Zavrieť

Porady

Používanie vzorov v Omege

Dobrý den,


chcem sa spýtať či uvažujem správne ak si myslím, že:

v zDF použijem vzor 72 v prípade, ked mam obstaranie materiálu z krajiny patriacej do EU, (zúčtuje sa mi tu DPH či to musím robiť samostane)

v zOF použijem vzor 50 ak ide o predaj materiálu - predpokladam ze je to bez DPH, a taktiež ak aj nejaku službu poskytneme, pre krajiny v EU,

kedy mam použiť vzor 71.

Firma má faktúry zo zahraničia iba ohľadom nákupu materiálu a vystavuje faktúry buď koli predaju nejakeho materiálu alebo, keď realizuje napr. dodávka a montáž výmenníkovej stanice. Sú teda uvedené vzory správne?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    Ahoj,
    vzor 72 použiješ v prípade, ak ti príde faktúra za tovar zo zahraničia. Program automaticky vypočíta a zaúčtuje samozdanenie. Vstup a výstup DPH.
    v zOF - vzor 50 používaš, ak faktúruješ do zahraničia. Vtedy je to bez DPH, ale musíš si vybrať správny typ sumy (podľa toho, kde fakturuješ a komu fakturuješ). Pri daných typoch súm vždy nájdeš aj paragraf. Napr. pri faktúrovaní tovaru do EU je to typ sumy 14.
    Vzor 71 použiješ v prípade, ak ti príde faktúra z tuzemska, ale inej ako našej mene (teraz už EUR). Napríklad ti príde faktúra od tuzemského dodávateľa, ale v CZK. Takže musíš použiť tento vzor, aby sa uplatnila DPH. (pri sume spolu to bude klasicky základ dane, DPH, suma spolu = rozúčtuješ to).

    ivkň je offline (nepripojený) ivkň

    ivkň
    a čo ak ide o vystavenú faktúru, kde má byť uplatnená DPH, to znamená na faktúre figuruje čiastka bez DPH
    DPH
    suma
    v tomto prípade sa použije aký typ sumy?

    ja viem že už som s tým otravná, ale potrebujem to vedieť aby som to mala správne.

    Dakujem pekne.

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    ivkň Pozri príspevok
    a čo ak ide o vystavenú faktúru, kde má byť uplatnená DPH, to znamená na faktúre figuruje čiastka bez DPH
    DPH
    suma
    v tomto prípade sa použije aký typ sumy?

    ja viem že už som s tým otravná, ale potrebujem to vedieť aby som to mala správne.

    Dakujem pekne.
    Má tam byť tá DPH (musíš odviesť), alebo je to nulová sadzba DPH??

    ivkň je offline (nepripojený) ivkň

    ivkň
    Som mala prípad, v MRP, že bola vystavená zahr.fa v CZK do CR. V tomto prípade sme uvadzali 19% DPH, to znamená že na fa bolo zaklad, DPH 19% a suma. aký vzor použiť teraz v omege??

    a ešte jeden prípad. keď predavame niečo (napr. transformátor) vystavili sme fakturu v CZK pre CZfirmu. Faktura bola v celkovej sume (neclenilo sa to na zaklad, DPH a sumu). Aky typ sumy v omege použijem??

    Dakujem pekne za odpovede.

    Používanie vzorov v Omege

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.