Zavrieť

Porady

Súkromné školy a princípy v nich

Ahojte, som začínajúcou učiteľkou v súkromnej škole. Je tam ale viacero vecí, ktoré sa mi nezdajú (v porovnaní s princípmi uplatňovanými v štátnej škole) napr.: Takmer každý zamestnanec má týždenný úväzok min. 25 hodín plus triednickú hodinu a po tri hodiny týždenne doučovanie slabších žiakov, no príplatky za prevýšenie úväzkov žiadne, zastupovania sa nepreplácajú ani sa nedá nahradiť voľnom, prac. doba min. do 15:00, lebo máme pracovnú zmluvu na 40 hod. týždenne. Kvôli tej zmluve nám nič nepreplácajú ako navyše, lebo stále je to v rámci tých 40tich hodín Ako by ste to riešili vy???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gabikao je offline (nepripojený) gabikao

    gabikao
    Podla popisu dost drsne. Poradit zial neviem. Mozno napisat do poradne na www.modernaskola.sk alebo na minedu.sk

    Ma to aj nejake plusy ucit v sukromnej skole okrem tych minusov?

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    zvedavec:) Pozri príspevok
    Ahojte, som začínajúcou učiteľkou v súkromnej škole. Je tam ale viacero vecí, ktoré sa mi nezdajú (v porovnaní s princípmi uplatňovanými v štátnej škole) napr.: Takmer každý zamestnanec má týždenný úväzok min. 25 hodín plus triednickú hodinu a po tri hodiny týždenne doučovanie slabších žiakov, no príplatky za prevýšenie úväzkov žiadne, zastupovania sa nepreplácajú ani sa nedá nahradiť voľnom, prac. doba min. do 15:00, lebo máme pracovnú zmluvu na 40 hod. týždenne. Kvôli tej zmluve nám nič nepreplácajú ako navyše, lebo stále je to v rámci tých 40tich hodín Ako by ste to riešili vy???
    Ak by sa mi takéto podmienky nepáčili, tak by som takúto pracovnú zmluvu nepodpísal.

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    zvedavec:) Pozri príspevok
    Ahojte, som začínajúcou učiteľkou v súkromnej škole. Je tam ale viacero vecí, ktoré sa mi nezdajú (v porovnaní s princípmi uplatňovanými v štátnej škole) napr.: Takmer každý zamestnanec má týždenný úväzok min. 25 hodín plus triednickú hodinu a po tri hodiny týždenne doučovanie slabších žiakov, no príplatky za prevýšenie úväzkov žiadne, zastupovania sa nepreplácajú ani sa nedá nahradiť voľnom, prac. doba min. do 15:00, lebo máme pracovnú zmluvu na 40 hod. týždenne. Kvôli tej zmluve nám nič nepreplácajú ako navyše, lebo stále je to v rámci tých 40tich hodín Ako by ste to riešili vy???

    možno treba pozrieť aj vyššiu kolektívnu zmluvu a zákonník práce;
    Naposledy upravil jaros5 : 14.01.09 at 08:06 Dôvod: oprava
    pracovna zmluva je veelmi dobre premyslena - uvadza sa v nej len to najnutnejsie. Pocitala som s tym, ze ked pracujem v skole, tak system by mal byt tamer rovnaky vo vsetkych skolach. NO nemam ten dojem...
    Citala som. Je to tam tak, ze by sa to malo preplacat alebo zbierat na nahradne volno...len oni maju podchytene i na ministerstve co sa da, aby to preslo. Neviem, ako by som sa mohla ohanat, lebo neviem, ci na sukromnej skole to musi byt tak, ako na statnej.

    polka je offline (nepripojený) polka

    polka
    Nariadenie vlády SR č. 238/2004 Z.z. o rozsahu vyučovacej činnosti a výchovnej činnosti pedagogických zamestnancov v §-fe 1 uvádza, že sa toto nariadenie vzťahuje na pedag. zamestnancov zákl. škôl, špeciálnych škôl, stredných škôl, školských zariadení a zariadení sociálnych služieb, v ktorých sa uskutočňuje výchovno-vzdelávací proces.
    Vých.-vzdel. proces sa uskutočňuje aj v súkromných školách, na ktorých pracujú pedagog. pracovníci, preto by podľa mňa toto nariadenie malo byť záväzné aj pre súkromné školy. A teda učitelia by mali mať úväzky tak ako aj v štátnych školách podľa tohto nariadenia.
    Naozaj by bolo potrebné sa na to informovať priamo na ministerstve školstva, ktoré poskytne kompetentnú odpoveď.

    Súkromné školy a princípy v nich

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.