Zavrieť

Porady

Prefakturovanie pokuty

Prosím o pomoc - náš odberateľ zo zahraničia nám vyčíslil pokuty za oneskorené dodanie výrobkov podľa zmluvy. Nebola to naša vina, výrobky nám oneskorene dodala firma od ktorej nakupujeme. Chceli by sme tieto pokuty prefakturovať našej dodavateľskej firme - je to možné ? a ako dať tam aj DPH alebo nie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivička Pozri príspevok
    Prosím o pomoc - náš odberateľ zo zahraničia nám vyčíslil pokuty za oneskorené dodanie výrobkov podľa zmluvy. Nebola to naša vina, výrobky nám oneskorene dodala firma od ktorej nakupujeme. Chceli by sme tieto pokuty prefakturovať našej dodavateľskej firme - je to možné ? a ako dať tam aj DPH alebo nie ?
    Náhrada škody, pokuta, nie je predmetom dane podľa § 2 Zákona o dph. Faktúrujete teda bez dph.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Prišla mi faktúra zo zahraničia bez DPH za nevymenené palety, faktúru potrebujem teraz prefakturovať ďalej slovákovi. Bude táto faktúra bez dph alebo ja už musím dať na to dph?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Adula Pozri príspevok
    Prišla mi faktúra zo zahraničia bez DPH za nevymenené palety, faktúru potrebujem teraz prefakturovať ďalej slovákovi. Bude táto faktúra bez dph alebo ja už musím dať na to dph?
    chápem to tak, že faktúra je za predaj paliet - teda by si mala samozdaaniť.
    Ďalej fakturuješ s DPH - ked tie palety má tvoj odberateľ a ty si mu ich tiež dávala bez fakturácie s tým, že ich vráti.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    to chápem, už to mám v samozdanení za jún, to mi prišlo na sumu 390 a na to teda dám dph. diki. ada

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Adula Pozri príspevok
    to chápem, už to mám v samozdanení za jún, to mi prišlo na sumu 390 a na to teda dám dph. diki. ada
    možno sme sa nepochopili, pre teba je ZD pre tvojho odberateľa suma na faktúre dodávateľa /ak ste sa nedohodli inak/.
    teda dodávateľ fakturuje 390, ty to samozdaníš /vratna daň-plusmínus/
    a následne fakturuješ svojmu odberateľovi 390+19%DPH, a túto DPH aj odvedieš.

    Prefakturovanie pokuty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.