Zavrieť

Porady

daň z predaja nehnuteľnosti

Dobry deň, chcela by som sa opytat ci som povinna platit daň z predaja nehnutelnosti, ak som si kupila byt v septembri a chcem ho predat svagrovi zas tu istu sumu teraz, lebo si ideme stavat dom. Ako je to?Plati sa daň z rozdielu alebo z celej sumy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    fcelicka Pozri príspevok
    Dobry deň, chcela by som sa opytat ci som povinna platit daň z predaja nehnutelnosti, ak som si kupila byt v septembri a chcem ho predat svagrovi zas tu istu sumu teraz, lebo si ideme stavat dom. Ako je to?Plati sa daň z rozdielu alebo z celej sumy?
    Daň z nehnuteľnosti platí a podáva DP ten, kto je vlastníkom k 1.1. príslušného roka...
    Daň z príjmu FO sa v tomto prípade platí z rozdielu predajnej a kúpnej ceny...

    fcelicka je offline (nepripojený) fcelicka

    fcelicka
    Nevies mi poradit v krorom par. zakon aby som to nasla...hladala som ale taku formulku som tak nenasla...dakujem

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Nuž, to si treba poskladať ...
    §8 ods.1 písm.b/ a §8 ods.5 Zákona o dani z príjmov.

    fcelicka je offline (nepripojený) fcelicka

    fcelicka
    A este jedna vec..mam podat aj danove priznanie ak nemam platit dan, lebo predavam za tu istu cenu?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    fcelicka Pozri príspevok
    A este jedna vec..mam podat aj danove priznanie ak nemam platit dan, lebo predavam za tu istu cenu?
    Áno, (príjem nie je oslobodený od dane z príjmov). Zdaniteľné príjmy v DP sa budú rovnať zdaniteľným výdavkom, takže daňový dopad bude 0.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    fcelicka Pozri príspevok
    A este jedna vec..mam podat aj danove priznanie ak nemam platit dan, lebo predavam za tu istu cenu?
    Ano vzniká ti povinnosť podať daňové priznanie typu B. Nakoľko príjem z predaja bytu nesplňa podmienky oslobodenia od dane, a aj keď výsledná daň z predaja je 0,- €.

    Do daňového priznania typu B vzniká povinnosť zahrnúť všetky druhy zdaniteľných príjmov dosiahnutých počas roka.

    daň z predaja nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.