Zavrieť

Porady

Zaradenie nehnuteľnosti

Dňa 12.05.2005 nasa f. nadobudli nehnuteľnosť (formou Kúpno predajnej zml. o predaji konkurznej podstaty) podľa zml. uvedená cena za nehnuteľnosti (LV rozpisane stavby a zastavane plochy) 3.300.000; avsak podla sudno-znaleckeho posudku je celkova cena 10.000.000. Je pre mna smerodajna OC za aku sa nehnutelnost obstarala alebo cena podla sudno znaleckeho posudku?

ja som postupovala nasledovne :
zaradila som majetok na kartu HM podla LV
042/211
021/042
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    mlulica
    Dňa 12.05.2005 nasa f. nadobudli nehnuteľnosť (formou Kúpno predajnej zml. o predaji konkurznej podstaty) podľa zml. uvedená cena za nehnuteľnosti (LV rozpisane stavby a zastavane plochy) 3.300.000; avsak podla sudno-znaleckeho posudku je celkova cena 10.000.000. Je pre mna smerodajna OC za aku sa nehnutelnost obstarala alebo cena podla sudno znaleckeho posudku?

    ja som postupovala nasledovne :
    zaradila som majetok na kartu HM podla LV
    042/211
    021/042
    Sama pises, ze si obstarala nehnutelnost formou kupno-predajnej zmluvy. Znalecky posudok bol pre ucely ohodnotenia majetku konk.podstaty. Pre Teba je cena, ktoru si zaplatila.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Kedy sa zaradí kúpa nehnuteľnosti do majetku dňom podpisu zmluvy r. 2003 alebo dňom zápisu do katastra nehnuteľností r.2005?

    sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

    sarmantna
    Podľa môjho názoru si preskočila súvzťažnosť, podľa kúpno predajnej zmluvy si mala zaúčtovať predpis záväzku 042/321, zaradenie 021/042, úhradu záväzku 321/211 a majetok zaradiť, kedy ho začnete ekonomicky využívať, nie je rozhodujúci deň zápisu do katastra, ani deň podpisu zmluvy.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Takže ako vyriešiť situáciu keď nebol majetok zaradení keďže šéf sa rozhodol až po zápise do katastra nehnuteľnosť oficiálne uvádzať nehnuteľnosť. Čo poviete z účtovného hľadiska.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Myslím si, že veľa záleží na tom, ako je napísaná zmluva. A mimo toho je dôležité, kedy ste začali uvedenú nehnuteľnosť využívať na podnikanie. Možno by obstálo tvrdenie, že uvedenú nehnuteľnosť ste v minulom roku nevyužívali k podnikaniu. Ale dokázať pravdivosť tohto tvrdenia už je na vás.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    A čo ak sme ju prenajímali a predávajúcemu sme platili symbolický nájom? Daň z nehnuteľnosti platil predávajúci počas roku 2003, 2004, 2005.
    Naposledy upravil Mikolajova : 07.12.05 at 10:51

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Nemôžem sa k tomu jednoznačne vyjadriť. Všetko záleží na tom, ako máte postavené zmluvy. Ale, ak ste budovu prenajímali ,tak si myslím, že prenájom z tejto budovy by bol príjmom firmy, a tak by ste mali mať túto budovu zaradenú vo svojom majetku a v zmysle zmluvy účtovať odpisy.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Vy ste ju prenajímali pôvodnému vlastníkovi, alebo naopak?

    Zaradenie nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.