálne, pretože niekedy trvá dosť dlho podpísanie tej "pôvodnej"... (Ak to nie sú Bratislavačania)
Alebo existuje aj iný spôsob ako to vyriešiť?
Nie dohodu opraviť, ale jednoducho sa obojstranne dohodnúť o predĺžení doby vykonávanej práce. Samozrejme túto dohodu o zmene dohody treba dať podpísať aj zamestnancovi. A potom ho následne odhlásiš s dátumom, na ktorom ste sa dohodli v dohode o zmene ...
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ako je to sprihlasovaním dohodára,keď pracuje napr.každý druhý,alebo tretí deň a odpracuje v mesiaci napr.40 hodín.Stačí keď ho prihlásim na celý mesiac,alebo to musím robiť každý deň.Napíšte ako to praktizujete.
0 0
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
Denda
Dnes som sa dozvedela na pobočke SP pikošku. Vraj tak to nahláseného dohodára neuznali pri kontrole inšpektorátu práce ako splnenú oznamovaciu povinnosť z dôvodu nejasnosti vypisaného formulára.
Samozrejme je to nesprávne tlačivo - takto sa to v žiadnom prípade nemôže urobiť. Zároveň ho prihlásiť aj odhlásiť aj tak nedáva zmysel. Veď keď ho berieš tak predsa ešte nevieš či ti tú prácu skutočne aj odrobí, alebo budeš musieť prihlásenie zrušiť. A potom čo zaškrtneš hore "prihláška" alebo "odhláška" oboje predsa nemôžeš. Takže v tomto prípade sa Inšpektorátu vôbec nečudujem...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať